niedziela, 17 listopada 2019

Zobacz nowości:

Skype me

Nie mam teraz włączonego Skype, proszę o meila: agnieszka@agnieszkajurko.pl

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj288
mod_vvisit_counterWczoraj367
mod_vvisit_counterTen tydzień288
mod_vvisit_counterPoprz. tydz.2845
mod_vvisit_counterTen miesiąc10454
mod_vvisit_counterPoprz. mies.19802
mod_vvisit_counterWszystkie983576

Czytelnicy online: 3
Twój IP: 35.175.120.174
Dziś jest: 2019-11-17 23:52
ReklamaMERKABA w Egipcie + medytacje w CHEOPSIE i przy SFINKSIE!

Zapraszamy na kolejną (ósmą) wyprawę do mistycznego Egiptu

! medytacje oraz prywatne zwiedzanie piramidy CHEOPSA i SFINKSA !

23  -  30 marca 2012  w Egipcie

medytacje w miejscach mocy (Cheops, Sfinks, świątynia Karnak), zwiedzanie
warsztat Merkaba prowadzi Tom de Winter

UWAGA: od 1 marca brak miejsc. Zapisy na kolejny wyjazd  w maju

Zgłoszenie na warsztaty
.

Zapraszamy na ósmy medytacyjny wyjazd do magicznego Egiptu organizowany dla polskich uczestników. Warsztat Merkaba wg Drunvalo Melchizedeka prowadzi Tom de Winter z Holandii (www.linko.org), którego regularnie zapraszam do Polski od wielu lat. Oprócz udziału w warsztacie będzie możliwość uczestniczenia w wycieczkach do Kairu, Gizy - prywatne dwugodzinne zwiedzanie i medytacje w Wielkiej Piramidzie CHEOPSA i bezpośrednio przy SFINKSIE,  do Luksoru (m.in. medytacje w świątyni Karnak) oraz do uzdrowiciela Adela El Atara .

01_merka_lightbox_300px

 

Wyjazd obejmuje warsztat, zwiedzanie Egiptu oraz już tradycyjnie medytacje w Wielkiej Piramidzie Cheopsa i świątyni Karnak. Dzięki specjalnemu zezwoleniu od Ministerstwa d/s Starożytności specjalnie dla naszej grupy w piramidzie Cheopsa zostaną otwarte dwie dodatkowe komnaty (Królowej i Dolna tzw. Jama), które nie są udostępniane innym turystom mających dostęp tylko do komnaty króla.  Podczas poprzednich wyjazdów mieliśmy także możliwość zejścia na dół do Sfinksa i medytacji "między jego łapami", w marcu postaramy się także o takie zezwolenie.

Warsztaty i medytacje są tłumaczone z języka angielskiego na polski.

 

Podczas ostatniego wyjazdu (Misja Życiowa 17-27.11.11) jedna z uczestniczek Maria G. zmierzyła wahadłem poziom energii mierzony wg skali Bovisa w miejscach mocy i wyniki okazały się niesamowite.


Dane znalezione w internecie dotyczące pomiarów przed 11.11.2011
Piramida Cheopsa,  Komnata Króla  170 000 jednostek Bovisa
Czakram Wawelski od 90-120 000, 140 000 (w kaplicy Św. Gereona), Piramida w Rapie 23 000. Inne miejsca mocy 20 000-120 000.

Pomiary z dnia 19.11.2011

Sfinks, przed wejściem do miejsca gdzie medytowaliśmy  287 000 jednostek, godzina 16.00
Cheops, Komnata Królowej  494 000,  godzina 17.15
Cheops, Komnata Króla   647 000, godzina 18.00
Cheops, Komnata na dole  860 000, godzina 18.30

Inne pomiary z podróży po Nilu i z Kairu:

świątynia Karnak w Luksorze   277 000,  22 listopada
sanktuarium Amona Ra  337 000, 22 listopada
świątynia Horusa  w Edfu 418 000 plac przed świątynią, ołtarz 863 000, kaplice naokoło ołtarza 488 000, 23 listopada
świątynia Kom Ombo  566 000 plac przed, przy kamieniu - ołtarz  647 000, 23 listopada
świątynia  Ramzesa II  w Abu Simbel plac przed 556 000, Przy kamieniu ołtarz 1 252 000, kaplice otaczające 1 555 000, 24 listopada
świątynia  Izydy na placu przed świątynią 860 000, przy kamieniu 1 950 000, 24 listopada
Meczet w Luksorze  152 000,  22 listopada
świątynia  koptyjskie  pierwsza gdzie Jezus był jak miał 4 lata - na korytarzu 152 000, w środku 190 000, 27 listopada
drugi kościół - również 190 000, 27 listopada
meczet Hassana w Kairze  175 000, drugie pomieszczenie 187 000, 27 listopada

Maria znalazła informację, że możliwe są osiągi niektórych miejsc aż do 2 000 000 jednostek, czyli tak jak wyszło z pomiarów, więc te odczyty są prawidłowe.  Zmierzyła także poziom energii swój, syna Mikołaja i kilku osób z naszej grupy i wyniki okazały się nieprawdopodobne. Swój wynik (czyli Agnieszki:) zweryfikowałam kilka dni temu u Grzegorza Ciszaka (radiestety i producenta talizmanów). Dodam jeszcze, że ta energia ciągle rośnie a ja się zastanawiam jak ją wykorzystać dla dobra ludzkości i swojego:).

