Zobacz nowości:

Skype me

Nie mam teraz włączonego Skype, proszę o meila: agnieszka@agnieszkajurko.pl

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj39
mod_vvisit_counterWczoraj90
mod_vvisit_counterTen tydzień371
mod_vvisit_counterPoprz. tydz.500
mod_vvisit_counterTen miesiąc642
mod_vvisit_counterPoprz. mies.2960
mod_vvisit_counterWszystkie3668677

Czytelnicy online: 4
Twój IP: 44.220.249.141
Dziś jest: 2023-12-08 08:16ŻYĆ W PRZEPŁYWIE (joga, Hellinger, rebirthing)

XX Wakacyjne Warsztaty z Akademią Życia

Jacek Borowicz, Leszek Kulmatycki, Kornelia Popek, Paweł Trzciński

9-18 sierpnia w Muchowie k/Wrocławia       ZOSTAŁY TYLKO 2 WOLNE MIEJSCA!

Joga, medytacje,  rebirthing, ustawienia Hellingera, wędrówki po górach i dużo radości!
Zgłoszenie na  warsztaty
.

 

Już po raz dwudziesty zapraszamy na organizowane przez nas od 1992 wakacyjne warsztaty psychoedukacyjne (www.akademiazycia.pl). To dobry moment, żeby w te ciepłe sierpniowe dni zatrzymać się pośród pięknego krajobrazu i wspólnie świętować.

Przepływ (flow) to stan psychiczny, w którym z pełnym zaangażowaniem zanurzamy się w nurcie naszego życia.  Przepływu doświadczamy na przykład wtedy, gdy jesteśmy całkowicie pochłonięci przez to, co robimy.  Rozmowa z przyjacielem, wędrówka wśród gór, zabawa z dzieckiem, rozwiązywanie problemu technicznego - rozmaitym aktywnościom, zadaniom towarzyszyć może uczucie przyjemności przepływającej przez ciało, spontanicznej radości, a nawet zachwytu. Każdą cząstką siebie odczuwamy przepływ energii, jesteśmy skoncentrowani, tu i teraz, wyzwoleni spod władzy umysłu, tego zawodowego kontrolera emocji. Jednocześnie będąc w przepływie doświadczamy przyjemności bycia i działania bez stawiania sobie celów i warunków. Po prostu czujemy się właściwie, jesteśmy na właściwym miejscu, czasie i robimy właściwe rzeczy.

Jeżeli chcesz nauczyć się sposobu osiągania stanu przepływu w swoim życiu to zapraszamy Ciebie do udziału w naszych warsztatach. Lata współpracy w naszym zespole trenerskim, liczna grupa uczestników, jacy przewinęli się przez nasze zajęcia, wspólne uważne eksperymentowanie i doświadczanie tego, co jest sprzyjające indywidualnemu rozwojowi upewniło nas, że proponowana przez nas metodyka pracy jest skuteczna.

Nasz warsztat opiera się na czterech filarach:

1/ praca z ciałem – poranne zajęcia hatha jogi, medytacja w ruchu przy muzyce oraz praktyki oddechowe bazujące na rebirthingu – ale także taniec jako element energetyzujący w trakcie innych zajęć oraz relaksujący podczas wieczornych zabaw. Do tego piesze wycieczki wśród okolicznych lasów i wzgórz,

2/ praca ze swoimi emocjami, dbanie o swoją duszę – min. dzięki wykorzystaniu ustawień systemowych wg Berta Hellingera, arteterapię (np. pracę z obrazem, dźwiękiem, tańcem), rozmaite techniki pracy z oddechem,

3/ nauka korzystanie z własnego umysłu – stosowanie metod twórczego myślenia po to, by tworzyć taką rzeczywistość, jakiej pragniemy,

4/ doświadczanie bliskiego kontaktu z innymi ludźmi – zapraszamy na nasze zajęcia ludzi, którzy lubią ludzi.

Pracujemy w grupie i organizujemy rozmaite grupowe aktywności, aby stwarzać sobie możliwość nawiązywania relacji i wymiany myśli. W tym roku ważnym elementem będzie celebrowanie okrągłej 20-tki naszych warsztatów.


Nasz program obejmuje całodzienne zajęcia podzielone na 3 sesje: poranną (praca z ciałem - lekcje jogi, medytacji w ruchu), przedobiednią (grupowe warsztaty samorozwojowe cz.1 ze szczególnym uwzględnieniem ustawień systemowych) i popołudniową (grupowe warsztaty samorozwojowe cz.2 ze szczególnym uwzględnieniem pracy z oddechem).

NASZA KADRA:
dr Jacek Borowicz, pedagog myślenie twórczego i trener w zakresie metod rozwoju osobistego, współtwórca i wieloletni animator wrocławskiego Ośrodka Spotkań Akademii Życia (www.akademiazycia.pl), praktyk NLP, na co dzień także nauczyciel akademicki (Uniwersytet Wrocławski) oraz trener umiejętności psychologicznych przydatnych do funkcjonowania w biznesie. Metodę ustawień systemowych doskonali na szkoleniach i grupach superwizyjnych prowadzonych przez Heiko Hinrichs’a dyplomowanego terapeuty rodzinnego, założyciela Instytutu Terapii Systemowej "Family Affair" w Bremie (o pracy Jacka Borowicza czytaj np. http://www.hellinger.com.pl/artyku-y/ustawienie-na-miejscu-zdarzenia-odnalezieni-krewni.html, http://www.hellinger.com.pl/artyku-y/ustawienie-na-miejscu-zdarze-verdun-1916.html, http://miejscekobiet.org/?page_id=340.

