niedziela, 17 listopada 2019

Zobacz nowości:

Skype me

Nie mam teraz włączonego Skype, proszę o meila: agnieszka@agnieszkajurko.pl

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj278
mod_vvisit_counterWczoraj367
mod_vvisit_counterTen tydzień278
mod_vvisit_counterPoprz. tydz.2845
mod_vvisit_counterTen miesiąc10444
mod_vvisit_counterPoprz. mies.19802
mod_vvisit_counterWszystkie983566

Czytelnicy online: 14
Twój IP: 35.175.120.174
Dziś jest: 2019-11-17 23:06
ReklamaMerkaba oraz zwiedzanie Egiptu

m.in. prywatne zwiedzanie i medytacje w piramidzie Cheopsa

warsztat prowadzi Tom de Winter, medytacje prowadzi Tom i Shirlie Roden

Termin: 21  -  28 maja 2010

Zgłoszenie na warsztaty
.

Zapraszam na warsztat MERKABA po raz trzeci organizowany dla polskich uczestników w Egipcie. Warsztat prowadzi Tom de Winter (www.linko.org), którego regularnie zapraszam do Polski od kilku lat. Oprócz udziału w warsztacie będzie możliwość uczestniczenia w wycieczkach o rozszerzonym programie zwiedzania do Kairu, Gizy (prywatne zwiedzanie i medytacje w Wielkiej Piramidzie CHEOPSA),  Luksoru,  Abydos i Dandary.

Merkaba to żyjące pole energetyczne człowieka. Aktywacja tego pola otwiera niewiarygodne możliwości, od ochrony po uzdrawianie siebie i innych. Medytacja Merkaba to 17 oddechów, połączonych z odpowiednimi mudrami i komendami dotyczącymi prędkości i kierunków rotacji pola, wszystkie te dane pochodzą ze starożytnej tradycji Atlantów, a pośrednio Egipcjan.  Podstawowym warunkiem doświadczania pozytywnego wpływu pola Merkaba na wszystkie aspekty naszego życia jest wypełnienie jego czystą, bezwarunkową miłością.

Merkaba powstaje przez połączenie trzech słów: Mer - Ka - Ba

a słowa te pochodzą z języka starożytnego Egiptu i znaczą: Ciało - Umysł – Duch


Merkaba oraz związany z nią symbol Kwiatu Życia występuje praktycznie na całym świecie.  Został odnaleziony w Egipcie, Syrii, Jordanii, Japonii, Chinach, Peru, Polsce i w wielu innych krajach. Ale najbardziej związany jest ze Starożytnym Egiptem i mityczną Atlantydą.

Warsztat obejmuje m. in.:

 • naukę medytacji aktywującej pole Merkaba
 • świętą geometrię ciała świetlistego
 • siłę intencji
 • starożytne praktyki oddechowe
 • uzdrawianie wewnętrznego dziecka


Podstawowym warunkiem doświadczania pozytywnego wpływu pola Merkaba na wszystkie aspekty naszego życia jest wypełnienie jego czystą, bezwarunkową miłością. Ostatecznym celem stosowania Merkaby jest samorealizacja – wypełnienie życiowej misji człowieka  na Ziemi. Jako że Merkaba jest polem programowalnym, analogicznie do kryształów, które mogą przechowywać i przesyłać zakodowaną informację, można w niej umieścić dowolną intencję, która będzie do odwołania realizowana. Pole Merkaby można dowolnie programować dla realizacji własnych potrzeb lub dla dobra całego świata.

Więcej o Merkabie, Kwiecie Życia,  Świętej Geometrii, Tomie de Winter  znajduje się na: http://www.merkaba.com.pl.

Warto zapoznać się z książką:  "Pradawna tajemnica Kwiatu Życia" Drunvalo Melchizedeka, aby zakupić kliknij tutaj.

