niedziela, 17 listopada 2019

Zobacz nowości:

Skype me

Nie mam teraz włączonego Skype, proszę o meila: agnieszka@agnieszkajurko.pl

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj283
mod_vvisit_counterWczoraj367
mod_vvisit_counterTen tydzień283
mod_vvisit_counterPoprz. tydz.2845
mod_vvisit_counterTen miesiąc10449
mod_vvisit_counterPoprz. mies.19802
mod_vvisit_counterWszystkie983571

Czytelnicy online: 5
Twój IP: 35.175.120.174
Dziś jest: 2019-11-17 23:26
ReklamaODKRYJ SWOJĄ ŻYCIOWĄ MISJĘ (wyprawa medytacyjna do Egiptu)

Zapraszamy na kolejną (siódmą) wyprawę do mistycznego Egiptu

! medytacje oraz prywatne zwiedzanie piramidy CHEOPSA i SFINKSA !

17 - 27 listopada 2011 w Egipcie

warsztat, zwiedzanie (Kair, Luksor, rejs po Nilu), medytacje w miejscach mocy (Cheops, Sfinks, świątynie)

UWAGA:

od 10.10.11 zapisy tylko na listę rezerwową lub na kolejny ósmy medytacyjny wyjazd do Egiptu: warsztat MERKABA wg Drunvalo Melchizedeka, prowadzi Tom de Winter, 23 - 30 marca 2012 w Egipcie.


Zgłoszenie na warsztaty
.

Zapraszamy na siódmy medytacyjny wyjazd do magicznego Egiptu organizowany dla polskich uczestników. Warsztat ODKRYJ SWOJĄ ŻYCIOWĄ MISJĘ prowadzi Tom de Winter z Holandii (www.linko.org), którego regularnie zapraszam do Polski od wielu lat. Będziemy także medytować w miejscach mocy i  zwiedzać: Kair, Gizę  (prywatne zwiedzanie i medytacje w Wielkiej Piramidzie CHEOPSA i  przy SFINKSIE), Luksor, Abu Simbel, rejs po Nilu.

 

01_merka_lightbox_300px

Wyjazd obejmuje warsztat, zwiedzanie oraz medytacje w Piramidzie Cheopsa, przy Sfinksie i w świątyni Karnak. Dzięki specjalnemu zezwoleniu  z Ministerstwa d/s Starożytności dla naszej grupy w Cheopsie zostaną otwarte dwie dodatkowe komnaty, które nie są udostępniane innym turystom mających dostęp tylko do komnaty króla. Tom de Winter z Shirlie Roden (specjalny gość z Wielkiej Brytanii)  poprowadzi medytacje w trzech komnatach: Królowej, Króla i w Dolnej. Będziemy także medytować  "między łapami" Sfinksa. Normalnie turyści oglądają Sfinksa tylko z odległego tarasu widokowego:)

 

Od kilku lat nie można oficjalnie medytować w Egipcie. Grupy medytujące są natychmiast wypraszane a przewodnicy z nimi współpracujący tracą licencję do wykonywania zawodu. Jednakże dzięki wcześniej wykupionym oficjalnym zezwoleniom z Ministerstwa d/s Starożytności mamy do wyłącznej dyspozycji piramidę Cheopsa i Sfinksa. Podczas naszego pobytu w Cheopsie (2 godz) i  u Sfinksa (1 godz.) nie są wpuszczani inni turyści a my możemy spokojnie medytować. Zawsze podróżuje  też z nami egipski  kontrahent i tylko dzięki jego umiejętnościami "negocjacyjnym" mamy także możliwość medytowania w świątyniach.

Warsztat i medytacje tłumaczone są z języka angielskiego na polski.

Na wyjazd z nami zdecydowała się ponownie Shirlie Roden ucząca odkrywania niezwykłych właściwości własnego głosu.  Na zaproszenie Toma poprowadzi medytacje z dźwiękiem podczas warsztatów, w piramidzie Cheopsa, przed Sfinksem i w świątyni Karnak.  Więcej o Shirlie kliknij tutaj.

 

Warsztat "Odkryj swoją życiową misję" został specjalnie przygotowany  dla polskiej grupy i dostosowany do wysokich energii w Egipcie.  Jest rozwinięciem jednodniowego warsztatu "Twoje zadanie w boskim planie" (relacja z tego warsztatu, tutaj). Zbliżamy się do ważnego roku 2012, w którym nastąpi przejście w piąty wymiar. Według Toma zostaniemy obdarowani nowymi zmysłami np. telepatią,  umiejętnością posiadania wizji czy przewidywania przyszłości. Osoby podnoszące swoją energię i żyjące z poziomu serca w sposób płynny dostosują się do zmieniających się wibracji Ziemi.

