niedziela, 17 listopada 2019

Zobacz nowości:

Skype me

Nie mam teraz włączonego Skype, proszę o meila: agnieszka@agnieszkajurko.pl

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj278
mod_vvisit_counterWczoraj367
mod_vvisit_counterTen tydzień278
mod_vvisit_counterPoprz. tydz.2845
mod_vvisit_counterTen miesiąc10444
mod_vvisit_counterPoprz. mies.19802
mod_vvisit_counterWszystkie983566

Czytelnicy online: 14
Twój IP: 35.175.120.174
Dziś jest: 2019-11-17 23:06
ReklamaŚwięte symbole i dźwięki w starożytnym Egipcie

MEDYTACYJNA WYPRAWA DO EGIPTU!

warsztat, zwiedzanie, medytacje w CHEOPSIE, przed Sfinksem i w świątyniach

Termin: 11  -  18 marca 2011 w Egipcie

Wyjazd jest aktualny. Uwaga: brak wolnych miejsc w samolocie z Warszawy.

Informacja z 10 lutego: <Od ponad tygodnia sytuacja w Egipcie uspokaja się a życie wraca do normalnego stanu. Działają ambasady, banki, możliwe są podróże między miastami, kilka dni temu teren piramid został z powrotem otwarty dla turystów. Wczoraj dostałam też potwierdzenie rezerwacji dla naszej grupy na dwugodzinny prywatny pobyt w Wielkiej Piramidzie Cheopsa oraz u Sfinksa na dzień 14 marca.

Jestem w stałym kontakcie z sprzedawcą charteru oraz z moim egipskim kontrahentem z Luksoru Mohamedem Yossry Tawfikiem. Z Mohamedem rozmawiałam codziennie przez komórkę (telefony działały cały czas wbrew temu co pisały gazety) i na południu kraju czyli w Luksorze i Hurghadzie był spokój. Wczoraj udało mi się też dodzwonić do polskiej ambasady w Kairze i dowiedziałam się, że ambasada normalnie funkcjonuje.

W związku z tym marcowy wyjazd medytacyjny jest aktualny. Mam jeszcze siedem wolnych miejsc, pozostała część grupy (wcześniej zapisana) czekała cierpliwie na  rozwój sytuacji.  Zwykli ludzie - Egipcjanie pragną, aby sytuacja jak najszybciej wróciła do normy. Temu krajowi będzie potrzebne każde pozytywne wsparcie i wierzę, że nasza grupa będzie miała w tym udział.> Agnieszka Jurko

Zgłoszenie na warsztaty

 

.

Zapraszam na  piąty wyjazd organizowany dla polskich uczestników w Egipcie. Tym razem warsztat prowadzi Shirlie Roden (shirlieroden.com), którą od wielu lat regularnie zapraszam do Polski. Oprócz udziału w warsztacie będzie możliwość uczestniczenia w wycieczkach o rozszerzonym programie zwiedzania do Kairu, Gizy  (prywatne zwiedzanie i medytacje w Wielkiej Piramidzie CHEOPSA oraz przed Sfinksem),  Luksoru,  Abydos i Dendery.

Każdy wyjazd do Egiptu posiada unikalny program warsztatu i zwiedzania. Dzięki temu osoby podróżujące z nami (niektórzy nawet wielokrotnie:) mają niezapomniane doświadczenia. Stałym punktem każdej wyprawy jest prywatny dwugodzinny pobyt w Wielkiej Piramidzie Cheopsa połączony z medytacjami w trzech Komnatach.  W zależności od sprzyjających możliwości i od wcześniej zaplanowanego programu medytacje odbywają się także w innych miejscach np. między łapami Sfinksa:), w świątyni Karnak, na pustyni, na łodzi....

W marcu warsztat oraz  medytacje poprowadzi niezwykła osoba Shirlie Roden, która przygotowała specjalny program obejmujący pracę z energią starożytnych symboli, dźwięków oraz egipskich bogiń.

Ra Maat Ka, Ra Maat Ka
Mym celem będzie Prawda

Ra Maat Ka, Ra Maat Ka
Leć wolna, duszo wieczna


Centralnym punktem pobytu jest ponowne połączenie z naszą pradawną, potężną energią i pogłębienie doświadczenia egipskiej mądrości, począwszy od dwudniowego warsztatu ze świętymi symbolami i dźwiękami. Praca Shirlie opiera się na świętych dźwiękach (skupionych na centrach energetycznych ciała), które tworzą świetlny kręgosłup i jednocześnie wzmacniają nasze połączenie ze spływającą z góry Pierwotną Świadomością oraz Ziemią pod nami. Shirlie poprowadzi grupową medytację Dźwięku Kwiatu Lotosu w połączeniu z mantrami, bazującymi na egipskich słowach i połączy pracę z dźwiękiem wraz ze znaczeniem starożytnych symboli, takich jak krzyż Ankh, oko Horusa, filar Dżed  (symbol kręgosłupa faraona), skarabeusz, Kwiat Życia a także sam kwiat Lotosu (symbol odrodzenia dla Egipcjan), tak aby każdy uczestnik mógł znaleźć swoje osobiste znaczenia tych symboli przez ich rysowanie i łączenie się z nimi poprzez dźwięk. W przypadku symboli takich jak Kwiat Życia będziemy je wprowadzać do naszej komórkowej struktury ciała.