Na wyjazd z nami zdecydowała się ponownie Shirlie Roden z Wielkiej Brytanii. Shirlie uczy odkrywania niezwykłych właściwości własnego głosu, którego można używać do podnoszenia energii, uzdrawiania ciała fizycznego, emocji, relacji oraz podnoszenia stanu świadomości. Na zaproszenie Toma poprowadzi dla nas medytacje z dźwiękiem podczas warsztatów i w piramidzie Cheopsa. Więcej o Shirlie kliknij tutaj

Co ciekawego przeżyliśmy na poprzednich warsztatach w Egipcie...
 • Poczytaj relacje:  kliknij tutaj
 • Zobacz zdjęcia: kliknij tutaj
 • Film: Medytacje w Wielkiej Piramidzie  oraz świątyni Karnak cz 1. kliknij tutaj
 • Film: Medytacje w Wielkiej Piramidzie oraz świątyni Karnak cz 2. kliknij tutaj
 • Film: Medytacja i nurkowanie w oczekiwaniu:) na delfiny: kliknij tutaj

TERMINARZ
 • 21 maja: przelot z Warszawy do Hurghady
 • 22 maja: warsztat Merkaba
 • 23 maja: warsztat Merkaba
 • 24 maja: fakultatywna wycieczka do Kairu (m.in prywatne zwiedzanie Wielkiej Piramidy Cheopsa)
 • 25 maja: dzień wolny
 • 26-27 maja: 2 dniowa fakultatywna wycieczka do Luksoru, Abydos i Dandary
 • 28 maja: dzień wolny
 • Uwaga:  kolejność zwiedzania może ulec zmianie, zależy bowiem od tego, na który dzień otrzymamy zgodę na prywatne zwiedzanie piramidy Cheopsa.

   

  PRZED ZAPISANIEM NALEŻY DOKŁADNIE PRZECZYTAĆ WSZYSTKIE INFORMACJE

  • WIZA I PASZPORT - BARDZO WAŻNE Wizę kupuje się po przylocie do Egiptu na lotnisku, koszt 15 USD. Paszport przy wjeździe do Egiptu musi być obowiązkowo ważny minimum 6 miesięcy do przodu od momentu wjazdu do Egiptu.
  • Lecimy czarterem i godzinę wylotu z Warszawy i Hurgady proszę sprawdzić na 48 godzin przed wylotem. Uprzedzam, że w przypadku czarterów godziny mogą się zmienić. Pierwszy i ostatni dzień imprezy jest przeznaczony w całości na podróż, ewentualna zmiana wylotu lub powrotu nie może być podstawą do jakichkolwiek roszczeń z tytułu skrócenia lub wydłużenia pobytu chyba, że spowodowała ona zmniejszenie liczby noclegów.
  • Uszanuj uczestników - nie nagrywaj kamerą i nie rób zdjęć w trakcie warsztatu oraz medytacji w piramidzie. Można nagrywać ścieżkę dźwiękową.

   


  OPŁATY

   

  1) Samolot (charter):  1190 zł.

  Mam zarezerwowanych 30 miejsc w samolocie z Warszawy do Hurghady. NA DZIEŃ 14 MAJA BRAK WOLNYCH MIEJSC W SAMOLOCIE Z WARSZAWY, ALE SĄ JESZCZE Z KRAKOWA.

  • cena gwarantowana i niezależna od wzrostu kursu walut lub zwiększonej dopłaty paliwowej.
  • sprzedawca charteru: Sun&Fun Holidays Sp. z o.o., ul. Pruszkowska 29, 02-119 Warszawa. Osoba kontaktowa: Pani Paulina Klewin, grupy@sunfun.pl, tel (22) 659 94 49. Osoby pragnące dostać fakturę za samolot będą miały napisane w treści: "organizacja wyjazdu na kurso-konferencję" lub "impreza turystyczna".
  • cena zabiera pełny pakiet ubezpieczenia, szczegóły kliknij tutaj
  • wylot z Warszawy 21 maja o 06.00 (piątek) i przylot do Hurghady o 11.20,  wylot z Hurghady 28 maja o 23.00 (sobota) i przylot do Warszawy o 02.20. Bagaż główny max 20 kg, bagaż podręczny max 5 kg, brak posiłku w samolocie. UWAGA: godzinę wylotu należy sprawdzić na 24 godz przed odlotem. Sprawdź tutaj

  Istnieje możliwość dla osób mieszkających w innych krajach dołączenia do naszej grupy bezpośrednio już w Hurghadzie (pomożemy w transporcie  z lotniska do hotelu). W tym przypadku rezerwacja samolotu oraz ubezpieczenie we własnym zakresie.