 

Wielu z nas zadaje sobie pytania: Czy jestem na właściwej ścieżce?  Czy robię w życiu, to, do czego jestem powołana/-ny? Przez ostatnie lata zrozumiałem, że mamy ego toczące wewnętrzną walkę z naszym Prawdziwym Ja. Ego może być bardzo inteligentne, a nawet bardzo naturalne. Ale skąd mamy wiedzieć czy wypełniamy wyższy (kosmiczny) plan naszego życia? Odpowiedzi poszukamy w świętości naszego ciała. Nie mam tu na myśli religii, świętość ciała oznacza przewodnictwo. Ciało pokazuje nam, czy to co robimy jest dla nas właściwe. Wszystko stanie się jasne, gdy zrozumiemy język ciała. Bowiem poprzez uczucia ciało informuje nas czy wypełniamy Wyższy Plan. Uczestnicy moich warsztatów często także pytają: Jaka jest moja misja życiowa? Co jest dla mnie zapisane w Księgach Akaszy? Moją jedyną odpowiedzią jest  ŻYJ TU I TERAZ, bądź obecny i odczuwaj to co jest.

Budda był mądrym człowiekiem. Powiedział kiedyś: "Bądź z tym co jest". Wszystko co istnieje (włączając w to Ciebie i mnie) ma swoją przyczynę. Musimy po prostu obserwować i być z tym co jest. To co jest najważniejsze to nasza życiowa misja tzw. Kosmiczny Plan. Niektórzy z nas żyją jakby w zaklętym kręgu. Jeżeli te same sytuacje i wydarzenia ciągle się powtarzają to może oznaczać, że potrzebujemy zobaczyć coś ważnego, czego wcześniej nie dostrzegaliśmy. Twoje Ciało jest najlepszym Przewodnikiem i pozwoli Tobie zrozumieć, co należy zrobić.

Warsztat "Odkryj swoją życiową misję" jest skoncentrowany na fizyczności. Podczas zajęć zrozumiemy co robić w życiu, aby podążać ścieżką Kosmicznego Planu.  Jesteśmy duszami, które wybrały życie w
ciele fizycznym. Wybraliśmy tę rzeczywistości, aby wypełnić  naszą misję życiową (kosmiczną). Będąc obecnym TU I TERAZ będziemy podążać za wskazówkami naszego Kosmicznego Planu. Aby to osiągnąć potrzebujemy powrócić do naszej niewinności, do wspomnień z naszego dzieciństwa. Kiedy się śmieliśmy byliśmy szczęśliwi, kiedy płakaliśmy byliśmy głodni lub nieszczęśliwi. Ta pamięć wciąż w nas żyje i sprawia, że możemy odnowić kontakt  z Wyższą Jaźnią.

Przez dwa dni będziemy doświadczać ciszy ciała i umysłu. Ciało pomoże nam odróżnić czym jest osobowość a czym jest Plan Kosmiczny. Ciało powie nam czy jesteśmy świadomi Kosmicznego Planu i czy podążamy za przewodnictwem Wszechświata. Zrozumiemy, że jesteśmy przejawem Wszechświata przez ciało fizyczne.

Podczas warsztatów będziemy trenować odczucia fizyczne, aby zrozumieć różnicę pomiędzy dobrym samopoczuciem i tak zwanym złym samopoczuciem. Zrozumiemy zachowania związane z ego i z Prawdziwym Ja. Zrozumiemy także co jest osobowością a co jest Kosmicznym Przepływem.  Tom de Winter

 

Co ciekawego przeżyliśmy na poprzednich warsztatach w Egipcie...

 • relacje: kliknij tutaj
 • zdjęcia: kliknij tutaj
 • film: Medytacje w Wielkiej Piramidzie  oraz świątyni Karnak cz 1. kliknij tutaj
 • film: Medytacje w Wielkiej Piramidzie oraz świątyni Karnak cz 2. kliknij tutaj
 • film: Medytacja i nurkowanie w oczekiwaniu:) na delfiny: kliknij tutaj
 • wywiad z Shirlie Roden o medytacjach z polskimi grupami w Egipcie: część 1część 2
 • relacje z OSTATNIEJ WYPRAWY w maju 2011: kliknij tutaj tutaj

 