Drugiego dnia będziemy kontynuować pracę z dźwiękami i śpiewem oraz z boginiami egipskimi: Izydą, Hathor i Maat oraz bogami Horusem, Ozyrysem i Ra, aby zrozumieć, jakie jakości w nas samych reprezentują te pradawne bóstwa, jak możemy je wykorzystać i jak wprowadzić do naszego codziennego życia. Dwa dni pracy ze starożytną egipską wiedzą dadzą później uczestnikom grupy większe zrozumienie oraz głębsze osobiste doświadczenie w świątyniach i świętych miejscach mocy, które będziemy odwiedzać.

Aby uczestniczyć w zajęciach potrzebne są tylko chęci. To są warsztaty pracy z dźwiękiem a nie nauka śpiewania:) Na zajęcia przychodzą osoby poszukujące nowych metod pracy nad własnym rozwojem osobistym, osoby wstydzącego się swojego głosu (tak jak kiedyś czyli Agnieszka:) oraz wszyscy, którzy kochają dźwięk i muzykę.

Po warsztatach pojedziemy do pradawnych miejsc: do świątyni Karnak oraz do rzadko odwiedzanych świątyń w Abydos i Denderze, gdzie użyjemy dźwięków i śpiewu do relaksu, nasycenia się energią i ponownego połączenia się z tymi potężnymi miejscami, aby doświadczyć swojej własnej harmonii i mocy.

Zorganizujemy również prywatny pobyt dla całej grupy w Piramidzie Cheopsa jak i bezpośrednio przed  Sfinksem. W Wielkiej Piramidzie Cheopsa Shirlie poprowadzi grupową medytację z dźwiękiem i śpiewem w celu połączenia się poprzez czakrę podstawy z najniższą Komnatą, czakrę serca z Komnatą Królowej oraz czakrę korony z Komnatą Króla. Przy Sfinksie będziemy medytować z dźwiękiem w intencji otwarcia się na osobisty przekaz od Sfinksa.

 

Więcej informacji o Shirlie Roden oraz wywiady video: kliknij tutaj


Proszę przygotować kartki A4 oraz kolorowe przybory do rysowania oraz wygodne, luźne ubranie do noszenia jak również wytrzymałe i wygodne buty podróżne.

 

Co ciekawego przeżyliśmy na poprzednich warsztatach w Egipcie...
 • Poczytaj relacje:  kliknij tutaj
 • Zobacz zdjęcia: kliknij tutaj
 • Film: Medytacje w Wielkiej Piramidzie  oraz świątyni Karnak cz 1. kliknij tutaj
 • Film: Medytacje w Wielkiej Piramidzie oraz świątyni Karnak cz 2. kliknij tutaj
 • Film: Medytacja i nurkowanie w oczekiwaniu:) na delfiny: kliknij tutaj

 

Program:

11 marca: przelot z Warszawy do Hurghady
12 marca: warsztat Święte symbole oraz dźwięki w Starożytnym Egipcie
13 marca: warsztat  Święte symbole oraz dźwięki w Starożytnym Egipcie
14 marca: wycieczka do Kairu, medytacje w Wielkiej Piramidzie CHEOPSA i przed Sfinksem
15 marca: dzień wolny (możliwa wycieczka lokalna na pustynię)
16-17 marca: Luksor, Abydos, Dendera: zwiedzanie, medytacje i wizyta u uzdrowiciela Adela el Atara
18 marca: wylot do Warszawy

Uwaga:  kolejność zwiedzania może ulec zmianie, zależy bowiem od tego, na który dzień otrzymamy zgodę na prywatne zwiedzanie piramidy Cheopsa.

 

 

PRZED ZAPISANIEM NALEŻY DOKŁADNIE PRZECZYTAĆ WSZYSTKIE INFORMACJE

 

 

 • WIZA I PASZPORT - WAŻNE Wizę kupuje się po przylocie do Egiptu na lotnisku, koszt 15 USD. Paszport przy wjeździe do Egiptu musi być obowiązkowo ważny minimum 6 miesięcy do przodu od momentu wjazdu do Egiptu.
 • Lecimy czarterem i godzinę wylotu z Warszawy i Hurghady proszę sprawdzić na 48 godzin przed wylotem. Uprzedzam, że w przypadku czarterów godziny mogą się zmienić. Pierwszy i ostatni dzień imprezy jest przeznaczony w całości na podróż, ewentualna zmiana wylotu lub powrotu nie może być podstawą do jakichkolwiek roszczeń z tytułu skrócenia lub wydłużenia pobytu chyba, że spowodowała ona zmniejszenie liczby noclegów.
 • Uszanuj uczestników - nie nagrywaj kamerą i nie rób zdjęć w trakcie warsztatu oraz medytacji w piramidzie. Można nagrywać ścieżkę dźwiękową.
 • Tylko terminowe wpłaty za samolot i warsztat gwarantują rezerwację miejsca.