Wg Wikipedii: Skala Bovisa używana przez radiestetów i zwolenników geomancji, skala służąca do pomiaru promieniowania oraz określania poziomu bioenergetycznego. Sformułowana przez francuskiego radiestetę André Bovisa. Pomiar wykonywany jest przez różdżkarza (radiestetę), który badając określone miejsce lub obiekt przy użyciu odpowiedniego sprzętu (np. wahadła, różdżki) deklaruje liczbę Bovisa. Wartość 6500 w skali Bovisa jest uznawana za wartość „neutralną” i jest uznawana za wartość promieniowania ciała dorosłego, zdrowego człowieka. Wartości promieniowania poniżej 6500 są uznawane za szkodliwe dla organizmów żywych, natomiast wartości powyżej 6500 wskazują na promieniowania działające korzystnie.

 

Bezpieczeństwo w Egipcie: od czasów protestów  antyrządowych w styczniu 2011 zorganizowałam cztery wyjazdy (trzy medytacyjne i jeden na pustynię). Za każdym razem podróżowaliśmy za pośrednictwem polskich biur podróży, które zgodnie z wytycznymi Ministerstwa d/s Zagranicznych sprzedawały bilety lotnicze. W Egipcie bez problemu uzyskiwaliśmy zezwolenie od policji turystycznej na wynajem autokarów i podróżowanie między miastami. Gdyby sytuacja była rzeczywiście niestabilna takie zezwolenia nie byłyby po prostu wydane. Zwiedziliśmy cały kraj od Kairu do daleko wysuniętego na południe Adu Simbel i nigdzie nie zauważyliśmy jakichkolwiek śladów protestów. W związku z tym organizuję kolejne wyjazdy w 2012 r., podczas których nasza energia grupowa będzie wspierać pozytywne i ważne zmiany zachodzące w tym przełomowym dla Egipcjan okresie.

 

Merkaba to żyjące pole energetyczne człowieka. Aktywacja tego pola otwiera niezwykłe możliwości, od ochrony po uzdrawianie siebie i innych. Medytacja Merkaba to 17 oddechów, połączonych z odpowiednimi mudrami i komendami dotyczącymi prędkości i kierunków rotacji pola, wszystkie te dane pochodzą ze starożytnej tradycji Atlantów, a pośrednio Egipcjan.  Merkaba oraz związany z nią symbol Kwiatu Życia występuje praktycznie na całym świecie.  Został odnaleziony w Egipcie, Syrii, Jordanii, Japonii, Chinach, Peru, Polsce i w wielu innych krajach. Ale najbardziej związany jest ze Starożytnym Egiptem i mityczną Atlantydą.  Merkaba powstaje przez połączenie trzech słów: Mer - Ka - Ba a słowa te pochodzą z języka starożytnego Egiptu i znaczą: Ciało - Umysł – Duch.

Warsztat obejmuje m. in.:

 • naukę medytacji aktywującej pole Merkaba
 • świętą geometrię ciała świetlistego
 • siłę intencji
 • starożytne praktyki oddechowe
 • uzdrawianie wewnętrznego dziecka
 • Oddech Jedności

Tom de Winter :: Wywiad z Tomem de Winter w Egipcie

Tom de Winter koło olbrzymiej łapy Sfinksa:) i na tle piramid opowiada o Cheopsie, Sfinksie jako Kobiecie oraz o warsztacie Merkaba w Egipcie. Wywiad został nagrany podczas ostatniej medytacyjnej wyprawy do Egiptu (listopad 2011).

Podstawowym warunkiem doświadczania pozytywnego wpływu pola Merkaba na wszystkie aspekty naszego życia jest wypełnienie jego czystą, bezwarunkową miłością. Ostatecznym celem stosowania Merkaby jest samorealizacja – wypełnienie życiowej misji człowieka  na Ziemi. Jako że Merkaba jest polem programowalnym, analogicznie do kryształów, które mogą przechowywać i przesyłać zakodowaną informację, można w niej umieścić dowolną intencję, która będzie do odwołania realizowana. Pole Merkaby można dowolnie programować dla realizacji własnych potrzeb lub dla dobra całego świata.

Więcej o Merkabie, Kwiecie Życia,  Świętej Geometrii, Tomie de Winter  znajduje się na: www.merkaba.pl.

Warto też zapoznać się z książką:  "Pradawna tajemnica Kwiatu Życia" Drunvalo Melchizedeka, którą można kupić u mnie:)

Fragment wywiadu z Agnieszką Jurko "MERKABA JAKO SPOSÓB NA ŻYCIE"

<Organizujesz warsztaty związane z Merkabą miedzy innymi w formie wyjazdów do Egiptu – jak wyglądają takie warsztaty i chyba, co najważniejsze, jak działają na ludzi?>

Same warsztaty są takie same jak w Warszawie, główna różnica to zwiedzanie i możliwość medytacji w niezwykłych i świętych miejscach mocy.

