poniedziałek, 23 stycznia 2017

Zobacz nowości:

Informacje organizacyjne

Zamów Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o najbliższych warsztatach, zamów Newsletter podając poniżej swój adres e-mail.mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj144
mod_vvisit_counterWczoraj177
mod_vvisit_counterTen tydzień144
mod_vvisit_counterPoprz. tydz.1393
mod_vvisit_counterTen miesiąc4288
mod_vvisit_counterPoprz. mies.4871
mod_vvisit_counterWszystkie659500

Czytelnicy online: 2
Twój IP: 54.211.148.181
Dziś jest: 2017-01-23 22:00
Reklama


Reklama

Etniczne Tańce w Kręgu

prowadzi Jolanta Misiarz

4 - 5 lutego 2017 w Warszawie

W dawnych, plemiennych społecznościach krąg był miejscem wyjątkowym. Był świętą przestrzenią, w której spotykano się, żeby ze sobą rozmawiać, słuchać się nawzajem i podejmować ważne decyzje.

Kręgi gromadziły się wokół ludzi w najważniejszych, przełomowych chwilach ich życia, gdy przychodzili na świat, wkraczali w dorosłe życie, zostawali rodzicami, a także wtedy, gdy ich ziemska wędrówka dobiegała końca. Każdy w kręgu był równy, miał w nim swoje miejsce i mógł liczyć na jego wsparcie, ale też każdy był za krąg w równym stopniu odpowiedzialny. We wspólnocie kręgu dawniej pracowano i świętowano, smucono się i radowano, a także tańczono.

Etniczne tańce w kręgu, do których Jola zaprasza, pochodzą z wielu różnych zakątków: z Rosji, Armenii i Rumunii, z kultury żydowskiej, cygańskiej i celtyckiej, a nawet z tradycji indiańskiej. Przede wszystkim jednak zatańczymy tańce bałkańskie, przybyłe z Grecji, Bułgarii, Macedonii i Serbii, gdzie folklor jest wciąż żywy, a ludzie w różnym wieku nadal chwytają się za ręce i wspólnie tańczą – w tawernach i na ulicach, w ogrodach, na łąkach i na szczytach gór.

Wiele tańców bałkańskich to tańce bardzo stare, rdzenne, towarzyszące ludziom od wieków. Niektóre są związane z ważnymi wydarzeniami, takimi jak zakochanie, wesele czy narodziny dziecka, inne – obrazują nurt codziennego życia lub odwołują się do sił natury z jej cyklicznością i żywiołami. Niektóre tańce są dynamiczne, inne liryczne, z przytupem lub zadumą, budzą radość lub refleksję. Zawsze są tańczone razem z innymi, zawsze blisko życia i w kontakcie z ziemią, zawsze do pięknej, tradycyjnej muzyki.

Tread Gently

Podczas warsztatu zatańczymy różne tańce m.in, bułgarskie Prawo Horo, które pokazuje, jak natura, a my z nią, zatacza cykle życia – czasem idąc do przodu, a czasem do tyłu, czasem kwitnąc, a czasem odpoczywając. Zatańczymy też Tread Gently, które nauczy nas łagodnie stąpać po ziemi, oddychać powietrzem, kołysać się na wodzie i sięgać po ogień, oraz szereg innych tańców.

Wszystkie tańce są uczone od podstaw, nie są potrzebne żadne umiejętności taneczne. Po zajęciach wrócisz do domu radosna/radosny i zrelaksowana/zrelaksowany, a Twoje ciało pełne będzie nowych dźwięków i wibracji.

Jeśli pragniesz:

  • doświadczyć wspólnoty i energii płynącej ze wspólnego tańca,
  • wrócić do korzeni i poczuć, jak nasi przodkowie wyrażali swoje emocje i jedność z ludźmi i matką naturą,
  • zrelaksować się w stanie obecności tu i teraz uwalniając swój umysł od gorączkowego zajmowania się tym co było lub tym co będzie,
  • praktykować uważność i umiejętność zanurzania się w chwili obecnej,
  • po prostu lubisz taniec i chcesz zdobyć lub doskonalić umiejętności związane z tańcami w kręgu

to ten warsztat jest dla Ciebie!