   

  2) Hotel Calimera 4* all inclusive: 370 usd (ok 1050 zł)/osoba w pokoju dwuosobowym z łazienką.

  7 noclegów + tzw late check out (tzw. późne wymeldowanie, ponieważ grupa powinna wymeldować się 28 maja o 12.00 w południe a wyjazd na lotnisko jest dopiero wieczorem o 21.00) i pełne wyżywienie, płatne gotówką w usd pierwszego dnia w Egipcie. Ostatnia zgłoszona osoba, jeżeli będzie nieparzysta będzie spać w pokoju jednoosobowym  (485 usd) lub w pokoju trzyosobowym na dostawce (370 usd). Z doświadczenia wiem, że większość uczestników to osoby pojedyńcze, więc ja przydzielam współlokatorów/-torki:). Istnieje możliwość rezerwacji jedynki w cenie 485 usd.

  • nowy hotel bezpośrednio przy 160 metrowej plaży, 17 km od lotniska, 10 km od starego centrum Hurghady oraz 6 km od El Gouna.
  • 5 restauracji, snack-bar przy basenie, bar, kawiarnię, centrum odnowy biologicznej, bank, punkt wymiany walut, kiosk, sklep z pamiątkami, fryzjera.
  • 3 baseny, centrum odnowy biologicznej: sala gimnastyczna, łaźnia, jacuzzi, sauna , masaże, 3 korty tenisowe, boiska do koszykówki i siatkówki, tenis stołowy, kule, mini-golf, centrum nurkowania, dyskoteka.
  • ALL INCLUSIVE obejmuje bezpłatnie: śniadania, obiady i kolacje serwowane w formie bufetu, przekąski w ciągu dnia, podwieczorek, napoje chłodzące (nie dotyczy soków ze świeżych owoców), wodę mineralną, lokalne alkohole serwowane do godziny 24.00.
  • w tym hotelu odbyły się już dwa nasze warsztaty i byliśmy bardzo zadowoleni z wysokiego standardu oraz profesjonalnej obsługi

   

  3) Warsztat Merkaba: 1290 zł
  • istnieje możliwość zabrania osób towarzyszących nie uczestniczących w warsztacie. Osoba towarzysząca płaci tylko 390 zł tzw. opłaty organizacyjnej. W ramach tej opłaty może uczestniczyć w dodatkowych zajęciach np. z Shirlie Roden.
  • specjalna cena tylko dla osób, które uczestniczyły w majowym lub listopadowym warsztacie w Egipcie: 900 zł.
  • warsztat tłumaczony jest z języka angielskiego na polski przez doświadczonego tłumacza.
  • na zajęcia proszę zabrać ze sobą rzecz, do której jesteś przywiązana/-ny (najlepiej z dzieciństwa), kolorowe kredki i linijkę.


  Ceny nie zawierają:

  • wizy egipskiej 15 USD płatnej w Egipcie na lotnisku
  • wycieczek fakultatywnych
  • napiwków i innych wydatków osobistych
  Informacje i zapisy: Agnieszka Jurko, tel: 501 625 528, e-mail: agnieszka@agnieszkajurko.pl.

   

  Przy zgłaszaniu się na wyjazd proszę podać: imię i nazwisko, datę urodzenia, narodowość, adres zameldowania, numer paszportu, telefon kontaktowy i adres meilowy.