PROGRAM
 • 17 listopada: przelot Warszawa Kair
 • 18 listopada: warsztat
 • 19 listopada: warsztat, sesja relaksacyjna z Shirlie Roden
 • 20 listopada: medytacje w Piramidzie Cheopsa i przy Sfinksie, muzeum narodowe, przejazd pociągiem sypialnym do Luksoru
 • 21 listopada: Luksor: świątynia Hatszepsut, Dolina Królów, Posągi Memnona, zakwaterowanie na statek, uzdrowiciel Adel el Atara
 • 22 listopada: zwiedzanie i medytacje (prowadzi Shirlie Roden) w świątyni Karnak
 • 23 listopada: świątynie:  Horusa w Edfu, Harurisa i Sobka w Kom Ombo,
 • 24 listopada: świątynie: Re-Harachte i Hathor w Abu Simbel, Izydy na File
 • 25 listopada: wioska nubijska (jazda wielbłądem opcjonalnie), Wielka Tama Asuańska, lokalny bazar w Asuanie
 • 26 listopada: wykwaterowanie ze statku,  wycieczka dorożkami po Asuanie, przejazd pociągiem sypialnym do Kairu
 • 27 listopada: Dzielnica Koptyjska (Stary Kair), przelot Kair Warszawa
 • Uwaga: kolejność zwiedzania może ulec zmianie, zależy bowiem od tego, na który dzień otrzymamy zgodę na prywatne zwiedzanie piramidy Cheopsa. Rozpoczęcie rejsu po Nilu nastąpi z Asuanu lub z Luksoru (zależy od rozkładu rejsów statków).

   

   

  PRZED ZAPISANIEM NALEŻY DOKŁADNIE PRZECZYTAĆ WSZYSTKIE INFORMACJE

   

  • WIZA I PASZPORT - wizę kupuje się po przylocie do Egiptu na lotnisku, koszt 15 USD. Paszport przy wjeździe do Egiptu musi być obowiązkowo ważny minimum 6 miesięcy do przodu od momentu wjazdu do Egiptu.
  • Lecimy samolotem rejsowym LOT. Planowane godziny: Warszawa-Kair 10.50-16.00, Kair-Warszawa 16.50-20.00. Pierwszy i ostatni dzień imprezy jest przeznaczony w całości na podróż, ewentualna zmiana godziny wylotu lub powrotu nie może być podstawą do jakichkolwiek roszczeń z tytułu skrócenia lub wydłużenia pobytu.
  • Uszanuj uczestników - nie nagrywaj kamerą i nie rób zdjęć w trakcie warsztatu oraz medytacji w piramidzie. Można nagrywać ścieżkę dźwiękową.
  • Tylko terminowe wpłaty za samolot i warsztat gwarantują rezerwację miejsca.


   

   

  OPŁATY

   

  1) Samolot: 1230 zł (w tym ubezpieczenie). W tej cenie mam rezerwację na 17 miejsc, po wykorzystaniu tej ilości  obowiązuje aktualna na dany dzień cena ze strony LOT (uwaga: w tym przypadku zakup we własnym zakresie).
  • sprzedawca: Scan Holiday, ul. Grochowska 12, Warszawa
  • Bagaż główny max 20 kg, bagaż podręczny max 5 kg.
  • planowany wylot z Warszawy 17 listopada o 10.50, wylot z Kairu 27 listopada o  16.50  Podane godziny są godzinami lokalnymi.  Zbiórka na 1 terminalu (starym) pod wiszącym szybowcem na 2 godziny przed wylotem, będę miała bilety lotnicze dla całej grupy.

  Istnieje możliwość dla osób mieszkających w innych krajach dołączenia do naszej grupy bezpośrednio już w Kairze (samolot oraz ubezpieczenie we własnym zakresie).

  2) Warsztat: 1490 zł
  • zniżka 100 zł w przypadku pełnej wpłaty do 30 lipca czyli 1390 zł zamiast 1490 zł
  • istnieje możliwość zabrania osób towarzyszących nie uczestniczących w warsztacie. Osoba towarzysząca płaci 590 zł tzw. opłaty organizacyjnej, nie bierze udziału w warsztacie, ale uczestniczy w całym pozostałym programie.
  • specjalna cena tylko dla osób, które uczestniczyły w poprzednich wyprawach do Egiptu: 1290 zł.
  • warsztat jest tłumaczony z angielskiego na polski przez doświadczoną tłumaczkę, którą specjalnie zabieram z Polski.
  3) Pakiet: 990 usd

  W Kairze i na statku miejsce w pokoju  dwuosobowym z łazienką, hotel 4*, statek 5*, FB trzy posiłki (przy obiadach i kolacjach napoje płatne dodatkowo), przejazdy autokarami z klimatyzacją; 2 x pociąg sypialny (przedziały dwuosobowe, kolacja i śniadanie); ubezpieczenie; zwiedzanie i bilety wstępu: Kair, rejs po Nilu (Luksor, Edfu, Kom Ombo, File, Asuan, Abu Simbel, wioska nubijska, Wielka Tama); zwyczajowe napiwki, przewodnik. Jedynka za dopłatą 290 usd.