 


 

 

OPŁATY

 

1) Samolot (charter):  1120 zł (1061 zł samolot i 59 zł ubezpieczenie)
 • cena gwarantowana i niezależna od wzrostu kursu walut lub zwiększonej dopłaty paliwowej.
 • sprzedawca charteru: Ecco Holiday Sp z o.o. ul. Wielka 18, 61-775 Poznań.
 • cena zabiera pakiet ubezpieczenia, szczegóły kliknij tutaj
 • Bagaż główny max 20 kg, bagaż podręczny max 5 kg, brak posiłku w samolocie. UWAGA: godzinę wylotu należy sprawdzić na 48 godz przed odlotem.
 • wylot z Warszawy 11 marca o 8.30, przylot do Hurghady o 13.30. Wylot z Hurghady 18 marca o 04.15, przylot do Warszawy o  07.30.  Podane godziny są godzinami lokalnymi. W przypadku lotów charterowych godziny wylotu są potwierdzone na dwa dni przed wylotem. Zbiórka na 1 terminalu pod wiszącym samolotem na 2 godziny przed wylotem, będę miała bilety lotnicze dla całej grupy.

Istnieje możliwość dla osób mieszkających w innych krajach dołączenia do naszej grupy bezpośrednio już w Hurghadzie (pomożemy w transporcie  z lotniska do hotelu, opłata za indywidualny transport ok 15-20 usd). W tym przypadku rezerwacja samolotu oraz ubezpieczenie we własnym zakresie.

2) Warsztat: 1290 zł
 • istnieje możliwość zabrania osób towarzyszących nie uczestniczących w warsztacie. Osoba towarzysząca płaci 390 zł tzw. opłaty organizacyjnej. Osoby towarzyszące nie biorą udziału w warsztacie, ale mogą z nami jeździć na wycieczki.
 • specjalna cena tylko dla osób, które uczestniczyły w poprzednich wyprawach do Egiptu: 1190 zł.
 • warsztat jest tłumaczony z angielskiego na polski przez doświadczonego tłumacza, którego specjalnie zabieram z Polski.

3) Pakiet: 700 usd (ok 2100 zł)

obejmuje: 6 noclegów w Hurghadzie i 1 nocleg w Luksorze (hotele 4*, miejsce w pokoju dwuosobowym z łazienką), wycieczki: Kair, Luksor, Abydos, Dendera. Jedynka za dopłatą 140 usd za 7 dni (ok 420 zł).

Większość uczestników to osoby pojedyńcze, więc przydzielam współlokatorów/-lokatorki:). Osoby, które zgłoszą się jako ostatnie i nie będzie dla nich wolnego miejsca w pokoju dwuosobowym będą spały w jedynce za dopłatą.

Hurghada 4 * Calimera Golden Beach Hotel (all inclusive):
* nowy hotel bezpośrednio przy 160 metrowej plaży, 17 km od lotniska, 10 km od starego centrum Hurghady, 6 km od El Gouna.
* 5 restauracji, snack-bar przy basenie, bar, kawiarnię, centrum odnowy biologicznej, bank, punkt wymiany walut, kiosk, sklep z pamiątkami, fryzjer, kafejka internetowa.
* 3 baseny, centrum odnowy biologicznej: sala gimnastyczna, łaźnia, jacuzzi, sauna, masaże, 3 korty tenisowe, boiska do koszykówki i siatkówki, tenis stołowy, kule, mini-golf, centrum nurkowania, dyskoteka.
* ALL INCLUSIVE obejmuje bezpłatnie: śniadania, obiady i kolacje serwowane w formie bufetu, przekąski w ciągu dnia, podwieczorek, napoje chłodzące (nie dotyczy soków ze świeżych owoców), wodę mineralną, lokalne alkohole serwowane do godziny 24.00.
* w tym hotelu odbyły się już cztery nasze warsztaty i byliśmy bardzo zadowoleni z wysokiego standardu oraz profesjonalnej obsługi.

4) Prywatne zwiedzanie i medytacje w piramidzie Cheopsa oraz u Sfinksa: opłata zależy od ilości uczestników i zazwyczaj wynosi około 220-270 zł od osoby.


Ceny nie zawierają:

 • wizy egipskiej 15 USD płatnej w Egipcie na lotnisku
 • dodatkowych wycieczek lokalnych
 • napiwków i innych wydatków osobistych
Informacje i zapisy: Agnieszka Jurko, tel: 501 625 528, e-mail: agnieszka@agnieszkajurko.pl.