   


  WARUNKI PŁATNOŚCI

  Samolot:  zapisy i wpłata tylko do 20 kwietnia, później brak gwarancji miejsca w samolocie.
  1190 zł płatne w ciągu 7 dni od daty rezerwacji miejsca na konto
  Sun & Fun Holidays Sp. z o. o., ul. Pruszkowska 29 lokal U1, 02-119 Warszawa
  Raiffeisen Bank Polska S.A. Konto nr: 23 1750 0009 0000 0000 0261 7129
  Na przelewie proszę napisać: rezerwacja nr 243493AJ, przelot Warszawa-Hurghada-Warszawa  21-28.05.10


  Warsztat:

  • zaliczka 700 zł płatna w ciągu 7 dni od daty rezerwacji miejsca na konto Agnieszki Jurko
  • dopłata do całości do 15 kwietnia na konto Agnieszki Jurko

  Możliwa zniżka 100 zł za warsztat w przypadku pełnej wpłaty do 10 lutego 2010.


  Opłata za hotel oraz za wycieczki:
  płatna w usd pierwszego dnia pobytu

   

  Warunki rezygnacji:

  SAMOLOT: Uczestnik może z własnej inicjatywy zrezygnować z udziału w imprezie, składając oświadczenie pisemne przesłane listem poleconym oraz faxem nr 022 257-08-37/38. Za datę rezygnacji decydującej o wysokości kary umownej przyjmuje się dzień wpływu stosownego dokumentu do SUN & FUN ul. Pruszkowska 29 lok. U1, 02-119 Warszawa "Dział Rezerwacji".

  W przypadku rezygnacji z przyczyn nie leżących po stronie SUN & FUN, a to z powodu: odmowy wydania paszportu lub wizy, braku dokumentów uprawniających do przekroczenia granicy, niedotrzymania określonych w Umowie terminów płatności, nieprzybycia na miejsce zbiórki, choroby i innych przypadków losowych, uniemożliwienia przekroczenia granicy poprzez służby graniczne itp. Osobie, która dokonała wpłaty zwraca się wpłaconą kwotę po potrąceniu zryczałtowanych kosztów rezygnacji, w wysokości uzależnionej od daty rezygnacji i wynoszącej maksymalnie:

  • rezygnacja na więcej niż 30 dni przed dniem rozpoczęcia imprezy - 200 PLN od osoby (koszty manipulacyjne związane z dokonaną rezerwacją);
  • od 30 do 22 dni - 25% ceny imprezy;
  • od 21 do 15 dni - 50% ceny imprezy;
  • od 14 do 4 dnia - 75% ceny imprezy;
  • rezygnacja poniżej 4 dni przed rozpoczęciem imprezy, w dniu rozpoczęcia imprezy lub nie stawienie się na zbiórkę - 95% ceny imprezy.

  WARSZTAT:

  • rezygnacja na więcej niż 60 dni przed dniem rozpoczęcia imprezy - 100 PLN od osoby
  • od 60 do 31 dni - 30% ceny warsztatu;
  • od 30 do 4 dnia - 70% ceny warsztatu;
  • rezygnacja poniżej 4 dni przed rozpoczęciem imprezy, w dniu rozpoczęcia imprezy lub nie stawienie się na zbiórkę - 95% ceny warsztatu.

  Jeżeli osoba rezygnująca znajdzie inną osobę na swoje miejsce to wówczas nie poniesie żadnych kosztów anulacji za warsztat. Natomiast opłata za zmianę nazwiska w biurze podróży (za samolot) wynosi 200 zł od osoby.


  FAKULTATYWNE WYCIECZKI

   

  Wycieczka do KAIRU


  PROGRAM

  • Muzeum Narodowe w Kairze
  • Dzielnica Koptyjska (Stary Kair)
  • rejs łodzią po Nilu (do restauracji na lunch)
  • wejście na teren piramid i Sfinksa
  • wejście do Wielkiej Piramidy Cheopsa

   

  Muzeum Narodowe: największe archeologiczne odkrycia naszych czasów  – m.in. eksponaty z luksorskiego grobowca faraona Tutenchamona. Kolekcja 1700 przedmiotów znalezionych w małym grobie króla-chłopca jest ogromna. Każdy obiekt jest ogromnej wartości np. złote kaplice, niegdyś jedna w drugiej, z sarkofagiem i mumią (która jest nadal w Tebach), złota maska grobowa, wspaniała biżuteria.