<Dlaczego Egipt? Czy to wybór ze względów atrakcyjności turystycznej miejsca, czy jest w tym coś więcej? Co w Egipcie warto zobaczyć/poczuć, o czym nie dowiemy się z oficjalnych przewodników?>

Podczas warszawskich warsztatów Merkaba „w wizji zobaczyłam siebie z grupą” w Egipcie pod piramidą Cheopsa i podążyłam po prostu za głosem intuicji. Oprócz warsztatu przygotowałam bardzo urozmaicony i atrakcyjny (niestandardowy) program zwiedzania. Dzięki współpracy z lokalnym kontrahentem, który załatwia m.in. zezwolenie z ministerstwa d/s starożytności, nasza grupa ma możliwość prywatnego zwiedzania i medytacji w Wielkiej Piramidzie Cheopsa. Po wykupieniu takiego zezwolenia mamy do dyspozycji 3 komnaty, podczas gdy normalnie udostępniona jest tylko jedna. Ponadto w tym czasie nie są wpuszczani inni turyści.

Medytowanie w miejscach mocy jest zdecydowanie inne niż na sali warsztatowej. A jeżeli dołączymy do tego energię Egiptu i moc natury (pustyni, wody) to otrzymamy możliwość wielokrotnie silniejszych wewnętrznych przeżyć.  Poczujemy po prostu niezwykłą moc i siłę Starożytnego Egiptu.

Podczas naszych wyjazdów udało nam się medytować w niezwykłych miejscach takich jak świątynia Hatszepsut, Dolina Królów, świątynia Karnak, na pustyni czy też pod wodą (w łodzi podwodnej). Dodam jeszcze, że w Egipcie oficjalnie nie można prowadzić żadnych spotkań grupowych medytacyjnych/religijnych. Mój egipski współpracownik każdorazowo negocjuje „wynagrodzenie” dla strażników i bez jego pomocy moglibyśmy medytować wyłącznie w sali konferencyjnej:).Oficajlna wiedza o Egipcie nie zawiera informacji na temat miejsc mocy, niezwykłych właściwych piramidy Cheopsa czy też tajemnicy Sfinksa. Prawda od wielu tysiącleci jest tak ukrywana, że nawet egipscy przewodnicy odradzają wejście do piramid, bo nie widzą żadnego sensu męczenia się w dusznym i wąskim korytarzu:). A jeżeli ktoś zaczyna szukać prawdy, tak jak mój egipski znajomy, który w pracy licencjackiej chciał pisać o związkach piramid ze świętą geometria i innymi wymiarami/planetami, to natychmiast jest zatrzymywany w swoich poszukiwaniach. Mojemu znajomemu zagrożono wyrzuceniem z uczelni, jeżeli swojej pracy nie dostosuje do obowiązującej wiedzy. Odniosłam wrażenie, że w Europie wiemy więcej o Egipcie niż sami Egipcjanie.:) Cały wywiad: kliknij tutaj

Co ciekawego przeżyliśmy na poprzednich warsztatach (2009, 2010, 2011) w Egipcie...
 • Relacje:  kliknij tutaj
 • Zdjęcia: kliknij tutaj
 • Film: Medytacje w Wielkiej Piramidzie  Cheopsa oraz w świątyni Karnak cz 1. kliknij tutaj
 • Film: Medytacje w Wielkiej Piramidzie Cheopsa oraz w świątyni Karnak cz 2. kliknij tutaj
 • Wywiad z Tomem o Sfinksie, Cheopsie i Merkabie nagrany w 2011 w Egipcie, kliknij tutaj

PROGRAM
 • 23 marca: przelot z Warszawy do Hurghady
 • 24 marca warsztat Merkaba
 • 25 marca warsztat Merkaba,
 • 26 marca Kair: muzeum narodowe, dzielnica koptyjska, medytacje w Piramidzie CHEOPSA i bezpośrednio przy SFINKSIE
 • 27 marca dzień wolny: możliwa  wycieczka lokalna na pustynię lub łodzią podwodną
 • 28 marca: Luksor: Dolina Królów, świątynia Hatszepsut, wizyta u uzdrowiciela Adela El Atara
 • 29 marca: Luksor: świątynia Karnak, jazda dorożkami, bazar orientalny
 • 30 marca: wylot z Hurghady do Warszawa
 • 01_merkaba_egipt_02_mUwaga: kolejność zwiedzania może ulec zmianie, zależy bowiem od tego, na który dzień otrzymamy zgodę na prywatne zwiedzanie piramidy Cheopsa. Minimalna ilość uczestników 15 osób, maksymalna liczna 25.

  NASZE POPRZEDNIE MEDYTACYJNE WYPRAWY:

  Twoja Misja Życiowa, 17-27 listopada 2011
  Merkaba, 20 - 27 maja 2011
  Święte Symbole i Dźwięki Starożytnego Egiptu, 11 - 18 marca 2011
  Wewnętrzny Alchemik, 12 - 19 listopada 2010
  Merkaba, 21 - 28 maja 2010
  Merkaba, 20 - 27 listopada 2009
  Merkaba, 22 - 29 maja 2009

  PROSZĘ  DOKŁADNIE  PRZECZYTAĆ  INFORMACJE

  • WIZA I PASZPORT - WAŻNE Wizę kupuje się po przylocie do Egiptu na lotnisku, koszt 15 USD. Paszport przy wjeździe do Egiptu musi być obowiązkowo ważny minimum 6 miesięcy do przodu od momentu wjazdu do Egiptu.
  • Lecimy czarterem i godzinę wylotu z Warszawy i Hurghady proszę sprawdzić na 48 godzin przed wylotem. Uprzedzam, że w przypadku czarterów godziny mogą się zmienić. Pierwszy i ostatni dzień imprezy jest przeznaczony w całości na podróż, ewentualna zmiana wylotu lub powrotu nie może być podstawą do jakichkolwiek roszczeń z tytułu skrócenia lub wydłużenia pobytu chyba, że spowodowała ona zmniejszenie liczby noclegów.
  • Uszanuj uczestników - nie nagrywaj kamerą i nie rób zdjęć w trakcie warsztatu oraz medytacji w piramidzie. Można nagrywać ścieżkę dźwiękową.
  • Tylko terminowe wpłaty za samolot i warsztat gwarantują rezerwację miejsca.