 

Przy zgłaszaniu się na wyjazd proszę podać: imię i nazwisko, datę urodzenia, narodowość, adres zameldowania, numer paszportu, telefon kontaktowy i adres meilowy.CZARODZIEJ WOLI

Jestem magiem, alchemikiem
Czarodziejem woli
Katalizatorem zmian ...

RA MAAT KA

Starożytna mądrość, starożytne kamienie
Starożytna wiedza w moich kościach
Poczuj tę moc w ciemnościach
Powstań w świętym kwiecie...

pełne teksty piosenek Shirlie i tłumaczenie TUTAJ...


 

WARUNKI PŁATNOŚCI

 

Samolot: 1120 zł

Wpłatę należy uregulować na konto biura podróży w ciągu 7 dni od daty rezerwacji miejsca.

Ecco Holiday Sp. z o. o.
ul. Wielka 18
61-775 Poznań
Bre bank: 06114011240000510403001001

Uwaga: na przelewie należy podać tylko nr rezerwacji: 00245271Warsztat: 1290 zł

 • zaliczka 700 zł płatna w ciągu 7 dni od daty rezerwacji miejsca na konto Agnieszki Jurko
 • dopłata do całości do 10 lutego na konto Agnieszki Jurko

Możliwa zniżka 100 zł za warsztat w przypadku pełnej wpłaty do 31 grudnia 2010.


Opłata za hotel oraz za wycieczki:
700 usd płatne pierwszego dnia pobytu.

Opłata za Sfinksa i Cheopsa: płatna w złotówkach po powrocie z wycieczki do Kairu.

 

Warunki rezygnacji:

SAMOLOT: Uczestnik może z własnej inicjatywy zrezygnować z udziału w imprezie, składając oświadczenie pisemne przesłane listem poleconym oraz faxem. Za datę rezygnacji decydującej o wysokości kary umownej przyjmuje się dzień wpływu stosownego dokumentu do Ecco Holiday "Dział Rezerwacji".

W przypadku rezygnacji z przyczyn nie leżących po stronie Ecco Holiday a to z powodu: odmowy wydania paszportu lub wizy, braku dokumentów uprawniających do przekroczenia granicy, niedotrzymania określonych w Umowie terminów płatności, nieprzybycia na miejsce zbiórki, choroby i innych przypadków losowych, uniemożliwienia przekroczenia granicy poprzez służby graniczne itp. Osobie, która dokonała wpłaty zwraca się wpłaconą kwotę po potrąceniu zryczałtowanych kosztów rezygnacji, w wysokości uzależnionej od daty rezygnacji i wynoszącej maksymalnie:

 • rezygnacja powyżej 40 dni przed rozpoczęciem imprezy = 30% ceny imprezy czyli samolotu
 • od 40 do 30 dni = 50% ceny imprezy;
 • od 29 do 15 dni = 80% ceny imprezy;
 • od 14 do 7 dnia = 90% ceny imprezy;
 • rezygnacja poniżej 6 dni przed rozpoczęciem imprezy, w dniu rozpoczęcia imprezy lub nie stawienie się na zbiórkę = 100% ceny imprezy.

WARSZTAT:

 • rezygnacja na więcej niż 60 dni przed dniem rozpoczęcia imprezy = 100 PLN od osoby
 • od 60 do 31 dni = 30% ceny warsztatu;
 • od 30 do 4 dnia = 70% ceny warsztatu;
 • rezygnacja poniżej 4 dni przed rozpoczęciem imprezy, w dniu rozpoczęcia imprezy lub nie stawienie się na zbiórkę = 100% ceny warsztatu.

Jeżeli osoba rezygnująca znajdzie inną osobę na swoje miejsce to wówczas nie poniesie żadnych kosztów anulacji za warsztat. Natomiast opłata za zmianę nazwiska w biurze podróży (za samolot) wynosi 150 zł od osoby. Zmianę nazwiska można dokonać najpóźniej na 7 dni przed wylotem.


 

 

WYCIECZKI

 

 

Wycieczka do KAIRU


PROGRAM

 • Muzeum Narodowe w Kairze
 • Dzielnica Koptyjska (Stary Kair)
 • rejs łodzią po Nilu (do restauracji na lunch)
 • wejście na teren piramid i Sfinksa
 • wejście do Wielkiej Piramidy Cheopsa

 

Muzeum Narodowe: największe archeologiczne odkrycia naszych czasów  – m.in. eksponaty z luksorskiego grobowca faraona Tutenchamona. Kolekcja 1700 przedmiotów znalezionych w małym grobie króla-chłopca jest ogromna. Każdy obiekt jest ogromnej wartości np. złote kaplice, niegdyś jedna w drugiej, z sarkofagiem i mumią (która jest nadal w Tebach), złota maska grobowa, wspaniała biżuteria.

Dzielnica Koptyjska (Stary Kair) - to unikalna chrześcijańska enklawa. Dzielnicę koptyjską zbudowano na początku VI w. wokół zamku strzegącego kanału, który łączył Nil z Morzem Czerwonym. Jest tu wiele wspaniałych, starych kościołów o tajemniczych wnętrzach. Można w nich podziwiać stare ikony, freski, płaskorzeźby z kości słoniowej i przepiękne gobeliny.