  Dzielnica Koptyjska (Stary Kair) - to unikalna chrześcijańska enklawa. Dzielnicę koptyjską zbudowano na początku VI w. wokół zamku strzegącego kanału, który łączył Nil z Morzem Czerwonym. Jest tu wiele wspaniałych, starych kościołów o tajemniczych wnętrzach. Można w nich podziwiać stare ikony, freski, płaskorzeźby z kości słoniowej i przepiękne gobeliny.

  Giza: Piramidy Cheopsa, Chefrena i Mykerinosa oraz największy posąg świata Sfinks. Już w czasach starożytnych piramidy były zaliczane do Siedmiu Cudów Świata. Są to najsłynniejsze zabytki na świecie i najczęściej fotografowane.

  Wielka piramida Cheopsa to pierwsza z piramid, która pojawia się przed naszymi oczami, kiedy zbliżamy się do niej Drogą  Piramid. To najstarsza i największa  piramida  w tej grupie i nie sposób pominąć tutaj liczb. Została zbudowana z ok. 2,3 milionów bloków wapiennych, który każdy waży ok.  2,5 tony. Oryginalnie miała 147 m wysokości, ale utrata błyszczącej okładziny obniżyła ją do 137 m. W środku w  Komorze Króla znajduje się pusty sarkofag (mumii nigdy nie odnaleziono), który jest znany z niezwykłych właściwości. 

  Sfinks:
  tradycja mówi, że Chefren znalazł złoża miękkiego wapnia, z których jego ojciec  Cheops wydobywał kamień na swoją piramidę i z tego wykuto Sfinksa. Pojawiły się jednak teorie niektórych archeologów, którzy zakładają, że Sfinks został wybudowany przez ludzi zaginionej cywilizacji, która żyła ponad 2600 lat przed Chefrenem. Między przednimi łapami Sfinksa znajduje się stella (kamień grobowy), na której jest zapisany sen Totmesa   IV mówiący o tym, że gdy odkopie piasek z posągu, stanie się faraonem, co zresztą nastąpiło.

   

  UWAGA!
  Powyższa  cena nie zawiera tzw private hours w Piramidzie Cheopsa czyli zezwolenia od Ministerstwa ds. Antyków na dwugodzinny prywatny pobyt naszej grupy (tzn. bez żadnych innych turystów w tym samym czasie). Tom de Winter pojedzie z nami do Kairu tylko wtedy, jeżeli otrzymamy zezwolenie na takie zwiedzanie (w maju i listopadzie dostaliśmy zezwolenie). W tym przypadku mielibyśmy 2 godziny tylko do naszej dyspozycji. Dla naszej grupy zostaną otwarte dodatkowe 2 komnaty, które nie są udostępniane innym turystom mających dostęp tylko do komnaty króla).Tom de Winter z Shirlie Roden poprowadzą medytację w 3 Komnatach. Oficjalna opłata za prywatne zwiedzanie piramidy Cheopsa wynosi  7 500 funtów egipskich oraz około 400 usd. W listopadzie całkowita opłata od jednego uczestnika wyniosła 170 zł.

  W piramidzie Cheopsa są wąskie i niskie korytarze, gdzie trzeba iść schylonym. Będzie też duszno, dlatego koniecznie trzeba zabrać wodę ze sobą, przyda się też zapasowa koszulka do przebrania.

  W listopadzie udało nam się także dogadać finansowo ze strażnikami i mieliśmy możliwość zejścia na dół do Sfinksa, gdzie Tom (między jego łapami:) poprowadził medytację. Koszt 600 usd za całą grupę.

  Minimalna ilość osób: 25.

  Opłata: 130 usd (ok 370 zł)

  Cena obejmuje

  • bilety wstępu (oprócz prywatnego pobytu grupy w piramidzie Cheopsa)
  • lunch w formie bufetu (napoje płatne dodatkowo)
  • transport w klimatyzowanym autokarze z WC
  • wynagrodzenie, napiwki dla kierowcy i przewodnika
  • opłatę za wjazd do Kairu
  • wizytę w instytucie papirusów

  Proszę zabrać wodę do picia (w autokarze można też kupić napoje), nakrycie głowy, lekki i przewiewny strój oraz coś do przykrycia w klimatyzowanym autokarze (żeby nie zmarznąć:). Przejazd trwa 5,5 godz.  Wyjazd z hotelu o 3 rano,  powrót następnego dnia koło 1 w nocy. Na śniadanie będzie suchy prowiant, który wyda recepcja przed odjazdem.