  Większość uczestników to osoby pojedyńcze, więc przydzielam współlokatorów/-lokatorki:). Osoby, które zgłoszą się jako ostatnie i nie będzie dla nich wolnego miejsca w pokoju dwuosobowym będą spały w jedynce za dopłatą.

  W Kairze będziemy mieszkać w 4*  Hotelu Oasis położonym tylko 6 km od Piramid: www.oasis.com.eg

  Na Nilu spędzimy 4 noce na statku 5* klasy Deluxe, więcej informacji o naszym statku Al Kahila: kliknij tutaj

   

  4) Prywatne zwiedzanie i medytacje w piramidzie Cheopsa oraz u Sfinksa: opłata zależy od ilości uczestników i wynosi zazwyczaj około 300-600 zł od osoby.

   

  Cena całkowita: od 5500 zł. Końcowa cena zależy od daty wpłacenia opłaty za warsztat (zniżka przy wpłacie do końca lipca, zniżka dla osób uczestniczących w poprzednich wyjazdach do Egiptu); od kursu dolara (990 usd płatne gotówką w Egipcie; od ilości uczestników (dotyczy prywatnego wejścia do Cheopsa i Sfinksa).


  Ceny nie zawierają:

  • wizy egipskiej 15 USD płatnej w Egipcie na lotnisku
  • dodatkowych wycieczek lokalnych
  • napiwków i innych wydatków osobistych
  Informacje i zapisy: Agnieszka Jurko, tel: 501 625 528, e-mail: agnieszka@agnieszkajurko.pl.


  Przy zgłaszaniu się na wyjazd proszę podać: imię i nazwisko (tak jak jest napisane w paszporcie), datę urodzenia, narodowość, adres zameldowania, numer paszportu, telefon kontaktowy i adres meilowy.   

   

  WARUNKI PŁATNOŚCI

   

   

  Samolot: 1230 zł

  Wpłatę należy uregulować na konto biura podróży Scan Holiday w ciągu 7 dni od daty rezerwacji miejsca. Numer konta zostanie podany po zgłoszeniu się na wyjazd.


  Warsztat: 1490 zł

  • zaliczka 800 zł płatna w ciągu 7 dni od daty rezerwacji miejsca na konto Agnieszki Jurko
  • dopłata do całości do 15 września na konto Agnieszki Jurko

  Możliwa zniżka 100 zł w przypadku pełnej wpłaty do 30 lipca czyli 1390 zł zamiast 1490 zł.


  Opłata za hotel, wyżywienia, rejs, wycieczki:
  990 usd płatne pierwszego dnia pobytu.

  Opłata za Sfinksa i Cheopsa: płatna w złotówkach lub w usd w Egipcie.

   

  Warunki rezygnacji:

  SAMOLOT: Uczestnik może z własnej inicjatywy zrezygnować z udziału w imprezie, składając oświadczenie pisemne przesłane listem poleconym.

  W przypadku rezygnacji z przyczyn nie leżących po stronie LOT S.A.  a to z powodu: odmowy wydania paszportu lub wizy, braku dokumentów uprawniających do przekroczenia granicy, niedotrzymania określonych w Umowie terminów płatności, nieprzybycia na miejsce zbiórki, choroby i innych przypadków losowych, uniemożliwienia przekroczenia granicy poprzez służby graniczne itp. Osobie, która dokonała wpłaty zwraca się wpłaconą kwotę po potrąceniu zryczałtowanych kosztów rezygnacji, w wysokości uzależnionej od daty rezygnacji i wynoszącej maksymalnie:

  • od 60 do 31 dni = 30% ceny;
  • od 30 do 14 dni = 70% ceny;
  • rezygnacja poniżej 14 dni przed rozpoczęciem imprezy, w dniu rozpoczęcia imprezy lub nie stawienie się na zbiórkę = 100%.

  WARSZTAT:

  • od 60 do 31 dni = 30% ceny warsztatu;
  • od 30 do 14 dni = 70% ceny warsztatu;
  • rezygnacja poniżej 14 dni przed rozpoczęciem imprezy, w dniu rozpoczęcia imprezy lub nie stawienie się na zbiórkę = 100% ceny warsztatu.