  OPŁATY

  1) Samolot (charter):  1250 zł + 30 zł za ubezpieczenie (sprzedawca charteru: Ecco Holiday Sp. z o.o)
  • Bagaż główny max 15 kg, bagaż podręczny max 5 kg, brak posiłku w samolocie. UWAGA: godzinę wylotu należy sprawdzić na 48 godz przed odlotem.
  • W przypadku lotów charterowych godziny wylotu są potwierdzone na dwa dni przed wylotem. Zbiórka na 1 terminalu pod wiszącym samolotem na 2 godziny przed wylotem, będę miała bilety lotnicze dla całej grupy.

  Istnieje możliwość dla osób mieszkających w innych krajach dołączenia do naszej grupy bezpośrednio już w Hurghadzie (pomożemy w transporcie  z lotniska do hotelu, opłata za indywidualny transport ok 15-20 usd). W tym przypadku rezerwacja samolotu oraz ubezpieczenie we własnym zakresie.

  2) Warsztat: 1490 zł
  • istnieje możliwość zabrania osoby towarzyszącej, która nie uczestniczy w warsztacie, ale jeździ z nami na wycieczki. Osoba towarzysząca płaci 590 zł tzw. opłaty organizacyjnej.
  • specjalna cena dla osób, które uczestniczyły w poprzednich wyprawach do Egiptu: 1290 zł.
  • Możliwa zniżka 100 zł za warsztat w przypadku pełnej wpłaty do 31 grudnia 2011.

  3) Pakiet: 740 usd (ok 2200 zł)

  obejmuje: 6 noclegów w Hurghadzie i 1 nocleg w Luksorze (hotele 4*, miejsce w pokoju dwuosobowym z łazienką), wycieczki: Kair,  Giza (1 dzień), Luksor (2 dni). Jedynka za dopłatą 190 usd za 7 dni (ok 570 zł).

  Większość uczestników to osoby pojedyńcze, więc przydzielam współlokatorów/-lokatorki:). Osoby, które zgłoszą się jako ostatnie i nie będzie dla nich wolnego miejsca w pokoju dwuosobowym będą spały w jedynce za dopłatą.

  Hurghada 4 * Calimera Golden Beach Hotel (all inclusive):
  * nowy hotel bezpośrednio przy 160 metrowej plaży, 17 km od lotniska, 10 km od starego centrum Hurghady, 6 km od El Gouna.
  * 5 restauracji, snack-bar przy basenie, bar, kawiarnię, centrum odnowy biologicznej, bank, punkt wymiany walut, kiosk, sklep z pamiątkami, fryzjer, kafejka internetowa.
  * 3 baseny, centrum odnowy biologicznej: sala gimnastyczna, łaźnia, jacuzzi, sauna, masaże, 3 korty tenisowe, boiska do koszykówki i siatkówki, tenis stołowy, kule, mini-golf, centrum nurkowania, dyskoteka.
  * ALL INCLUSIVE obejmuje bezpłatnie: śniadania, obiady i kolacje serwowane w formie bufetu, przekąski w ciągu dnia, podwieczorek, napoje chłodzące (nie dotyczy soków ze świeżych owoców), wodę mineralną, lokalne alkohole serwowane do godziny 24.00.
  * w tym hotelu odbyło się już pięć naszych warsztatów i byliśmy bardzo zadowoleni z wysokiego standardu oraz profesjonalnej obsługi.

  * doba hotelowa od godz. 14.00 do 12.00

   

  4) Prywatne zwiedzanie i medytacje w piramidzie Cheopsa oraz u Sfinksa: opłata zależy od ilości uczestników i wynosi około 300-500 zł od osoby.


  Ceny nie zawierają:

  • wizy egipskiej 15 USD płatnej w Egipcie na lotnisku
  • dodatkowych wycieczek lokalnych (na pustynię lub łódź podwodną)
  • zwyczajowych napiwków i innych wydatków osobistych
  Informacje i zapisy: Agnieszka Jurko, tel: 501 625 528, e-mail: agnieszka@agnieszkajurko.pl.
  Przy zgłaszaniu się na wyjazd proszę podać: imię i nazwisko, datę urodzenia, narodowość, adres zameldowania, numer paszportu, telefon kontaktowy i adres meilowy.

  WARUNKI PŁATNOŚCI

  Samolot: płatności do 20 lutego na konto biura podróży -numer konta podaję meilem osobom zapisanym.

  Warsztat: 1490 zł

  • zaliczka 800 zł płatna w ciągu 7 dni od daty rezerwacji miejsca na konto Agnieszki Jurko
  • dopłata do całości do 29 lutego 2012 na konto Agnieszki Jurko

  Możliwa zniżka 100 zł za warsztat w przypadku pełnej wpłaty do 31 grudnia 2011.