   

  2 dniowa wycieczka do  Abydos, Dandary i Luksoru

  PROGRAM

  • świątynia w Abydos
  • świątynia w Dandarze
  • Zachodni Brzeg: Dolina Królów, świątynia Hatszepsut
  • Wschodni Brzeg: świątynia w Karnak, świątynia Luksor

   

  Dolina Królów: Od czasów Totmesa I wszyscy faraonowie  a także wysocy dostojnicy byli chowani w wyschniętym korycie rzeki wśród Wzgórz Teb. Ukryte grobowce wykute w skałach, ozdobione przez najlepszych rzemieślników, miały na wieki przechować mumie faraonów. Faraonowie rozpoczynali budowę swojego grobowca zwykle po wstąpieniu na tron. Pomimo  środków zabezpieczających przed kradzieżami  skarby (chowane ze zmarłymi) były regularnie grabione. Ukryto więc część mumii i pochowane z nimi przedmioty w sekretnych schowkach, które przetrwały nie naruszone do XIX wieku. W 1922 r Howard Carter odkrył słynny grób Tutenhamona, ostatni z 62 grobów odkrytych do tego czasu.

  Świątynia Hatszepsut: Hatszepsut, córka Totmesa I, poślubiła swego przyrodniego brata Totmesa II, który zmarł w młodym wieku. Ponieważ nie pozostawił żadnego potomka  w  linii prostej, Hatszepsut ogłosiła się regentką i objęła rządy w imieniu młodego Totmesa III, syna króla z jednej z niższych rang żon. Zawsze przedstawiano ją jako mężczyznę, z brodą i w męskim stroju. Po śmierci królowej Totmes III odzyskał pełnię władzy, kazał skuć wszystkie kartusze z jej imieniem oraz wizerunki, próbując nieskutecznie skazać ją na zapomnienie.  Hatszepsut nazwała swoją świątynię Dżeser Dżeseru (Wspaniałość Wspaniałości). W starożytności od Nilu do świątyni prowadziła prawdopodobnie aleja sfinksów. Cześć reliefów została zniszczona, a pozostała część przedstawia sceny życia na wsi, sceny rodzinne, podróże morskie.

  Świątynia w Karnaku: świątynia w Karnaku jest większa niż inne świątynie  faraońskie i zajmuje ponad 100 akrów (powierzchnia do wybudowania  10 dużych katedr europejskich). Przez 13 wieków faraonowie starali się uczynić z niej najwspanialszy zespół świątynny  w kraju, a nawet w całym świecie starożytnym.

  Świątynia w Luksorze: świątynia  jest dobrze zachowana , ponieważ niemal w całości  przykrył ją piasek a do końca  XIX wieku  także zabudowa obecnego miasta. Została zbudowana w zasadzie przez dwóch królów.  Amenhotep III, który także wzniósł Kolosy Memnona i Trzeci Pylon w Karnaku. Ramzes II dobudował imponujący  pylon z obeliskami, kolosy i dziedziniec otoczony kolumnami.

  Świątynia w Abydos: o tej świątyni i o jej związkach z Kwiatem Życia pisze Drunvalo Melchizedek w I tomie Pradawnej Tajemnicy Kwiatu Życia (2 rozdział). Świątynia została ufundowana przez faraona Seti I i poświęcona Ozyrysowi. To właśnie tutaj, jego kult najbardziej się rozwinął i powinnością każdego mieszkańca Egiptu, było choć raz w życiu przybyć tutaj. Cechą charakterystyczną świątyni jest to, że jest zadaszona. Sala hypostylowa pogrążona jest w mroku. Miejscami światła reflektorów wydobywają z ciemności fantastyczne reliefy, kolorowe malowidła, pełne zagadkowych postaci i symboli.

