Zobacz nowości:

Skype me

Nie mam teraz włączonego Skype, proszę o meila: agnieszka@agnieszkajurko.pl

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj22
mod_vvisit_counterWczoraj90
mod_vvisit_counterTen tydzień354
mod_vvisit_counterPoprz. tydz.500
mod_vvisit_counterTen miesiąc625
mod_vvisit_counterPoprz. mies.2960
mod_vvisit_counterWszystkie3668660

Czytelnicy online: 2
Twój IP: 44.220.249.141
Dziś jest: 2023-12-08 06:46Ścieżka Wewnętrznej Wolności - 29 wakacje z Akademią Życia

Joga, ustawienia Hellingera, świadome oddychanie, medytacje..

Jacek Borowicz, Kornelia Popek, Paweł Trzciński

23-31 lipca 2022 w Czarnowie k. Kamiennej Góry (dolnośląskie)

ŚCIEŻKA WEWNĘTRZNEJ WOLNOŚCI

„Najważniejszym rodzajem wolności jest bycie tym, kim naprawdę jesteś.” J.MorrisonCzym jest dla Ciebie Wolność? Po czym poznajesz, że jesteś wolna/-ny? Jakim człowiekiem, jaką kobietą/jakim mężczyzną jesteś będąc wolną/wolnym? Co i jak robisz, jak działasz, co i jak mówisz, co czujesz, jak wyglądasz kiedy jesteś wolna/-ny? Jaka/jaki jesteś w w relacji z innym ludźmi?

Jak Wolność… brzmi w Twoich uszach, jaką melodię gra, jaką pieśń śpiewa?

Ile „głów” tyle odpowiedzi…Czy w ogóle możliwa jest jedna odpowiedź na te pytania, skoro być może „świat nigdy nie znał dobrej definicji dla słowa wolność (A. Lincoln)”? Być może „nasza wolność może być mierzona liczbą rzeczy, od których możemy odejść” (V. Howard)? A może też wolność to absolutne skupienie się na sobie i zaspokojeniu swoich potrzeb, stosowanie niesławnego liberum veto i radykalne odwrócenie się plecami do potrzeb innych ludzi i całej społeczności? Czy oczekując pełnej Wolności możemy tworzyć… związki z innymi ludźmi (…w co wydaje się wątpić B. Hellinger)? Czy wolność nam się należy - czy też „zyskujemy wolność, gdy zapłacimy (za nią) pełną cenę”  (R. Tagore)? A więc - czy przyjmujemy także konsekwencje bycia Wolnym? Czy akceptujmy Wolność innych ludzi, jako granicę naszej własnej Wolności? Czy Wolność to brak zasad - czy umiejętność świadomego ich wyboru i dobrowolnego podporządkowania się im? Czy nasza Wolność wynika z warunków zewnętrznych, pieniędzy, sukcesu czy jednak jest to stan naszego umysłu (…jak chce Ghandi) a jej prawdziwym źródłem jest nasze wnętrze? Ostatecznie bowiem „to nasza wewnętrzna wolność, której nikt nie jest w stanie nam odebrać nadaje życiu sens i znaczenie” (V. Frankl). Bo Wolność „jest powietrzem  dla naszej Duszy” (M. Dayan).

Można powiedzieć, że ostatnie 2-3 lata naszej zbiorowej i indywidualnej historii to między innymi czas doświadczania ogromnego napięcia między Wolnością a rozmaicie motywowanymi próbami jej ograniczenia. Zapraszamy Ciebie do tego, abyś wykorzystał/-a  te doświadczenia jako zasób, potencjał do ponownego zdefiniowana i głębokiego odczucia Wolności dla siebie samego/siebie samej.