  Jeżeli osoba rezygnująca znajdzie inną osobę na swoje miejsce to wówczas nie poniesie żadnych kosztów anulacji za warsztat. Natomiast opłata za zmianę nazwiska za samolot wynosi 100 zł od osoby. Zmianę nazwiska można dokonać najpóźniej na 14 dni przed wylotem.   

  ZWIEDZANIE

   

   

  KAIR


  PROGRAM

  • Muzeum Narodowe w Kairze
  • Dzielnica Koptyjska (Stary Kair)
  • rejs łodzią po Nilu (do restauracji na lunch)
  • wejście na teren piramid i Sfinksa
  • wejście do Wielkiej Piramidy Cheopsa i Sfinksa

   

  Muzeum Narodowe: największe archeologiczne odkrycia naszych czasów  – m.in. eksponaty z luksorskiego grobowca faraona Tutenchamona. Kolekcja 1700 przedmiotów znalezionych w małym grobie króla-chłopca jest ogromna. Każdy obiekt jest ogromnej wartości np. złote kaplice, niegdyś jedna w drugiej, z sarkofagiem i mumią (która jest nadal w Tebach), złota maska grobowa, wspaniała biżuteria.

  Dzielnica Koptyjska (Stary Kair) - to unikalna chrześcijańska enklawa. Dzielnicę koptyjską zbudowano na początku VI w. wokół zamku strzegącego kanału, który łączył Nil z Morzem Czerwonym. Jest tu wiele wspaniałych, starych kościołów o tajemniczych wnętrzach. Można w nich podziwiać stare ikony, freski, płaskorzeźby z kości słoniowej i przepiękne gobeliny.

  Giza: Piramidy Cheopsa, Chefrena i Mykerinosa oraz największy posąg świata Sfinks. Już w czasach starożytnych piramidy były zaliczane do Siedmiu Cudów Świata. Są to najsłynniejsze zabytki na świecie i najczęściej fotografowane.

  Wielka Piramida Cheopsa to pierwsza z piramid, która pojawia się przed naszymi oczami, kiedy zbliżamy się do niej Drogą  Piramid. To najstarsza i największa  piramida  w tej grupie i nie sposób pominąć tutaj liczb. Została zbudowana z ok. 2,3 milionów bloków wapiennych, który każdy waży ok.  2,5 tony. Oryginalnie miała 147 m wysokości, ale utrata błyszczącej okładziny obniżyła ją do 137 m. W środku w  Komorze Króla znajduje się pusty sarkofag (mumii nigdy nie odnaleziono), który jest znany z niezwykłych właściwości. 

  Sfinks:
  tradycja mówi, że Chefren znalazł złoża miękkiego wapnia, z których jego ojciec  Cheops wydobywał kamień na swoją piramidę i z tego wykuto Sfinksa. Pojawiły się jednak teorie niektórych archeologów, którzy zakładają, że Sfinks został wybudowany przez ludzi zaginionej cywilizacji, która żyła ponad 2600 lat przed Chefrenem. Między przednimi łapami Sfinksa znajduje się stella (kamień grobowy), na której jest zapisany sen Totmesa   IV mówiący o tym, że gdy odkopie piasek z posągu stanie się faraonem, co zresztą nastąpiło.

   

  UWAGA!
  Cena nie zawiera tzw private hours w Piramidzie Cheopsa czyli zezwolenia od Ministerstwa ds. Starożytności na dwugodzinny prywatny pobyt naszej grupy tzn. bez innych turystów w tym samym czasie. Ponadto zostaną dla nas otwarte dwie dodatkowe komnaty, które nie są udostępniane innym turystom mających dostęp tylko do Komnaty Króla. Shirlie poprowadzi medytację w trzech Komnatach.

  W piramidzie Cheopsa są wąskie i niskie korytarze, gdzie trzeba iść schylonym. Będzie też duszno, dlatego koniecznie trzeba zabrać wodę ze sobą, przyda się też zapasowa koszulka do przebrania.

  Na poprzednich wyjazdach mieliśmy także możliwość zejścia na dół do Sfinksa, gdzie odbyły się także medytacje pomiędzy jego ogromnymi łapami:).  Normalnie turyści oglądają Sfinksa tylko z punktu widokowego:). W listopadzie także będziemy mieć zezwolenie na godzinny prywatny pobyt u Sfinksa.