  Świątynia w Dandarze: to ośrodek kultu bogini miłości i muzyki Hathor. Zachowane mury pochodzą w większości z czasów rzymsko-ptolemejskich. Świątynia nie posiada pylonów, po przejściu za bramą znajduje się Wielka Sala Hypostylowa z zachowanym sklepieniem. Kolumny mają kapitele w kształcie stylizowanej głowy bogini z krowimi uszami (kapitele hatoryckie). Za salą prawdziwy labirynt korytarzy i pomieszczeń z częściowo skutymi reliefami.  Reliefy na tylnej ścianie świątyni: ciekawa Kaplica Nowego Roku z przedstawieniem bogini Nut na suficie. W jednym z pomieszczeń znajduje się słynny Zodiak z Dendery - dysk z 12 znakami zodiaku. Koniecznie trzeba zajrzeć do krypt z najciekawszymi zdobieniami i wejść na dach świątyni, z którego jest wspaniały widok na święte jezioro, świątynię Izydy, świątynię narodzin i ruiny bazyliki koptyjskiej.


  Opłata: 210 usd (ok 600 zł) od osoby. Minimalna liczba uczestników: 25 osób. Cena dotyczy noclegu w pokoju dwuosobowym. Dopłata do jedynki 17 usd.

  Cena obejmuje

  • bilety wstępu
  • rejs łodzią po Nilu (do restauracji na lunch)
  • 2 x lunch, 2 x kolacja (napoje płatne dodatkowo)
  • 1 nocleg w hotelu St. George Sonesta w Luksorze
  • transport w klimatyzowanym autokarze z WC
  • wynagrodzenie, napiwki dla kierowcy i przewodnika
  • wizytę w wytwórni olejków zapachowych i w manufakturze alabastru


  Proszę zabrać wodę do picia (w autokarze można też kupić napoje), nakrycie głowy, lekki i przewiewny strój oraz coś do przykrycia w klimatyzowanym autokarze (żeby nie zmarznąć:). Przejazd trwa około 4,5-5 godzin.  Wyjazd z hotelu o 5 rano,  powrót następnego dnia koło 22.00. Na śniadanie będzie suchy prowiant, który wyda recepcja przed odjazdem.

  Tom de Winter nie jedzie z nami na tę wycieczkę, był już wielokrotnie w Luksorze i nie może oficjalnie prowadzić medytacji, ze względu na obowiązujące przepisy.

  W MAJU UDAŁO SIĘ „DOGADAĆ” ZE STRAŻNIKAMI W ŚWIĄTYNI KARNAK I MIELIŚMY DO WŁASNEJ DYSPOZYCJI MAŁĄ ŚWIĄTYNIĘ (położoną na uboczu w Karnaku), W KTÓREJ SHIRLIE POPROWADZIŁA MEDYTACJE Z DŹWIĘKIEM DLA POKOJU. W maju będziemy także próbować zorganizować taką medytację z Shirlie.

   

  Jak dobrze zorganizujemy czas wolny i będę chętni to byłaby jeszcze możliwość 1 lub 2 dodatkowych krótkich wycieczek w dniach  wolnych:

   

  Seascope - Łódź podwodna

  Godzinna wyprawa „półpodwodną łodzią”, która płynie na powierzchni, a jej kadłub jest zanurzony w wodzie na ok. 4 m. Podwodna wyprawa polega na oglądaniu w panoramicznych, przeszklonych ścianach podwodnego świata „na sucho”. Medytacja pod wodą z żywiołem wody - prowadzi Shirlie Roden. Minimalna ilość osób: 25. Cena 35 usd

   

  Wycieczka na pustynię

  Ok 8 godzinna wyprawa do wioski beduińskiej na pustynię (od ok 13.00 do 21.00), jazda quadami, jeepami, na wielbłądzie, mini zoo, zachód słońca na pustyni, obserwacja nieba przez teleskop, gorąca kolacja w formie bufetu, show orientalny, opłata 50 usd.

   

  W Egipcie naszą grupą i formalnościami zajmuje się mój egipski przyjaciel i rzetelny przedstawiciel Mohamed Yossry Tawfik.
   