Zapraszamy Ciebie do udziału w warsztacie, w trakcie którego:

 • będziemy eksplorować Wolność w jej najbardziej elementarnych,  fizycznych i energetycznych przejawach – będziemy jej doświadczać, jako swobody ruchu i elastyczności naszego ciała, jako dostępu do źródeł naszej energii życiowej, jako swobodnego jej przepływu. Doświadczymy naszej fizycznej i energetycznej Wolności  poprzez praktykę jogi bez przemocy:), ćwiczenia inspirowane metodą Feldenkreisa a także medytacje w ruchu i spontaniczny taniec,
 • będziemy uwalniać swój oddech przywracając tym samym swobodny przepływ energii życiowej oraz swobodną ekspresję naszych emocji – na warsztacie doświadczysz bowiem pracy z oddechem metodą Rebirthingu, będącą – poza jogiczną pracą z oddechem - jedną z najdłużej praktykowanych metod pracy z oddechem w zachodniej kulturze terapeutycznej - i wyprzedzającej wiele obecnie propagowanych metod oddechowych,
 • z uważnością zbadamy zależności, uwikłania, zasady, reguły, prawidła i przekonania rządzące funkcjonowaniem naszego rodu i nas samych w tym rodzie – pracując metodą ustawień systemowych nad swoim indywidualnym tematem, krok po kroku, powoli i bezpiecznie zrobisz to, co dostępne i możliwe na dany moment by poszerzyć swoją autonomię i możliwość maksymalnie wolnego wyboru oraz decydowania w ważnym dla Ciebie obszarze życia. Zbadamy związki pomiędzy akceptacją losu swojej rodziny  (i swego losu) i Wolnością. Poprzez akceptację i przyjęcie do serca swojej historii uzyskasz pełniejszy dostęp do ukrytych dotąd bogactw Twojego rodu – dostęp do zasobów, talentów, możliwości Twoich przodków, które są Twoim dziedzictwem,
 • będziemy doświadczać witalności, przyjemności i radości życia czerpiąc obficie z spotkań z ludźmi towarzyszącymi na warsztacie, doświadczając niezwykłej transformującej magii niezwykłego miejsca, w którym się spotkamy – Czarnów ze swą duchową atmosferą, tradycjami, miejscami mocy, zaludniającymi go ludźmi-wolnymi duchami i pięknem sam w sobie pobudzi naszą żywotność i pozwoli się zrelaksować.


Nasz ramowy program obejmuje całodniowe zajęcia rozwojowe. Składają się na niego: zajęcia poranne (ok. 1.5 godz. przed śniadaniem), poświęcone głównie pracy z ciałem (hatha joga) oraz 2 bloki zajęć: przedobiednich i popołudniowych (ok. 4 godz. i ok. 3 godz.) obejmujące warsztaty grupowe, na których poprzez prace i ćwiczenia w grupie oraz pracę indywidualną możesz podejmować swoje osobiste, rozwojowe tematy. Wieczory to czas swobodnego relaksu, w ramach którego będziemy oddawać się radosnej ekspresji na przykład poprzez taniec, słuchanie muzyki gongów i mis tybetańskich – ale też śpiewy czy też tradycyjne oglądanie spadających gwiazd. Będziemy praktykować doświadczanie szczęścia, lekkości i wolności poprzez śmiech i zabawę, ruch i taniec oraz kontakt z przyrodą relaksując się i zrzucając napięcia zgromadzone przez ostatnie tygodnie, miesiące, a może i lata.

WAŻNE – naszym celem jest stworzenie w trakcie pobytu środowiska wspierającego psychoedukację, rozwój osobisty i samodzielne doskonalenie uczestników. Nie zajmujemy się żadną formą leczenia stanów chorobowych, nie mamy również kompetencji w zakresie terapii uzależnień.

Nasza kadra:

Metody, jakimi pracujemy są różne, ale zawsze inspirujące, ciekawe i ważne. Wierzymy przy tym, że to nie metody pomagają, ale ludzie - ci, którzy tę czy inną metodę proponują i stosują. Pracujemy ze sobą od dobrych kilkunastu lat - a znamy się niejednokrotnie dłużej. Jako zespół osiągnęliśmy coś, co możemy określić, jako współpraca w przepływie. Zapraszamy!

Jacek Borowicz - pedagog myślenie twórczego i trener w zakresie metod rozwoju osobistego, współtwórca i wieloletni (od 1988 r.) animator wrocławskiego Ośrodka Spotkań Akademii Życia (www.akademiazycia.pl). Na co dzień także nauczyciel akademicki oraz trener umiejętności społecznych przydatnych do funkcjonowania w biznesie. Wieloletni praktyk rebirthingu i NLP. Od 2008 roku pracuje metodę ustawień systemowych, doskonaląc się min. na szkoleniach i superwizjach prowadzonych przez Heiko Hinrichs’a (Instytut Terapii Systemowej "Family Affair" w Bremie). Inspiruje się także metodą Katy Byron i metodą Sedony. Jest także aktywnym artystą - pieśniarzem grającym na gitarze i śpiewającym autorskie ballady.