   

   

  Rejs po Nilu

  PROGRAM

  • Luksor: Wschodni Brzeg: świątynia Karnak + medytacja
  • Luksor: Zachodni Brzeg: Dolina Królów, świątynia Hatszepsut
  • rejs po Nilu: Edfu, Kom Ombo, File, Asuan, wioska nubijska
  • świątynie w Abu Simbel
  • wizyta u uzdrowiciela Adela el Atara w Luksorze

   

  Dolina Królów: Od czasów Totmesa I wszyscy faraonowie  a także wysocy dostojnicy byli chowani w wyschniętym korycie rzeki wśród Wzgórz Teb. Ukryte grobowce wykute w skałach, ozdobione przez najlepszych rzemieślników, miały na wieki przechować mumie faraonów. Faraonowie rozpoczynali budowę swojego grobowca zwykle po wstąpieniu na tron. Pomimo  środków zabezpieczających przed kradzieżami  skarby (chowane ze zmarłymi) były regularnie grabione. Ukryto więc część mumii i pochowane z nimi przedmioty w sekretnych schowkach, które przetrwały nie naruszone do XIX wieku. W 1922 r Howard Carter odkrył słynny grób Tutenhamona, ostatni z 62 grobów odkrytych do tego czasu.

  Świątynia Hatszepsut: Hatszepsut, córka Totmesa I, poślubiła swego przyrodniego brata Totmesa II, który zmarł w młodym wieku. Ponieważ nie pozostawił żadnego potomka  w  linii prostej, Hatszepsut ogłosiła się regentką i objęła rządy w imieniu młodego Totmesa III, syna króla z jednej z niższych rang żon. Zawsze przedstawiano ją jako mężczyznę, z brodą i w męskim stroju. Po śmierci królowej Totmes III odzyskał pełnię władzy, kazał skuć wszystkie kartusze z jej imieniem oraz wizerunki, próbując nieskutecznie skazać ją na zapomnienie.  Hatszepsut nazwała swoją świątynię Dżeser Dżeseru (Wspaniałość Wspaniałości). W starożytności od Nilu do świątyni prowadziła prawdopodobnie aleja sfinksów.

  Świątynia Karnak: świątynia w Karnaku jest większa niż inne świątynie  faraońskie i zajmuje ponad 100 akrów (powierzchnia do wybudowania  10 dużych katedr europejskich). Przez 13 wieków faraonowie starali się uczynić z niej najwspanialszy zespół świątynny  w kraju, a nawet w całym świecie starożytnym.

  Świątynia Edfu: świątynia Horusa jest (po Karnaku) największą świątynią w Egipcie. Jest także świątynią najlepiej zachowaną, ponieważ prawie całkowicie była ukryta pod warstwa piasku. Postawiono ja na miejscu uważanym za pole walki Horusa z wujem Setem o panowanie nad światem.

  Świątynia Harurisa i Sobka w Kom Ombo: świątynia jest nietypowa, ponieważ została dedykowana dwóm bogom: strona prawa bogowi krokodylowi Sobkowi, strona lewa Horusowi Starszemu czyli Harurisowi. Szczególnie interesujące są reliefy ukazujące chirurgiczne narzędzia lekarskie sprzed ponad 2000 lat.

  Świątynia Izydy na wyspie File: miejsce kultu Ozyrysa i Izydy. Budowano ją ponad 700 lat, jest piękną mieszanką architektury egipskiej i grecko-rzymskiej. W czasach rzymskich był to najważniejszy ośrodek pielgrzymkowy w Egipcie. Była najdłużej funkcjonującą świątynią egipską aż do 551 r n.e.

  Asuan: to najdalej leżące miasto egipskie na południu. Jest bardziej afrykański, a większość jego mieszkańców to Nubijczycy, ciemniejsi i wyżsi od mieszkańców Górnego Egiptu, mówiący innym językiem i kultywujący inne tradycje. W programie zwiedzanie Niedokończonego Obelisku i Wielkiej Tamy, spacer po mieście.

  Świątynie Re-Harachte i Hathor w Abu Simbel: dwie świątynie zostały zbudowane przez Ramzesa II, przed większą stoją cztery kolosy tego faraona, przed mniejszą kolosy przedstawiające jego żonę Nefertari.  Pierwotnie wykute w skale świątynie znajdowały się w zakolu Nilu i miały budzić podziw w przybyszach z południach ukazując potęgę Egiptu i odstraszając Nubijczyków. W 1965 r. kiedy zagroziły im wody Jeziora Nasera przy pomocy UNESCO zostały pocięte na bloki i przesunięte 210 m w głąb lądu.

   

  Tom de Winter nie jedzie z nami na tę wycieczkę, był już wielokrotnie w Luksorze i nie może też oficjalnie prowadzić medytacji ze względu na obowiązujące przepisy.