Prof. dr Lesław Kulmatycki - od 30 lat kwalifikowany, międzynarodowy nauczyciel International Yoga Teacher Association, posiadający certyfikaty szkoły jogi „Kaivalyadhama” z Lonavla (Indie) oraz z Satyananda Ashram z Australii, autor książek - min. "Classical Yoga Manual", "Trening relaksacyjny jogi i jego recepcja", „Joga dla zdrowia”, ”Stres i joga”, „Stres, joga, relaksacja”, „Joga nidra. Sztuka relaksacji”. Twórca Podyplomowych Studiów Technik Relaksacyjnych oraz Podyplomowych Studiów Psychosomatycznych Praktyk Jogi na wrocławskim AWF.

Kornelia Popek - od 2006 roku w Rybniku prowadzi autorską Pracownię Jogi i Działań Twórczych (www.pracownia-jogi.pl) przy współudziale Stowarzyszenia SATSANG w Lanckoronie. Plastyk, nauczyciel jogi (od 1995), masażysta dźwiękiem metodą Petera Hessa. Od 2005 Współpracuje z wrocławską Akademią Życia na wakacyjnych warsztatach rozwojowych. Jogę praktykuje od 1992 roku. Jest instruktorem rekreacji ruchowej ze specjalnością ćwiczenia psychofizyczne (2003) oraz nauczycielem jogi w tradycji Sivanandy (kurs 2007).

Paweł Trzciński - rebirther rejestrowany, prezes Stowarzyszenia Rebirtherów Polskich (www.rebirthing.pl), pracujący z metodą rebirthingu od 1986 roku, od 1994 współpracownik wrocławskiej Akademii Życia. W swojej pracy inspiruje się również metodą Theta Healing. Członek profesjonalny Instytutu Monroe w USA, twórca muzyki relaksacyjnej i medytacyjnej.

 

TERMIN: zaczynamy kolacją o  godz. 18.00 w piątek 9-tego sierpnia i kończymy obiadem k 15.00 w  niedzielę 18-tego sierpnia.

OPŁATY
1)  całodzienne warsztaty: 790 zł lub 740 zł od osoby w przypadku pary. RABAT 100 zł dla osób po raz kolejny uczestniczących w wakacjach z Akademią Życia. RABAT 50 zł przy wpłacie 500 zł zaliczki w ciągu 14 dni od daty zapisania się.
2) zakwaterowanie i pełne wyżywienie (mięsne lub wegetariańskie): 675 zł (75zł/dziennie)
3)  ubezpieczenie NW: 20 zł

Razem: od 1290 zł do 1490 zł. Końcowa cena zależy od daty wpłaty za warsztat oraz od przysługujących zniżek.


MIEJSCE: Ośrodek szkoleniowo-wypoczynkowy "Pałacyk", Muchów 7, 59-424 Męcinka k/Jawora (woj dolnośląskie, 1,5 godz. jazdy samochodem od Wrocławia, na drodze 365 z Jawora do Świerzawy). Lokalizacja: http://palacyk-muchow.e-meteor.pl/lokalizacja.html . Będziemy mieszkać w otoczonym starym parkiem, ponad stuletnim "Pałacyku". Do naszej dyspozycji są  pokoje trzy- i czteroosobowe ze wspólnymi łazienkami. O przydziale pokoju decyduje data wpłaconej zaliczki, w pierwszej kolejności trójki, potem czwórki.

Muchów to stara wieś wymieniana w 1203 r. jako własność cystersów, słynąca z hodowli ryb. Miejscowość Muchów wymieniona jest w dokumencie księcia Henryka I legnickiego z 1283 r., kiedy podarował on mnichom łany i część lasu. Jest tu pałacyk z początku XX wieku. Był on własnością właściciela pobliskiej cukrowni. Z pałacem związana jest legenda o Dąbku i skarbach ukrytych w lochach w okolicy Świerzawy, Starej Kraśnicy, Muchowa, Dobkowa. Legendą tą interesowali się niemieccy oficerowie. Pod koniec wojny pojawiły się w pałacu ciężarówki, wg legendy ze skarbami III Rzeszy. Część z nich była rozładowana w pałacu, a część zniknęła w muchowskich lasach. Ciekawostką jest ogrzewanie kotłem, w którym medium jest powietrze (bardzo interesujące rozwiązanie inżynieryjne).

UWAGI:

  • warunkiem uczestniczenia jest dokonanie bezzwrotnej przedpłaty 500 zł w ciągu 14 dni od daty zapisania się, tylko terminowe wpłaty są gwarancją miejsca. Reszta płatności za warsztat,  należność za zakwaterowanie i wyżywienie oraz NW jest płatne gotówką pierwszego dnia zajęć,
  • ilość miejsc ograniczona,
  • możliwość wyboru wyżywienia wegetariańskiego
  • pomagamy w transporcie do Muchowa - odbieramy ze stacji PKP lub PKS w Jaworze. Koordynujemy także wolne miejsca w samochodach u zmotoryzowanych uczestników.
  • poczytaj o naszych poprzednich obozach: kliknij tutaj

 

Zapisy i informacje: Agnieszka Jurko,  agnieszka@agnieszkajurko.pl,  tel. 501 625 528.