Zobacz nowości:

Skype me

Nie mam teraz włączonego Skype, proszę o meila: agnieszka@agnieszkajurko.pl

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj19
mod_vvisit_counterWczoraj90
mod_vvisit_counterTen tydzień351
mod_vvisit_counterPoprz. tydz.500
mod_vvisit_counterTen miesiąc622
mod_vvisit_counterPoprz. mies.2960
mod_vvisit_counterWszystkie3668657

Czytelnicy online: 2
Twój IP: 44.220.249.141
Dziś jest: 2023-12-08 06:19Wyprawa do 7 Starożytnych Piramid i Kairu
5

Unikalna wyprawa do mistycznego Egiptu... szlakiem Faraonów i starożytnych zagadek!

19-26 maja 2022 w Egipcie. Kameralna grupa max 10 osób. WYJAZD POTWIERDZONY!

Odkryj koptyjską i starożytną duszę Kairu! Poczuj mistyczny Kair!

7 STAROŻYTNYCH PIRAMID I KAIR
Kair, Giza, Sakkara, Daszur, Meidum, Lahun
19-26 maja 2022

 

 

W maju odbyła się w Kairze niezwykła uroczystość Złota Parada Faraonów, podczas której zaśpiewano w staroegipskim Hymn do Izydy - fragment tzw. Tekstów Piramid odkrytych w piramidzie Unisa na Sakkarze. Warto posłuchać: tutaj. Podczas tego wydarzenia przeniesiono 22 mumie: Faraonów (m.in. Ramzesa II, Setiego I, Tutmozsisa III) i Królowych (m.in Hatszepsut) do nowo otwartego Muzeum Cywilizacji, które natychmiast dodałam do naszego programu. Cała uroczystość: tutaj. 2

Zobaczymy  niezwykłe miejsca...część z nich dopiero od niedawna została udostępnione turystom i dzięki temu wejdziemy do środka piramidy Dżosera, do piramid w Daszur oraz do Serapeum - podziemnego korytarza z 24 monolitycznymi granitowymi sarkofagami (każdy k. 80 ton), które według historyków zostały zbudowane dla świętych byków Apisów. Zachęcam do obejrzenia mojego krótkiego nagrania z Serapeum z zeszłego roku (kliknij tutaj).

Cały tydzień spędzimy w Kairze i to będzie czas na podziwianie, zwiedzanie i odpoczynek przy kawie z kardamonem w lokalnych kafejkach:)


PROGRAM
19 maja:  lot rejsowy z Warszawy do Kairu
20 maja:  Wielka Piramida Cheopsa (Komnata Króla z sarkofagiem), Piramida Chefrena, Sfinks, spacer po płaskowyżu wokól piramid po pustyni. Lunch, czas wolny nad basenem, kolacja.
21 maja:  Stary Koptyjski Kair i Muzeum Kairskie przy placu Tahrir. Lunch, czas wolny nad basenem, kolacja, dla chętnych wieczorny spacer po Kairze.
22 maja:  Wycieczka do piramid w Meidum i Lahun. Lunch, czas wolny nad basenem, kolacja.
23 maja: Średniowieczny islamski Kair, ulica Muizz, meczet-muzeum z madrasą i łaźnią-hamamem, najsłynniejszy bazar al Khalili i klimatyczna kawiarnia al Fishawi z 1773 r. gdzie odpoczniemy przy kawie z kardamonem. Lunch, czas wolny nad basenem, kolacja. Dla chętnych wieczorne widowisko Światło i Dźwięk pod piramidami (dodatkowo płatne).
24 maja:  Sakkara: piramida schodkowa Dżosera, piramida Unisa, grobowiec faraona Tetiego i dostojnika Mereuki, Serapeum z podziemnym korytarzem pełnym tajemniczych megalitycznych sarkofagów. Daszur: Piramida Złamana i Czerwona (otwarte dla turystów w 2019!)
25 maja:  nowo otwarte Muzeum Cywilizacji, cytadela i meczet sułtana Mohameda Ali, muzeum Powozów i Karocy. Lunch, czas wolny nad basenem, kolacja.
26 maja:  poranny wylot z Kairu do Warszawy

 

Zdjęcia z poprzednich wypraw do 7 Piramid i Kairu: luty 2021, maj 2021, październik 2021, listopad 2021.

 

Cena za Pakiet: 1400 zł + 990 usd (k. 4200 zł). Cena zawiera:
 • 4**** hotel Cairo Pyramids w Gizie (sieć Steigenberger, 7 nocy),
 • śniadania w formie bufetu w restauracji w 5***** hotelu Steigenberger połączonym restauracją z naszym hotelem (napoje w cenie),
 • obiady i kolacje (w formie bufetu w naszym hotelu), napoje płatne dodatkowo,
 • wszystkie zezwolenia i przejazdy zgodnie z programem,
 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów zgodnie z programem,
 • lokalnego przewodnika z licencją mówiącego po polsku,
 • sprawdzonego i doświadczonego egipskiego organizatora wszystkich moich wypraw do Egiptu (od 15 lat), który jest z nami cały czas i opiekuje się naszą grupą,
 • polską organizatorkę czyli mnie:) i całodobową opiekę nad grupą oraz mini kurs praktycznych słówek po arabsku zakończony testem z atrakcyjnymi nagrodami:)
Cena Pakietu dotyczy miejsca w pokoju dwuosobowym z łazienką, jedynka za dopłatą za cały pobyt 190 usd.  Osoby, które zgłoszą się jako ostatnie i nie będzie dla nich wolnego miejsca w pokoju dwuosobowym będą spały w jedynce za dopłatą.
4


UWAGA: wyjazd zostanie potwierdzony po zebraniu min. 6 osób, grupa kameralna max 10 osób. Ważne: paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od momentu wjazdu do Egiptu (należy przesłać skan paszportu organizatorce). Zasady podróżowania do Egiptu: PRZED WYLOTEM WYMAGANY TEST WYMAZOWY Z OPISEM PO ANGIELSKU LUB PASZPORT COVIDOWY. POWRÓT DO POLSKI BEZ TESTÓW/CERTYFIKATÓW. W Egipcie zwiedzamy bez maseczek, na lotnisku i w samolocie zakładamy maseczki.


Terminy płatności:

 • 1400 zł płatne w ciągu 7 dni od momentu zgłoszenia się na konto organizatorki,
 • 990 usd (k. 4200 zł) płatne gotówką pierwszego dnia w Egipcie,
 • bilet na lot rejsowy Warszawa-Kair-Warszawa (lot z przesiadką) płatny indywidualnie przy zakupie internetowym (podam link do zakupu lub pomogę w zakupie) koszt k.1900-2000 zł.


Ponadto:

 • ubezpieczenie turystyczne k. 80 zł
 • 25 usd za wizę kupowaną po przylocie na lotnisku
 • własne wydatki: napoje do obiadów i kolacji, pamiątki, zwyczajowe napiwki.

ZAPISY: Agnieszka Jurko, email: agnieszka@agnieszkajurko.pl, tel: 501 625 528