   

  Po raz kolejny w programie mamy wizytę w Oils, Herbs and Spices Center for Mind, Body and Soul (centrum olejków, ziół i przypraw dla Umysłu, Ciała i Duszy) należący do lokalnego uzdrowiciela  Adela el Atara  w Luksorze (http://www.adel-el-atara.com). Przyjeżdżają do niego po pomoc nie tylko ludzie z całego Egiptu, ale także z Europy. Adel prowadzi także regularnie warsztaty oraz indywidualne sesje w Francji. Trafiliśmy do niego "przez przypadek" w listopadzie 2009 roku i od tamtego czasu zawsze planujemy wizytę w jego centrum.  Adel prezentuje, zwłaszcza grupom medytującym, olejki do czyszczenia i harmonizacji czakr oraz  uzdrawiające zioła.  Za każdym razem proponuje też sesje naszym grupom, które zazwyczaj odbywają się późnym wieczorem. Adel jest niezwykłą osobą,  o której barwnie opisała jedna z uczestniczek:

  <..Było już dobrze po 21:00, gdy przekroczyliśmy progi sklepu. Mimo późnej pory jego właściciel, Egipcjanin Adel, będący równocześnie kimś w rodzaju bioenergoterapeuty czy szamana, przywitał nas bardzo serdecznie. Poczęstował nas herbatą, jednym ze specjałów sklepu, i przedstawił nam swoje szczególne towary: wonności, olejki, zioła, przyprawy itd. Na jednej z koleżanek zademonstrował też energetyczne działanie jednego ze specyfików. Kiedy niemal wszyscy przywarliśmy do kantoru, by robić zakupy, Adel wskazał na kilka osób, w tym na mnie, że dobrze by było aby mógł nam zrobić zabieg, ponieważ w każdym z nas jest coś z przeszłości, co wymaga oczyszczenia. Zgodziliśmy się. Ciekawe, że przy tym powtórzył kilka razy po cichu, jakby do siebie, że jesteśmy specjalną grupą. Ponieważ następnego dnia wyjeżdżaliśmy z Luksoru o 8-ej rano, było jasne, że zabiegi trzeba będzie zrobić jeszcze tego dnia. Już późną nocą w sklepie została nas wiadoma garstka. Nie bez zaskoczenia stwierdziłam, że nasze grono, to niemal te same osoby, które wraz ze mną były w świątyni bogini Hathor i później w sanktuarium Amenhotepa III. Czułam, że zabiegi terapeutyczne naszego przemiłego gospodarza, to kolejny prezent od losu.  Adel nie żądał od nas pieniędzy, twierdząc, że oni (?) nie przyjmują zapłaty. Jeśli chcemy, możemy dać co łaska, a on przeznaczy to na cele charytatywne. Tak też się stało. Gdy nasz gospodarz robił zabieg dla mnie, otrzymałam „z góry” wgląd w przyczyny, dla których wspomniana wcześniej tajemnicza relacja ma miejsce w moim życiu i jaki będzie jej dalszy przebieg. Adel dał mi też od siebie rady, które mogą okazać się pomocne przy jej transformowaniu..>.  Pełna relacja: kliknij tutaj

  Istnieje możliwość zorganizowania dodatkowego pobytu u Adela na uzdrawiające sesje (max 4 osoby). Pobyt w Luksorze trwa tydzień,  podczas którego Adel  wykonuje 5 sesji obejmujących m.in. pracę z energią, oczyszczanie i otwieranie czakr, usuwanie negatywnych podłączeń energetycznych i różnego rodzajów bytów, refleksologię głowy i stóp, pracę z naturalnymi olejkami i ziołami, modlitwę oraz wodę naładowaną jego modlitwą. Po sesjach zaleca trzytygodniową wspomagającą kurację opartą na naturalnych składnikach. Posiada szereg mieszanek na bazie ziół i olejków stosowanych do następujących dolegliwości: problemy z układem oddechowym (astma, zapalenie płuc, oskrzeli i zatok), z układem trawiennym (żołądek, wątroba, trzustka, jelita), z układem moczowym, z system odpornościowym, ze skórą (łuszczyca, egzema, trądzik), artretyzmem, żylakami, hemoroidami, bólami mięśni i inne.

  Pierwsze takie indywidualne wyprawy odbyły się w lipcu, listopadzie 2009 i marcu 2011. Zdjęcia można już oglądać tutaj. Liczba osób jest ograniczona, ponieważ Adel wykonuje maksymalnie 4 sesje dziennie a każdy z nich trwa od jednej do dwóch godzin. Sesje są bezpłatne, ale w podziękowaniu i w ramach wymiany energii można wynagrodzić pracę Adela według własnego wewnętrznego odczucia. Natomiast produkty naturalne z jego sklepu są do nabycia zgodnie z oficjalnym cennikiem. Więcej informacji na temat wyjazdu bezpośrednio u mnie czyli u Agnieszki Jurko:). Sesje są tłumaczone przeze mnie.