15Jola prowadziła tańce w kręgu na wakacyjnym wyjeździe z Akademią Życia i to co poczułam i przeżyłam podczas jej zajęć zainspirowało mnie, aby ją zaprosić do Warszawy. POLECAM!

Agnieszka Jurko

Prawo Horo

Prowadząca Jolanta Misiarz: z wykształcenia  filolożka, arte- i choreoterapeutka. Ukończyła między innymi Podyplomowe Studium Arteterapii organizowane przez Polski Instytut Ericksonowski oraz szkolenie metodyczne z zakresu choreoterapii prowadzone przez dr Marzenę Śniarowską-Tlatlik. Taniec jest jej pasją. Z ciekawością przygląda się, w jaki sposób z jednej strony odzwierciedla on różne aspekty życia, a z drugiej – na nie wpływa. Od 2008 roku jest instruktorką etnicznych tańców w kręgu, w których zakochała się od pierwszego zatańczenia. Przetańczyła kilkaset tańców z różnych zakątków Europy i wciąż mam ochotę na więcej! Wciąż rozwija umiejętności taneczne na warsztatach i seminariach w kraju i za granicą, także u źródła – na Bałkanach. Do tego śpiewa białym głosem w Zespole Pieśni Tradycyjnej „Kuczeryki”. Więcej o Joli na: w-kregu-tanca.blogspot.com

 

ZAPISY: Agnieszka Jurko, email: [email protected], tel: 501 625 528

 

Cena: 340 zł lub 290 zł w przypadku całej wpłaty do 20 stycznia na konto organizatorki

Miejsce: ul. Nowolipki 21 A (nie Nowolipie), przedszkole w głębi podwórka, wejście dla personelu, sala gimnastyczna (I piętro).

UWAGI:

  • proszę zabrać ze sobą wygodne miękkie obuwie na zmianę (ewentualnie skarpetki), wodę do picia i dobry humor. Wszystkim Paniom polecamy spódnice!
  • rezerwację miejsca gwarantuje wpłata zaliczki 100 zł
  • godziny zajęć: 10.00-15.00 (każdego dnia przerwy herbaciano-kawowe)

 

Noclegi w okolicy -  rezerwacja we własnym zakresie: Hostel Apiano: www.apiano.pl, Al. Jana Pawła II 57, ceny od 49 zł w pokoju wieloosobowym, tel. 22/630 05 30, Kom: 883 155 877, mail: [email protected] //El-Hostel (kilka minut od miejsca warsztatów), www.elhostel.pl, ul. Smocza 1, ceny od 40 zł w pokoju wieloosobowym, tel: 691 409 173, mail: [email protected]

Jak dojechać na Nowolipki 21 A: najlepiej tramwajem (podróż trwa około 6 minut), przystanek tramwajowy znajduje się pod wiaduktem, kierunek Żoliborz. Na przystanek można się dostać wyłącznie przejściem podziemnym, bezpośrednio z dworca. Tramwaje: 16 w kierunku ŻERAŃ FSO, 19 w kierunku PIASKI, 33 w kierunku KOŁO, 17 w kierunku ŻOLIBORZ. Tramwaj jedzie cały czas prosto Al. Jana Pawła II. Należy wysiąść na przystanku czwartym o nazwie: Nowolipki. Skręcić w lewo, przejść przez pasy i cały czas trzymać się lewej strony ulicy Nowolipki (ul. Nowolipki jest ulicą prostopadłą do Al. Jana Pawła II). Przedszkole pod numerem 21 A znajduje się wewnątrz podwórka. Zajęcia odbędą się na 1 piętrze, w sali gimnastycznej.