Zobacz nowości:

Skype me

Nie mam teraz włączonego Skype, proszę o meila: agnieszka@agnieszkajurko.pl

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj26
mod_vvisit_counterWczoraj90
mod_vvisit_counterTen tydzień358
mod_vvisit_counterPoprz. tydz.500
mod_vvisit_counterTen miesiąc629
mod_vvisit_counterPoprz. mies.2960
mod_vvisit_counterWszystkie3668664

Czytelnicy online: 3
Twój IP: 44.220.249.141
Dziś jest: 2023-12-08 07:26Wyprawa do Egiptu z Moniką Burzyńską. Medytacje w Wielkiej Piramidzie CHEOPSA i przy SFINKSIE!
Niebieska glowa Hathor 660kb
Prywatne zwiedzanie i medytacje w Cheopsie i przy Sfinksie!

15 - 22 czerwca 2023

Egipt: Kair, Giza, Luksor

IV edycja - BRAK MIEJSC - ZAPISY NA LISTĘ REZERWOWĄ

warsztat i medytacje prowadzi Monika Burzyńska

Zapraszam z Moniką Burzyńską na niezwykłą wyprawę do Egiptu, połączoną z warsztatem na którym Monika podzieli się wiedzą na temat psychotronicznych technik manifestacji. W trakcie wyprawy odbędziecie również pewną formę treningu świadomości, który jest niezbędny, żeby techniki manifestacji działały. Oczywiście nie będzie trenować Was w nieskończoność, mamy przewidziane mnóstwo czasu na wypoczynek i relaks.

Prawdziwa magiczna wyprawa, aby dotknąć tajemnicy niezwykłej mocy umysłu.

 

Wyjazd zawiera unikalny program obejmujący warsztat oraz prywatny pobyt i medytacje w Wielkiej Piramidzie Cheopsa oraz przy Sfinksie. Dzięki specjalnemu zezwoleniu od Ministerstwa d/s Starożytności specjalnie dla naszej grupy w piramidzie Cheopsa zostaną otwarte dwie dodatkowe komnaty (Królowej i Dolna), które nie są udostępniane innym turystom mających dostęp tylko do komnaty Króla. Będziemy także medytować bezpośrednio przy Sfinksie. Normalnie turyści oglądają ten posąg tylko z odległego tarasu widokowego. Zwiedzimy Gizę, Kair i Luksor oraz pojedziemy do uzdrowiciela Adela el Atar.

Od wielu lat nie można oficjalnie medytować w miejscach publicznych w Egipcie. Grupy medytujące są natychmiast wypraszane a przewodnicy z nimi współpracujący tracą licencję do wykonywania zawodu. Jednakże dzięki wcześniej wykupionym oficjalnym zezwoleniom z Ministerstwa d/s Starożytności i z policji mamy do naszej wyłącznej dyspozycji Piramidę Cheopsa. W tym czasie inni turyści nie są wpuszczani a my możemy spokojnie medytować i doświadczać głębokich przeżyć w tym niezwykłym starożytnym miejscu mocy.  Zawsze podróżuje  też z nami egipski  kontrahent i tylko dzięki jego pomocy  mamy również możliwość medytowania w różnych miejscach.

 

Psychotroniczne Techniki Manifestacji - prowadzi Monika Burzyńska

Psychotroniką zajmuje się właściwie od 40 lat, a od 20 zawodowo jako badacz, terapeuta i wykładowca psychotroniki i psychologii opartej na wiedzy wedyjskiej i tantrze.  To wiedza o Duszy i subtelnych, energetycznych ciałach człowieka. Tłumaczy w jakim zakresie nasz los/karma jest zdeterminowany, a na ile i w jaki sposób to my możemy być autorami swojego przeznaczenia.

Czego konkretnie będziemy się uczyć:

 • Technik koncentracji energii i minimalizowania strat energetycznych
 • Świadomego kierowania przepływem potoków energetycznych
 • Pracy z wykorzystaniem zewnętrznych akceleratorów energii
 • Podstaw pracy z intencją i obrazami
 • Technik synchronizacji z polami energo-informacyjnymi
 • Technik pracy z myślokształtami
 • Ochrony i podstaw bezpieczeństwa w psychotronice


PROGRAM

 • 1 dzień: wylot do Hurghady z Warszawy (możliwe wyloty z różnych miast w Polsce)
 • 2 dzień: warsztat Psychotroniczne Techniki Manifestacji
 • 3 dzień: Kair: muzeum narodowe, dzielnica koptyjska, medytacje w Piramidzie CHEOPSA i bezpośrednio przy SFINKSIE
 • 4 dzień: dzień wolny na wypoczynek, podsumowanie medytacji w sali warsztatowej 18.00-19.30
 • 5 dzień: Luksor: świątynia Karnak, wizyta u uzdrowiciela sufi Adela el Atar
 • 6 dzień: Luksor: Dolina Królów, świątynia Hatszepsut, Kolosy Memnona, wyjazd do Hurghady
 • 7 dzień: rano wypoczynek, po obiedzie warsztat Psychotroniczne Techniki Manifestacji
 • 8 dzień: wylot z Hurghady
 • Cheops

  Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

   

  Ograniczona liczba miejsc - o udziale decyduje kolejność zgłoszeń i terminowa wpłata.