Giza: Piramidy Cheopsa, Chefrena i Mykerinosa oraz największy posąg świata Sfinks. Już w czasach starożytnych piramidy były zaliczane do Siedmiu Cudów Świata. Są to najsłynniejsze zabytki na świecie i najczęściej fotografowane.

Wielka piramida Cheopsa to pierwsza z piramid, która pojawia się przed naszymi oczami, kiedy zbliżamy się do niej Drogą  Piramid. To najstarsza i największa  piramida  w tej grupie i nie sposób pominąć tutaj liczb. Została zbudowana z ok. 2,3 milionów bloków wapiennych, który każdy waży ok.  2,5 tony. Oryginalnie miała 147 m wysokości, ale utrata błyszczącej okładziny obniżyła ją do 137 m. W środku w  Komorze Króla znajduje się pusty sarkofag (mumii nigdy nie odnaleziono), który jest znany z niezwykłych właściwości. 

Sfinks:
tradycja mówi, że Chefren znalazł złoża miękkiego wapnia, z których jego ojciec  Cheops wydobywał kamień na swoją piramidę i z tego wykuto Sfinksa. Pojawiły się jednak teorie niektórych archeologów, którzy zakładają, że Sfinks został wybudowany przez ludzi zaginionej cywilizacji, która żyła ponad 2600 lat przed Chefrenem. Między przednimi łapami Sfinksa znajduje się stella (kamień grobowy), na której jest zapisany sen Totmesa   IV mówiący o tym, że gdy odkopie piasek z posągu, stanie się faraonem, co zresztą nastąpiło.

 

UWAGA!
Powyższa  cena nie zawiera tzw private hours w Piramidzie Cheopsa czyli zezwolenia od Ministerstwa ds. Starożytności na dwugodzinny prywatny pobyt naszej grupy tzn. bez innych turystów w tym samym czasie. Ponadto zostaną dla nas otwarte dwie dodatkowe komnaty, które nie są udostępniane innym turystom mających dostęp tylko do Komnaty Króla. Shirlie poprowadzi medytację w trzech Komnatach. Oficjalna opłata za prywatne zwiedzanie piramidy Cheopsa wynosi  7 500 funtów egipskich oraz około 400 usd. W zeszłym roku całkowita opłata od jednego uczestnika wyniosła średnio 170 zł.

W piramidzie Cheopsa są wąskie i niskie korytarze, gdzie trzeba iść schylonym. Będzie też duszno, dlatego koniecznie trzeba zabrać wodę ze sobą, przyda się też zapasowa koszulka do przebrania.

Na poprzednich wyjazdach mieliśmy także szczęście i możliwość zejścia na dół do Sfinksa, gdzie odbyły się także medytacje pomiędzy jego ogromnymi łapami:). Koszt za prywatną wizytę u Sfinksa wynosi ł w poprzednim roku około 100 zł od osoby.  Normalnie turyści oglądają Sfinksa tylko z punktu widokowego:)

 

Cena obejmuje

 • bilety wstępu (oprócz prywatnego pobytu grupy w piramidzie Cheopsa i u Sfinksa)
 • lunch w formie bufetu (napoje płatne dodatkowo)
 • transport w klimatyzowanym autokarze z WC
 • wynagrodzenie, napiwki dla kierowcy i przewodnika
 • opłatę za wjazd do Kairu
 • wizytę w instytucie papirusów

Proszę zabrać wodę do picia (w autokarze można też kupić napoje), nakrycie głowy, lekki i przewiewny strój oraz coś do przykrycia w klimatyzowanym autokarze (żeby nie zmarznąć:). Przejazd trwa 5,5 godz.  Wyjazd z hotelu o 3 rano,  powrót następnego dnia koło 1 w nocy. Na śniadanie będzie breakfast box (skromniejsza forma śniadania tzw .suchy prowiant), który wyda restauracja przed odjazdem.

 

2 dniowa wycieczka do  Abydos, Dendery i Luksoru

PROGRAM

 • świątynia w Abydos
 • świątynia w Denderze
 • Zachodni Brzeg: Dolina Królów, świątynia Hatszepsut
 • Wschodni Brzeg: medytacje oraz zwiedzanie świątyni Karnak, wizyta u lokalnego uzdrowiciela Adela el Atara

 

Dolina Królów: Od czasów Totmesa I wszyscy faraonowie  a także wysocy dostojnicy byli chowani w wyschniętym korycie rzeki wśród Wzgórz Teb. Ukryte grobowce wykute w skałach, ozdobione przez najlepszych rzemieślników, miały na wieki przechować mumie faraonów. Faraonowie rozpoczynali budowę swojego grobowca zwykle po wstąpieniu na tron. Pomimo  środków zabezpieczających przed kradzieżami  skarby (chowane ze zmarłymi) były regularnie grabione. Ukryto więc część mumii i pochowane z nimi przedmioty w sekretnych schowkach, które przetrwały nie naruszone do XIX wieku. W 1922 r Howard Carter odkrył słynny grób Tutenhamona, ostatni z 62 grobów odkrytych do tego czasu.