  Opłata za hotel i wycieczki (Kair, Luksor):
  740 usd płatne gotówką pierwszego dnia pobytu (dot. noclegu w dwójce).

  Opłata za Sfinksa i Cheopsa: płatna w złotówkach lub w dolarach po powrocie z wycieczki do Kairu.

   

  Warunki rezygnacji:

  SAMOLOT: Uczestnik może z własnej inicjatywy zrezygnować z udziału w imprezie, składając oświadczenie pisemne przesłane listem poleconym oraz faxem. Za datę rezygnacji decydującej o wysokości kary umownej przyjmuje się dzień wpływu stosownego dokumentu do Ecco Holiday "Dział Rezerwacji".

  W przypadku rezygnacji z przyczyn nie leżących po stronie Ecco Holiday a to z powodu: odmowy wydania paszportu lub wizy, braku dokumentów uprawniających do przekroczenia granicy, niedotrzymania określonych w Umowie terminów płatności, nieprzybycia na miejsce zbiórki, choroby i innych przypadków losowych, uniemożliwienia przekroczenia granicy poprzez służby graniczne itp. Osobie, która dokonała wpłaty zwraca się wpłaconą kwotę po potrąceniu zryczałtowanych kosztów rezygnacji, w wysokości uzależnionej od daty rezygnacji i wynoszącej maksymalnie:

  • rezygnacja powyżej 40 dni przed rozpoczęciem imprezy = 30% ceny imprezy czyli samolotu
  • od 40 do 30 dni = 50% ceny imprezy;
  • od 29 do 15 dni = 80% ceny imprezy;
  • od 14 do 7 dnia = 90% ceny imprezy;
  • rezygnacja poniżej 6 dni przed rozpoczęciem imprezy, w dniu rozpoczęcia imprezy lub nie stawienie się na zbiórkę = 100% ceny imprezy.

  WARSZTAT:

  • rezygnacja na więcej niż 60 dni przed dniem rozpoczęcia imprezy = 100 PLN od osoby
  • od 60 do 31 dni = 30% ceny warsztatu;
  • od 30 do 4 dnia = 70% ceny warsztatu;
  • rezygnacja poniżej 4 dni przed rozpoczęciem imprezy, w dniu rozpoczęcia imprezy lub nie stawienie się na zbiórkę = 100% ceny warsztatu.

  Jeżeli osoba rezygnująca znajdzie inną osobę na swoje miejsce to wówczas nie poniesie żadnych kosztów anulacji za warsztat. Natomiast opłata za zmianę nazwiska w biurze podróży (za samolot) wynosi 150 zł od osoby. Zmianę nazwiska można dokonać najpóźniej na 7 dni przed wylotem.


  WYCIECZKI

  Wycieczka do KAIRU

  Wycieczka do KAIRU

  PROGRAM

  • Muzeum Narodowe w Kairze
  • Dzielnica Koptyjska (Stary Kair)
  • rejs łodzią po Nilu (do restauracji na lunch)
  • wejście na teren piramid i Sfinksa
  • wejście do Wielkiej Piramidy Cheopsa i Sfinksa

   

  Muzeum Narodowe: największe archeologiczne odkrycia naszych czasów  – m.in. eksponaty z luksorskiego grobowca faraona Tutenchamona. Kolekcja 1700 przedmiotów znalezionych w małym grobie króla-chłopca jest ogromna. Każdy obiekt jest ogromnej wartości np. złote kaplice, niegdyś jedna w drugiej, z sarkofagiem i mumią (która jest nadal w Tebach), złota maska grobowa, wspaniała biżuteria.

  Dzielnica Koptyjska (Stary Kair) - to unikalna chrześcijańska enklawa. Dzielnicę koptyjską zbudowano na początku VI w. wokół zamku strzegącego kanału, który łączył Nil z Morzem Czerwonym. Jest tu wiele wspaniałych, starych kościołów o tajemniczych wnętrzach. Można w nich podziwiać stare ikony, freski, płaskorzeźby z kości słoniowej i przepiękne gobeliny.

  Giza: Piramidy Cheopsa, Chefrena i Mykerinosa oraz największy posąg świata Sfinks. Już w czasach starożytnych piramidy były zaliczane do Siedmiu Cudów Świata. Są to najsłynniejsze zabytki na świecie i najczęściej fotografowane.

  Wielka piramida Cheopsa to pierwsza z piramid, która pojawia się przed naszymi oczami, kiedy zbliżamy się do niej Drogą  Piramid. To najstarsza i największa  piramida  w tej grupie i nie sposób pominąć tutaj liczb. Została zbudowana z ok. 2,3 milionów bloków wapiennych, który każdy waży ok.  2,5 tony. Oryginalnie miała 147 m wysokości, ale utrata błyszczącej okładziny obniżyła ją do 137 m. W środku w  Komorze Króla znajduje się pusty sarkofag (mumii nigdy nie odnaleziono), który jest znany z niezwykłych właściwości. 