  PRAKTYCZNE PORADY

  1. apteczka - w Egipcie występuje inna (niż europejska) flora bakteryjna, dlatego warto się przygotować na różne niespodzianki trawienne:). Lepiej unikać jedzenia świeżych owoców (w skórce), surowych warzyw (także świeżych soków), wodę należy pić wyłącznie butelkową.  Na około tydzień przed wyjazdem sugeruję  wzmocnić żołądek biorąc probiotyk np. Trilac  lub inny polecany przez farmaceutę (dostępny bez recepty w aptece). Miejscowe leki *będę miała zapas ana wszelki przypadek:) są  tanie i bardziej skuteczne niż polskie.  Z własnego doświadczenia wiem, że wódka (w dawkach homeopatycznych:) po każdym posiłku pomaga w procesach trawiennych.  Wódkę można kupić w polskiej strefie bezcłowej, po odprawie paszportowej.
  2. obowiązkowo należy wziąć krem z filtrem do opalania (min 30tka), przykrycie na głowę oraz okulary przeciwsłoneczne
  3. pieniądze - w Egipcie powszechnie używa się dolarów amerykańskich (można też płacić w euro), ale najwygodniej jest  w dolarach. Dolary powinny być wydrukowane po 1996 roku  roku. Starsze banknoty nie są przyjmowane w rozliczeniu np. za wycieczki. Warto też mieć dolary w mniejszych nominałach.  Na miejsce można je oczywiście wymienić na egipskie funty (1 USD = 5,5 funta egipskiego). Walutę należy wymieniać w bankach, kantorach lub hotelach (kurs trochę mniej korzystny). Akceptowane są również  popularne karty kredytowe (Visa, Mastercard). Można także korzystać z bankomatów.
  4. obuwie:  wygodne sandały, odradzam buty na obcasach:)
  5. ubranie: warto wziąć tylko jeden/dwa  ciepłe swetry lub kurtkę na podróże autokarem  (ze względu na klimatyzację) oraz na powrót do zimnej Polski:). Długie spodnie przydatne będą jedynie na powrót lub z cienkiego materiału do spacerów wieczorem.  Co do damskiego ubioru (np. do meczetu) ubieramy się w spódnicę zakrywającą kolana/lub długie spodnie i w koszulkę z rękawkami (w przeciwnym razie należy zabrać dużą chustę lub szal aby zakryć ramiona)
  6. pogoda - w maju około 30 C
  7. do bagażu podręcznego/torebki w samolocie nie można zabierać ostrych narzędzi  (nożyczki, cążki, pilniczek do paznokci) , płynów (perfumy, dezodoranty, napoje). W/ przedmioty należy zapakować do bagażu podstawowego, w przeciwnym razie będziecie musieli wyrzucić je przy odprawie celnej do kosza na śmieci.
  8. pamiątki - jeśli jedziesz np. do świątyni Hatszepsut (zasada obowiązuje także w  innych miejscach) to nie kupuj niczego już po wyjściu z autokaru lecz po powrocie do niego przed samym wejściem do autokaru. Handlarze  będą wtedy bardziej elastyczni.  Trzeba się zawsze targować, zacznij od 50% ceny wyjściowej. Jeśli chodzi o sklepy to ceny w wielu sklepach nie są podawane i cenę trzeba także negocjować. Są też sklepy z ustalonymi cenami np. Abu Ashara Market.  Sklepy są czynne do późnych godzin nocnych. Zazwyczaj sprzedawcy mówią po angielsku i rosyjsku, czasami znają też przydatne polskie słówka.
  9. kartki pocztowe najlepiej kupić od razu ze znaczkami (w Hurghadzie jest chyba tylko jedna poczta).  Cena kartki + znaczka to 3-5 LE. Napisaną kartkę zostaw w recepcji hotelu
  10. telefony komórkowe - należy aktywować w Polsce roaming (rozmowy międzynarodowe). Pamiętaj również o ładowarce do komórki. Warto też mieć w telefonie wpisany telefon do Agnieszki Jurko (0048  501 625 528) i do recepcji hotelu.

   

  Do zobaczenia już wkrótce!

  Agnieszka