Świątynia Hatszepsut: Hatszepsut, córka Totmesa I, poślubiła swego przyrodniego brata Totmesa II, który zmarł w młodym wieku. Ponieważ nie pozostawił żadnego potomka  w  linii prostej, Hatszepsut ogłosiła się regentką i objęła rządy w imieniu młodego Totmesa III, syna króla z jednej z niższych rang żon. Zawsze przedstawiano ją jako mężczyznę, z brodą i w męskim stroju. Po śmierci królowej Totmes III odzyskał pełnię władzy, kazał skuć wszystkie kartusze z jej imieniem oraz wizerunki, próbując nieskutecznie skazać ją na zapomnienie.  Hatszepsut nazwała swoją świątynię Dżeser Dżeseru (Wspaniałość Wspaniałości). W starożytności od Nilu do świątyni prowadziła prawdopodobnie aleja sfinksów. Cześć reliefów została zniszczona, a pozostała część przedstawia sceny życia na wsi, sceny rodzinne, podróże morskie.

Świątynia w Karnaku: świątynia w Karnaku jest większa niż inne świątynie  faraońskie i zajmuje ponad 100 akrów (powierzchnia do wybudowania  10 dużych katedr europejskich). Przez 13 wieków faraonowie starali się uczynić z niej najwspanialszy zespół świątynny  w kraju, a nawet w całym świecie starożytnym.

Świątynia w Abydos: o tej świątyni i o jej związkach z Kwiatem Życia pisze Drunvalo Melchizedek w I tomie Pradawnej Tajemnicy Kwiatu Życia (2 rozdział). Świątynia została ufundowana przez faraona Seti I i poświęcona Ozyrysowi. To właśnie tutaj, jego kult najbardziej się rozwinął i powinnością każdego mieszkańca Egiptu, było choć raz w życiu przybyć tutaj. Cechą charakterystyczną świątyni jest to, że jest zadaszona. Sala hypostylowa pogrążona jest w mroku. Miejscami światła reflektorów wydobywają z ciemności fantastyczne reliefy, kolorowe malowidła, pełne zagadkowych postaci i symboli.

Świątynia w Denderze: to ośrodek kultu bogini miłości i muzyki Hathor. Zachowane mury pochodzą w większości z czasów rzymsko-ptolemejskich. Świątynia nie posiada pylonów, po przejściu za bramą znajduje się Wielka Sala Hypostylowa z zachowanym sklepieniem. Kolumny mają kapitele w kształcie stylizowanej głowy bogini z krowimi uszami (kapitele hatoryckie). Za salą prawdziwy labirynt korytarzy i pomieszczeń z częściowo skutymi reliefami.  Reliefy na tylnej ścianie świątyni: ciekawa Kaplica Nowego Roku z przedstawieniem bogini Nut na suficie. W jednym z pomieszczeń znajduje się słynny Zodiak z Dendery - dysk z 12 znakami zodiaku. Koniecznie trzeba zajrzeć do krypt z najciekawszymi zdobieniami i wejść na dach świątyni, z którego jest wspaniały widok na święte jezioro, świątynię Izydy, świątynię narodzin i ruiny bazyliki koptyjskiej.


Cena obejmuje:

 • bilety wstępu
 • rejs łodzią po Nilu (do restauracji na lunch)
 • 2 x lunch, 2 x kolacja (napoje płatne dodatkowo)
 • 1 nocleg w 4* hotelu w Luksorze
 • transport w klimatyzowanym autokarze z WC
 • wynagrodzenie, napiwki dla kierowcy i przewodnika
 • wizytę w wytwórni olejków zapachowych i w manufakturze alabastru

Proszę zabrać wodę do picia (w autokarze można też kupić napoje), nakrycie głowy, lekki i przewiewny strój oraz coś do przykrycia w klimatyzowanym autokarze (żeby nie zmarznąć:). Przejazd trwa około 4,5 godzin.  Wyjazd z hotelu o 5 rano, Na śniadanie będzie breakfast box (skromniejsza forma śniadania tzw. suchy prowiant), który wyda restauracja przed odjazdem.