  Sfinks:
  tradycja mówi, że Chefren znalazł złoża miękkiego wapnia, z których jego ojciec  Cheops wydobywał kamień na swoją piramidę i z tego wykuto Sfinksa. Pojawiły się jednak teorie niektórych archeologów, którzy zakładają, że Sfinks został wybudowany przez ludzi zaginionej cywilizacji, która żyła ponad 2600 lat przed Chefrenem. Między przednimi łapami Sfinksa znajduje się stella (kamień grobowy), na której jest zapisany sen Totmesa   IV mówiący o tym, że gdy odkopie piasek z posągu, stanie się faraonem, co zresztą nastąpiło.

   

  UWAGA!
  Cena nie zawiera tzw private hours w Piramidzie Cheopsa czyli zezwolenia od Ministerstwa ds. Starożytności na dwugodzinny prywatny pobyt naszej grupy tzn. bez innych turystów w tym samym czasie. Ponadto zostaną dla nas otwarte dwie dodatkowe komnaty, które nie są udostępniane innym turystom mających dostęp tylko do Komnaty Króla.

  W piramidzie Cheopsa są wąskie i niskie korytarze, gdzie trzeba iść schylonym. Będzie też duszno, dlatego koniecznie trzeba zabrać wodę ze sobą, przyda się też zapasowa koszulka do przebrania.

  Na poprzednich wyjazdach mieliśmy także szczęście i możliwość zejścia na dół do Sfinksa, gdzie odbyły się także medytacje pomiędzy jego ogromnymi łapami:).  Normalnie turyści oglądają Sfinksa tylko z punktu widokowego:)

   

  Cena obejmuje

  • bilety wstępu (oprócz prywatnego pobytu grupy w piramidzie Cheopsa i u Sfinksa)
  • lunch w formie bufetu (napoje płatne dodatkowo)
  • transport w klimatyzowanym autokarze z WC
  • wynagrodzenie, napiwki dla kierowcy i przewodnika
  • opłatę za wjazd do Kairu
  • wizytę w instytucie papirusów

  Proszę zabrać wodę do picia (w autokarze można też kupić napoje), nakrycie głowy, lekki i przewiewny strój oraz coś do przykrycia w klimatyzowanym autokarze (żeby nie zmarznąć:). Przejazd trwa 5,5 godz.  Wyjazd z hotelu o 3 rano,  powrót następnego dnia koło 1 w nocy. Na śniadanie będzie breakfast box (skromniejsza forma śniadania tzw. suchy prowiant), który wyda restauracja przed odjazdem.

  01_merkaba_egipt_04_m

  2 dniowa wycieczka do  Luksoru

  PROGRAM

  • Wschodni Brzeg: świątynia Karnak
  • Zachodni Brzeg: Dolina Królów, świątynia Hatszepsut
  • dorożki konne oraz orientalny bazar

   

  Dolina Królów: Od czasów Totmesa I wszyscy faraonowie  a także wysocy dostojnicy byli chowani w wyschniętym korycie rzeki wśród Wzgórz Teb. Ukryte grobowce wykute w skałach, ozdobione przez najlepszych rzemieślników, miały na wieki przechować mumie faraonów. Faraonowie rozpoczynali budowę swojego grobowca zwykle po wstąpieniu na tron. Pomimo  środków zabezpieczających przed kradzieżami  skarby (chowane ze zmarłymi) były regularnie grabione. Ukryto więc część mumii i pochowane z nimi przedmioty w sekretnych schowkach, które przetrwały nie naruszone do XIX wieku. W 1922 r Howard Carter odkrył słynny grób Tutenhamona, ostatni z 62 grobów odkrytych do tego czasu.

  Świątynia Hatszepsut: Hatszepsut, córka Totmesa I, poślubiła swego przyrodniego brata Totmesa II, który zmarł w młodym wieku. Ponieważ nie pozostawił żadnego potomka  w  linii prostej, Hatszepsut ogłosiła się regentką i objęła rządy w imieniu młodego Totmesa III, syna króla z jednej z niższych rang żon. Zawsze przedstawiano ją jako mężczyznę, z brodą i w męskim stroju. Po śmierci królowej Totmes III odzyskał pełnię władzy, kazał skuć wszystkie kartusze z jej imieniem oraz wizerunki, próbując nieskutecznie skazać ją na zapomnienie.  Hatszepsut nazwała swoją świątynię Dżeser Dżeseru (Wspaniałość Wspaniałości). W starożytności od Nilu do świątyni prowadziła prawdopodobnie aleja sfinksów. Cześć reliefów została zniszczona, a pozostała część przedstawia sceny życia na wsi, sceny rodzinne, podróże morskie.

  Świątynia Karnak: świątynia w Karnaku jest większa niż inne świątynie  faraońskie i zajmuje ponad 100 akrów (powierzchnia do wybudowania  10 dużych katedr europejskich). Przez 13 wieków faraonowie starali się uczynić z niej najwspanialszy zespół świątynny  w kraju, a nawet w całym świecie starożytnym.

   

  Cena pakietu obejmuje

  • bilety wstępu
  • przejazd łodzią po Nilu (do restauracji na lunch w Luksorze oraz na plantację bananów)
  • śniadania w formie bufetu oraz obiady i kolacje (napoje płatne dodatkowo)
  • 1 nocleg w Luksorze w 4 * hotelu
  • transport w klimatyzowanym autokarze z WC
  • wynagrodzenie, napiwki dla kierowcy i przewodnika
  • wizytę w wytwórni olejków zapachowych i w manufakturze alabastru

  Proszę zabrać wodę do picia (w autokarze można też kupić napoje), nakrycie głowy, lekki i przewiewny strój oraz coś do przykrycia w klimatyzowanym autokarze (żeby nie zmarznąć:). Przejazd trwa około 4,5-5 godzin.  Wyjazd z hotelu o 8.00 rano.