   

  W Egipcie naszą grupą i formalnościami zajmuje się mój egipski przyjaciel i rzetelny przedstawiciel Mohamed Yossry Tawfik.


      

  PRAKTYCZNE PORADY

  1. apteczka - w Egipcie występuje inna (niż europejska) flora bakteryjna, dlatego warto się przygotować na różne niespodzianki trawienne:). Lepiej unikać jedzenia świeżych owoców (w skórce), surowych warzyw (także świeżych soków), wodę należy pić wyłącznie butelkową.  Na około tydzień przed wyjazdem sugeruję  wzmocnić żołądek biorąc probiotyk np. Trilac  lub inny polecany przez farmaceutę (dostępny bez recepty w aptece). Będę także mieć miejscowe leki na wszelki przypadek:) są  tanie i bardziej skuteczne niż polskie.  Z własnego doświadczenia wiem, że wódka (w dawkach homeopatycznych:) po każdym posiłku pomaga w procesach trawiennych.  Wódkę można kupić w polskiej strefie bezcłowej, po odprawie paszportowej.
  2. obowiązkowo należy wziąć krem z filtrem do opalania (min 30tka), przykrycie na głowę oraz okulary przeciwsłoneczne
  3. pieniądze - w Egipcie powszechnie używa się dolarów amerykańskich (można też płacić w euro), ale najwygodniej jest  w dolarach. Dolary powinny być wydrukowane po 1990 roku  roku. Starsze banknoty nie są przyjmowane w rozliczeniu np. za wycieczki i hotel. Warto też mieć dolary w mniejszych nominałach np 1 usd, 5 usd.  Na miejsce można je wymienić na funty egipskie (1 USD = 5,95 funta egipskiego). Walutę należy wymieniać w bankach, kantorach lub hotelach. Akceptowane są również  popularne karty kredytowe (Visa, Mastercard). Można także korzystać z bankomatów.
  4. obuwie:  wygodne sandały, odradzam buty na obcasach:)
  5. ubranie: warto wziąć tylko jeden/dwa  ciepłe swetry lub kurtkę na podróże autokarem  (ze względu na klimatyzację) oraz na powrót do zimnej Polski:). Długie spodnie przydatne będą jedynie na powrót lub z cienkiego materiału do spacerów wieczorem.  Co do damskiego ubioru (np. do meczetu) ubieramy się w spódnicę zakrywającą kolana/lub długie spodnie i w koszulkę z rękawkami (w przeciwnym razie należy zabrać dużą chustę lub szal aby zakryć ramiona)
  6. pogoda - w listopadzie około 25-30 C
  7. do bagażu podręcznego/torebki w samolocie nie można zabierać ostrych narzędzi  (nożyczki, cążki, pilniczek do paznokci) , płynów (perfumy, dezodoranty, napoje). W/ przedmioty należy zapakować do bagażu podstawowego, w przeciwnym razie będziecie musieli wyrzucić je przy odprawie celnej do kosza na śmieci.
  8. pamiątki - jeśli jedziesz np. do świątyni Hatszepsut (zasada obowiązuje także w  innych miejscach) to nie kupuj niczego już po wyjściu z autokaru lecz po powrocie do niego przed samym wejściem do autokaru. Handlarze  będą wtedy bardziej elastyczni.  Trzeba się zawsze targować, zacznij od 50% ceny wyjściowej. Jeśli chodzi o sklepy to ceny w wielu sklepach nie są podawane i cenę trzeba także negocjować. Są też sklepy z ustalonymi cenami np. Abu Ashara Market.  Sklepy są czynne do późnych godzin nocnych. Zazwyczaj sprzedawcy mówią po angielsku i rosyjsku, czasami znają też przydatne polskie słówka.
  9. kartki pocztowe najlepiej kupić od razu ze znaczkami (w Hurghadzie jest chyba tylko jedna poczta).  Cena kartki + znaczka to 3-5 LE. Napisaną kartkę zostaw w recepcji hotelu
  10. telefony komórkowe - należy aktywować w Polsce roaming (rozmowy międzynarodowe). Pamiętaj również o ładowarce do komórki.

   

  Do zobaczenia już wkrótce!

  Agnieszka

   

   

   

   

   

   

   

  jurko23