 

Po raz kolejny w programie mamy wizytę w Oils, Herbs and Spices Center for Mind, Body and Soul (centrum olejków, ziół i przypraw dla Umysłu, Ciała i Duszy) należący do lokalnego uzdrowiciela  Adela el Atara  w Luksorze (http://www.adel-el-atara.com), do którego przyjeżdżają ludzie z całego Egiptu po pomoc. Adel prowadzi także regularnie warsztaty oraz indywidualne sesje w Francji. Trafiliśmy do niego "przez przypadek" w listopadzie 2009 roku i od tamtego czasu zawsze planujemy wizytę w jego centrum.  Adel prezentuje, zwłaszcza grupom medytującym, olejki do czyszczenia i harmonizacji czakr oraz  uzdrawiające zioła.  Za każdym razem proponuje też sesje naszym grupom, które zazwyczaj odbywają się późnym wieczorem. Adel jest niezwykłą osobą,  o której barwnie opisała jedna z uczestniczek:

<..Było już dobrze po 21:00, gdy przekroczyliśmy progi sklepu. Mimo późnej pory jego właściciel, Egipcjanin Adel, będący równocześnie kimś w rodzaju bioenergoterapeuty czy szamana, przywitał nas bardzo serdecznie. Poczęstował nas herbatą, jednym ze specjałów sklepu, i przedstawił nam swoje szczególne towary: wonności, olejki, zioła, przyprawy itd. Na jednej z koleżanek zademonstrował też energetyczne działanie jednego ze specyfików. Kiedy niemal wszyscy przywarliśmy do kantoru, by robić zakupy, Adel wskazał na kilka osób, w tym na mnie, że dobrze by było aby mógł nam zrobić zabieg, ponieważ w każdym z nas jest coś z przeszłości, co wymaga oczyszczenia. Zgodziliśmy się. Ciekawe, że przy tym powtórzył kilka razy po cichu, jakby do siebie, że jesteśmy specjalną grupą. Ponieważ następnego dnia wyjeżdżaliśmy z Luksoru o 8-ej rano, było jasne, że zabiegi trzeba będzie zrobić jeszcze tego dnia. Już późną nocą w sklepie została nas wiadoma garstka. Nie bez zaskoczenia stwierdziłam, że nasze grono, to niemal te same osoby, które wraz ze mną były w świątyni bogini Hathor i później w sanktuarium Amenhotepa III. Czułam, że zabiegi terapeutyczne naszego przemiłego gospodarza, to kolejny prezent od losu.  Adel nie żądał od nas pieniędzy, twierdząc, że oni (?) nie przyjmują zapłaty. Jeśli chcemy, możemy dać co łaska, a on przeznaczy to na cele charytatywne. Tak też się stało. Gdy nasz gospodarz robił zabieg dla mnie, otrzymałam „z góry” wgląd w przyczyny, dla których wspomniana wcześniej tajemnicza relacja ma miejsce w moim życiu i jaki będzie jej dalszy przebieg. Adel dał mi też od siebie rady, które mogą okazać się pomocne przy jej transformowaniu..>.  Pełna relacja: kliknij tutaj

Istnieje możliwość zostania dłużej w marcu u Adela na uzdrawiające sesje (max 4 osoby). Dodatkowy pobyt w Luksorze trwa tydzień,  podczas którego Adel  wykonuje 5 sesji obejmujących m.in. pracę z energią, oczyszczanie i otwieranie czakr, usuwanie negatywnych podłączeń energetycznych i różnego rodzajów bytów, refleksologię głowy i stóp, pracę z naturalnymi olejkami i ziołami, modlitwę oraz wodę naładowaną jego modlitwą. Po sesjach zaleca trzytygodniową wspomagającą kurację opartą na naturalnych składnikach. Posiada szereg mieszanek na bazie ziół i olejków stosowanych do następujących dolegliwości: problemy z układem oddechowym (astma, zapalenie płuc, oskrzeli i zatok), z układem trawiennym (żołądek, wątroba, trzustka, jelita), z układem moczowym, z system odpornościowym, ze skórą (łuszczyca, egzema, trądzik), artretyzmem, żylakami, hemoroidami, bólami mięśni i inne.

Pierwsze takie indywidualne wyprawy odbyły się w lipcu i listopadzie 2009 roku. Zdjęcia można już oglądać tutaj. Liczba osób jest ograniczona, ponieważ Adel wykonuje maksymalnie 4 sesje dziennie a każdy z nich trwa od jednej do dwóch godzin. Sesje są bezpłatne, ale w podziękowaniu i w ramach wymiany energii można wynagrodzić pracę Adela według własnego wewnętrznego odczucia. Natomiast produkty naturalne z jego sklepu są do nabycia zgodnie z oficjalnym cennikiem.

Sesje będą tłumaczone przeze mnie, zajmuję się też pomocą w wykupieniu samolotu do Hurghady, organizacją transportu z Hurghady do Luksoru oraz wynajęciem hotelu w Luksorze. Więcej informacji na temat wyjazdu bezpośrednio u mnie czyli u Agnieszki Jurko:). Możliwe są także następujące terminy wyjazdu do Adela: 21-28 stycznia oraz 18-25 luty 2011.