   

  Tom de Winter nie jedzie z nami na tę wycieczkę, był już wielokrotnie w Luksorze i nie może też oficjalnie prowadzić medytacji ze względu na obowiązujące przepisy.

   

  Po raz kolejny w programie mamy wizytę w Oils, Herbs and Spices Center for Mind, Body and Soul (centrum olejków, ziół i przypraw dla Umysłu, Ciała i Duszy) należący do lokalnego uzdrowiciela  Adela el Atara  w Luksorze (http://www.adel-el-atara.com) . Przyjeżdżają do niego po pomoc nie tylko ludzie z całego Egiptu, ale także z Europy. Adel prowadzi także regularnie warsztaty oraz indywidualne sesje w Francji. Trafiliśmy do niego "przez przypadek" w listopadzie 2009 roku i od tamtego czasu zawsze planujemy wizytę w jego centrum.  Adel prezentuje, zwłaszcza grupom medytującym, olejki do czyszczenia i harmonizacji czakr oraz  uzdrawiające zioła.  Za każdym razem proponuje też sesje naszym grupom, które zazwyczaj odbywają się późnym wieczorem. Adel jest niezwykłą osobą,  o której barwnie opisała jedna z uczestniczek:

  <..Było już dobrze po 21:00, gdy przekroczyliśmy progi sklepu. Mimo późnej pory jego właściciel, Egipcjanin Adel, będący równocześnie kimś w rodzaju bioenergoterapeuty czy szamana, przywitał nas bardzo serdecznie. Poczęstował nas herbatą, jednym ze specjałów sklepu, i przedstawił nam swoje szczególne towary: wonności, olejki, zioła, przyprawy itd. Na jednej z koleżanek zademonstrował też energetyczne działanie jednego ze specyfików. Kiedy niemal wszyscy przywarliśmy do kantoru, by robić zakupy, Adel wskazał na kilka osób, w tym na mnie, że dobrze by było aby mógł nam zrobić zabieg, ponieważ w każdym z nas jest coś z przeszłości, co wymaga oczyszczenia. Zgodziliśmy się. Ciekawe, że przy tym powtórzył kilka razy po cichu, jakby do siebie, że jesteśmy specjalną grupą. Ponieważ następnego dnia wyjeżdżaliśmy z Luksoru o 8-ej rano, było jasne, że zabiegi trzeba będzie zrobić jeszcze tego dnia. Już późną nocą w sklepie została nas wiadoma garstka. Nie bez zaskoczenia stwierdziłam, że nasze grono, to niemal te same osoby, które wraz ze mną były w świątyni bogini Hathor i później w sanktuarium Amenhotepa III. Czułam, że zabiegi terapeutyczne naszego przemiłego gospodarza, to kolejny prezent od losu.  Adel nie żądał od nas pieniędzy, twierdząc, że oni (?) nie przyjmują zapłaty. Jeśli chcemy, możemy dać co łaska, a on przeznaczy to na cele charytatywne. Tak też się stało. Gdy nasz gospodarz robił zabieg dla mnie, otrzymałam „z góry” wgląd w przyczyny, dla których wspomniana wcześniej tajemnicza relacja ma miejsce w moim życiu i jaki będzie jej dalszy przebieg. Adel dał mi też od siebie rady, które mogą okazać się pomocne przy jej transformowaniu..>.  Pełna relacja: kliknij tutaj

  Istnieje możliwość zostania dłużej w marcu Adela na uzdrawiające sesje (max 4 osoby). Dodatkowy pobyt w Luksorze trwa tydzień,  podczas którego Adel  wykonuje 5 sesji obejmujących m.in. pracę z energią, oczyszczanie i otwieranie czakr, usuwanie negatywnych podłączeń energetycznych i różnego rodzajów bytów, refleksologię głowy i stóp, pracę z naturalnymi olejkami i ziołami, modlitwę oraz wodę naładowaną jego modlitwą. Po sesjach zaleca trzytygodniową wspomagającą kurację opartą na naturalnych składnikach. Posiada szereg mieszanek na bazie ziół i olejków stosowanych do następujących dolegliwości: problemy z układem oddechowym (astma, zapalenie płuc, oskrzeli i zatok), z układem trawiennym (żołądek, wątroba, trzustka, jelita), z układem moczowym, z system odpornościowym, ze skórą (łuszczyca, egzema, trądzik), artretyzmem, żylakami, hemoroidami, bólami mięśni i inne.

  Pierwsze takie indywidualne wyprawy odbyły się w lipcu, listopadzie 2009 i marcu 2011. Zdjęcia można już oglądać tutaj. Liczba osób jest ograniczona, ponieważ Adel wykonuje maksymalnie 4 sesje dziennie a każdy z nich trwa od jednej do dwóch godzin. Sesje są bezpłatne, ale w podziękowaniu i w ramach wymiany energii można wynagrodzić pracę Adela według własnego wewnętrznego odczucia. Natomiast produkty naturalne z jego sklepu są do nabycia zgodnie z oficjalnym cennikiem. Więcej informacji na temat wyjazdu bezpośrednio u mnie czyli u Agnieszki Jurko:). Sesje są tłumaczone przeze mnie.