Kornelia Popek - plastyczka, nauczycielka jogi, masażystka dźwiękiem. W 2006 roku założyła autorską Pracownię Jogi i Działań Twórczych w Rybniku. Jogę praktykuje od 1992 roku. Jest instruktorem rekreacji ruchowej ze specjalnością ćwiczenia psychofizyczne oraz nauczycielem jogi w tradycji Sivanandy. Ukończyła studia na kierunku edukacja artystyczna w specjalności techniki malarskie i projektowanie witrażu. Plastyczne działania to malarstwo oraz fotografia. Pracą z dźwiękiem zajmuje się od 11 lat (w tym kurs masażu oraz gry na gongu u Don’a Conreaux). Od 2017 roku wraz z Michaelem Jonesem (muzykiem z Londynu) tworzy sesje relaksacji dźwiękowej pod nazwą „Muzyczna Przestrzeń Medytacji”. Współpracuje (od 2004) z wrocławską Akademią Życia na wakacyjnych warsztatach rozwojowych prowadząc zajęcia jogi, relaksacje dźwiękowe oraz ćwiczenia inspirowane neuroświadomą pracą z ciałem.  

Paweł Trzciński - jest profesjonalistą IT i realizatorem dźwięku. Praktyk i certyfikowany trener rebirthingu (www.rebirthing.pl), od ponad 30 lat interesuje się eksploracją świadomości. Swoją wiedzę techniczną łączy z medytacyjnymi eksperymentami. Pracuje z realizacją nagrań muzycznych ułatwiających wchodzenie w stan alfa i theta z prowadzonymi słownie medytacjami eksplorującymi te stany umysłu. Eksperymentuje też z afirmacjami i indukcjami hipnotycznymi pozytywnych umiejętności przekazywanymi w stanie theta. Kilka lat temu opracował autorską metodę zmiany przekonań życiowych (ARLS - Advanced Reprograming Life Scripts) przy użyciu nagrań z dudnieniami różnicowymi. Od ponad 20 lat współpracownik wrocławskiej Akademii Życia (www.akademiazycia.pl), a od 16 lat członek profesjonalny Instytutu Monroe w USA (www.monroeinstitute.org).

Opłaty:
1) całodzienne warsztaty rozwoju osobistego: 970 zł. RABAT 100 zł dla osób po raz kolejny uczestniczących w wakacjach z Akademią Życia, cena 870 zł.
2) zakwaterowanie i pełne wyżywienie wegetariańskie: 1440 zł (8 dni x 180 zł)
3) ubezpieczenie NW: 25 zł.

Dodatkowe informacje:

 • warunkiem uczestniczenia jest dokonanie bezzwrotnej przedpłaty 700 zł. Reszta płatności za warsztat, należność za zakwaterowanie i wyżywienie oraz NW płatne gotówką pierwszego dnia zajęć,
 • ilość miejsc ograniczona,
 • zaczynamy kolacją w sobotę o 18.00 i kończymy obiadem w niedzielę
 • można przyjechać dzień wcześniej na dodatkowy wypoczynek (180 zł/doba)
 • pomagamy w transporcie - koordynujemy wolne miejsca w samochodach u zmotoryzowanych uczestników,
 • o naszych ostatnich wakacyjnych wyjazdach – do poczytania tutaj
 • zdjęcia z ostatnich wakacji: Czarnów 2021, Czarnów 2020, Przesieka 2019

Miejsce: Monte Luna, Czarnów 29, 58-400 Pisarzowice k. Kamiennej Góry (dolnośląskie). Pokoje 3 i 4 osobowe z łazienkami w głównym budynku, pokoje 2 osobowe w domkach oddalonych 500 metrów.

ZAPISY:

Agnieszka Jurko, mail: agnieszka@agnieszkajurko.pl,  tel: 501 625 528