Możliwe dodatkowe wycieczki lokalne w dniu wolnym:

 

Seascope - Łódź podwodna

Godzinna wyprawa „półpodwodną łodzią”, która płynie na powierzchni, a jej kadłub jest zanurzony w wodzie na ok. 4 m. Podwodna wyprawa polega na oglądaniu w panoramicznych, przeszklonych ścianach podwodnego świata „na sucho”. Możliwa medytacja pod wodą z żywiołem wody - prowadzona przez Shirlie - w przypadku wykupienia łódzi "na wyłączność" czyli min. 25 biletów. Opłata: 35 usd

 

Wycieczka na pustynię

Ok 8 godzinna wyprawa do wioski beduińskiej na pustynię (od ok 13.00 do 21.00), jazda quadami, jeepami, na wielbłądzie, mini zoo, zachód słońca na pustyni, obserwacja nieba przez teleskop, gorąca kolacja w formie bufetu, show orientalny. Opłata 50 usd.

 

W Egipcie naszą grupą i formalnościami zajmuje się mój egipski przyjaciel i rzetelny przedstawiciel Mohamed Yossry Tawfik.


 

  


PRAKTYCZNE PORADY

 1. apteczka - w Egipcie występuje inna (niż europejska) flora bakteryjna, dlatego warto się przygotować na różne niespodzianki trawienne:). Lepiej unikać jedzenia świeżych owoców (w skórce), surowych warzyw i świeżych soków), kostek lodu, wody z baniaków stojących na korytarzach w hotelu, wodę należy pić wyłącznie butelkową.  Na około tydzień przed wyjazdem sugeruję  wzmocnić żołądek biorąc probiotyk np. Trilac  lub inny polecany przez farmaceutę (dostępny bez recepty w aptece). Miejscowe leki (będę miała zapas na wszelki przypadek:) są  tanie i bardziej skuteczne niż polskie.  Z własnego doświadczenia wiem, że wódka (w dawkach homeopatycznych:) po każdym posiłku pomaga w procesach trawiennych.  Wódkę można kupić w polskiej strefie bezcłowej, po odprawie paszportowej.
 2. obowiązkowo należy wziąć krem z filtrem do opalania (min 30tka), przykrycie na głowę oraz okulary przeciwsłoneczne
 3. pieniądze - w Egipcie powszechnie używa się dolarów amerykańskich (można też płacić w euro), ale najwygodniej jest  w dolarach. Dolary powinny być wydrukowane po 1996 roku  roku. Starsze banknoty nie są przyjmowane w rozliczeniu np. za wycieczki. Warto też mieć dolary w mniejszych nominałach.  Na miejsce można je oczywiście wymienić na egipskie funty (1 USD = 5,7 funta egipskiego). Sugeruję wymianę np 50 usd na funty egipskie - przyda się na drobne zakupy i toaletę podczas wycieczek. Walutę należy wymieniać w bankach, kantorach lub hotelach (kurs trochę mniej korzystny). Akceptowane są również  popularne karty kredytowe (Visa, Mastercard). Można także korzystać z bankomatów.
 4. obuwie:  wygodne sandały, odradzam buty na obcasach:)
 5. ubranie: warto wziąć tylko jeden/dwa  ciepłe swetry lub kurtkę na podróże autokarem  (ze względu na klimatyzację) oraz na powrót do zimnej Polski:). Długie spodnie przydatne będą jedynie na powrót lub z cienkiego materiału do spacerów wieczorem.  Co do damskiego ubioru (np. do meczetu) ubieramy się w spódnicę zakrywającą kolana/lub długie spodnie i w koszulkę z rękawkami (w przeciwnym razie należy zabrać dużą chustę lub szal aby zakryć ramiona)
 6. pogoda - w marcu około 30 C
 7. do bagażu podręcznego/torebki w samolocie nie można zabierać ostrych narzędzi  (nożyczki, cążki, pilniczek do paznokci) , płynów (perfumy, dezodoranty, napoje). W/w przedmioty należy zapakować do bagażu podstawowego, w przeciwnym razie będziecie musieli wyrzucić je przy odprawie celnej do kosza na śmieci.
 8. pamiątki - jeśli jedziesz np. do świątyni Hatszepsut (zasada obowiązuje także w  innych miejscach) to nie kupuj niczego już po wyjściu z autokaru lecz po powrocie do niego przed samym wejściem do autokaru. Handlarze  będą wtedy bardziej elastyczni.  Trzeba się zawsze targować, zacznij od 50% ceny wyjściowej. Jeśli chodzi o sklepy to ceny w wielu sklepach nie są podawane i cenę trzeba także negocjować. Są też sklepy z ustalonymi cenami np. Abu Ashara Market.  Sklepy są czynne do późnych godzin nocnych. Zazwyczaj sprzedawcy mówią po angielsku i rosyjsku, czasami znają też przydatne polskie słówka.
 9. kartki pocztowe najlepiej kupić od razu ze znaczkami (w Hurghadzie jest chyba tylko jedna poczta).  Cena kartki + znaczka to 3-5 LE. Napisaną kartkę zostaw w recepcji hotelu
 10. telefony komórkowe - należy aktywować w Polsce roaming (rozmowy międzynarodowe). Pamiętaj również o ładowarce do komórki.

 

Do zobaczenia wkrótce!

Agnieszka