   

  Jak dobrze zorganizujemy czas wolny i będę chętni to byłaby jeszcze możliwość 1 lub 2 dodatkowych krótkich wycieczek w dniu wolnym w Hurghadzie:

   

  Seascope - Łódź podwodna

  Godzinna wyprawa „półpodwodną łodzią”, która płynie na powierzchni, a jej kadłub jest zanurzony w wodzie na ok. 4 m. Podwodna wyprawa polega na oglądaniu w panoramicznych, przeszklonych ścianach podwodnego świata „na sucho”. Cena 35 usd

   

  Wycieczka na pustynię

  Ok 8 godzinna wyprawa do wioski beduińskiej na pustynię (od ok 13.00 do 21.00), jazda quadami, jeepami, na wielbłądzie, mini zoo, zachód słońca na pustyni, obserwacja nieba przez teleskop, gorąca kolacja w formie bufetu, show orientalny, opłata 50 usd.

   

  W Egipcie naszą grupą i formalnościami zajmuje się mój egipski przyjaciel i rzetelny przedstawiciel Mohamed Yossry Tawfik.
  PRAKTYCZNE PORADY

  1. apteczka - w Egipcie występuje inna (niż europejska) flora bakteryjna, dlatego warto się przygotować na różne niespodzianki trawienne:). Lepiej unikać jedzenia świeżych owoców (w skórce), surowych warzyw (także świeżych soków), wodę należy pić wyłącznie butelkową.  Na około tydzień przed wyjazdem sugeruję  wzmocnić żołądek biorąc probiotyk np. Trilac  lub inny polecany przez farmaceutę (dostępny bez recepty w aptece). Będę także mieć miejscowe leki na wszelki przypadek:) są  tanie i bardziej skuteczne niż polskie.  Z własnego doświadczenia wiem, że wódka (w dawkach homeopatycznych:) po każdym posiłku pomaga w procesach trawiennych.  Wódkę można kupić w polskiej strefie bezcłowej, po odprawie paszportowej.
  2. obowiązkowo należy wziąć krem z filtrem do opalania (min 30tka), przykrycie na głowę oraz okulary przeciwsłoneczne
  3. pieniądze - w Egipcie powszechnie używa się dolarów amerykańskich (można też płacić w euro), ale najwygodniej jest  w dolarach. Dolary powinny być wydrukowane po 1990 roku  roku. Starsze banknoty nie są przyjmowane w rozliczeniu np. za wycieczki i hotel. Warto też mieć dolary w mniejszych nominałach np 1 usd, 5 usd.  Na miejsce można je wymienić na funty egipskie (1 USD = 5,95 funta egipskiego). Walutę należy wymieniać w bankach, kantorach lub hotelach. Akceptowane są również  popularne karty kredytowe (Visa, Mastercard). Można także korzystać z bankomatów.
  4. obuwie:  wygodne sandały, odradzam buty na obcasach:)
  5. ubranie: warto wziąć tylko jeden/dwa  ciepłe swetry lub kurtkę na podróże autokarem  (ze względu na klimatyzację) oraz na powrót do zimnej Polski:). Długie spodnie przydatne będą jedynie na powrót lub z cienkiego materiału do spacerów wieczorem.  Co do damskiego ubioru (np. do meczetu) ubieramy się w spódnicę zakrywającą kolana/lub długie spodnie i w koszulkę z rękawkami (w przeciwnym razie należy zabrać dużą chustę lub szal aby zakryć ramiona)
  6. pogoda - w listopadzie około 25-30 C
  7. do bagażu podręcznego/torebki w samolocie nie można zabierać ostrych narzędzi  (nożyczki, cążki, pilniczek do paznokci) , płynów (perfumy, dezodoranty, napoje). W/ przedmioty należy zapakować do bagażu podstawowego, w przeciwnym razie będziecie musieli wyrzucić je przy odprawie celnej do kosza na śmieci.
  8. pamiątki - jeśli jedziesz np. do świątyni Hatszepsut (zasada obowiązuje także w  innych miejscach) to nie kupuj niczego już po wyjściu z autokaru lecz po powrocie do niego przed samym wejściem do autokaru. Handlarze  będą wtedy bardziej elastyczni.  Trzeba się zawsze targować, zacznij od 50% ceny wyjściowej. Jeśli chodzi o sklepy to ceny w wielu sklepach nie są podawane i cenę trzeba także negocjować. Są też sklepy z ustalonymi cenami np. Abu Ashara Market.  Sklepy są czynne do późnych godzin nocnych. Zazwyczaj sprzedawcy mówią po angielsku i rosyjsku, czasami znają też przydatne polskie słówka.
  9. kartki pocztowe najlepiej kupić od razu ze znaczkami (w Hurghadzie jest chyba tylko jedna poczta).  Cena kartki + znaczka to 3-5 LE. Napisaną kartkę zostaw w recepcji hotelu
  10. telefony komórkowe - należy aktywować w Polsce roaming (rozmowy międzynarodowe). Pamiętaj również o ładowarce do komórki.

   

  Do zobaczenia już wkrótce!

  Agnieszka