   

  To wyprawa, na którą nie zabiorą Ciebie konwencjonalne biura podróży.


  Zobaczysz i poczujesz Egipt od jego magicznej strony!

   

   

  PROSZĘ  DOKŁADNIE  PRZECZYTAĆ  INFORMACJE

  • WIZA I PASZPORT - WAŻNE Wizę kupuje się po przylocie do Egiptu na lotnisku, koszt 25 USD. Paszport przy wjeździe do Egiptu musi być obowiązkowo ważny minimum 6 miesięcy do przodu od momentu wjazdu do Egiptu.
  • Lecimy czarterem i godzinę wylotu z Warszawy i Hurghady proszę sprawdzić na 48 godzin przed wylotem. Uprzedzam, że w przypadku czarterów godziny mogą się zmienić. Pierwszy i ostatni dzień imprezy jest przeznaczony w całości na podróż, ewentualna zmiana wylotu lub powrotu nie może być podstawą do jakichkolwiek roszczeń z tytułu skrócenia lub wydłużenia pobytu chyba, że spowodowała ona zmniejszenie liczby noclegów.
  • Uszanuj uczestników - nie nagrywaj kamerą i nie rób zdjęć w trakcie warsztatu oraz medytacji w piramidzie. Można nagrywać ścieżkę dźwiękową.
  • Tylko terminowe wpłaty za samolot i warsztat gwarantują rezerwację miejsca.

   


  OPŁATY

  1) Samolot (charter Warszawa-Hurghada-Warszawa):  k. 2000-2200 zł , dokładna cena będzie znana w kwietniu, płatność bezpośrednio na konto biura podróży. Ubezpieczenie turystyczne k. 100 zł zł płatne na tydzień przed wylotem.
  • Bagaż główny max 20 kg, bagaż podręczny max 5 kg, brak posiłku w samolocie. UWAGA: godzinę wylotu należy sprawdzić na 48 godz przed odlotem.
  • W przypadku lotów charterowych godziny wylotu są potwierdzone na dwa dni przed wylotem. Zbiórka na lotnisku Warszawa Okęcie im. Fryderyka Chopina na 2 godziny przed wylotem, odprawa jest bezbiletowa.

  Istnieje możliwość dla osób mieszkających w innych krajach dołączenia do naszej grupy bezpośrednio już w Hurghadzie (pomożemy w transporcie  z lotniska do hotelu, opłata za indywidualny transport ok. 35 usd). W tym przypadku rezerwacja samolotu oraz ubezpieczenie turystyczne we własnym zakresie.

  2) Zajęcia z Moniką Burzyńską: warsztat oraz medytacje w Piramidzie Cheopsa i bezpośrednio przy Sfinksie: 2990 zł. Możliwa zniżka 200 zł w przypadku wpłaty 2790 zł do 15 marca. Uwaga: o udziale decyduje kolejność zgłoszeń i terminowa wpłata.
  3) Pakiet: 1 100 usd (k. 4 600 zł)

  obejmuje: 6 noclegów w Hurghadzie (opcja ultra czyli rozszerzone all inclusive, 4**** hotel Golden Beach nad Morzem Czerwonym) i 1 nocleg w Luksorze w hotelu nad Nilem hotel 4**** Iberotel (śniadanie w formie bufetu, 2 obiady i 1 kolacja bez napojów); zwiedzanie Kairu i Gizy (1 dzień), Luksoru (2 dni); bilety wstępów do zwiedzanych obiektów, licencjonowanego przewodnika w języku polskim, wszystkie przejazdy zgodnie z programem, niezbędne zezwolenia na przejazdy grup turystycznych, wizytę i wykład u uzdrowiciela sufi Adela el Atar w Luksorze, opiekę naszego egipskiego kontrahenta (cały czas jest z naszą grupą i czuwa nad realizacją programu), całodobową opiekę na grupą z mojej strony oraz naukę podstawowych zwrotów arabskich + końcowy test z atrakcyjnymi nagrodami:). Cena pakietu dotyczy miejsca w pokoju dwuosobowym z łazienką; jedynka za dopłatą za cały pobyt 340 usd, jeżeli ktoś chciałby zarezerwować jedynkę to należy to zgłosić przy rezerwacji miejsca. Większość uczestników to osoby pojedyncze, więc przydzielam współlokatorów/-lokatorki:). Pokoje w tych przypadkach będą damskie albo męskie. Osoby, które zgłoszą się jako ostatnie i nie będzie dla nich wolnego miejsca w pokoju dwuosobowym będą spały w jedynce za dopłatą. Płatność w Egipcie gotówką w usd.

   

  4) Oficjalne zezwolenia na prywatny pobyt i medytacje w Wielkiej Piramidzie Cheopsa oraz bezpośrednio przy Sfinksie udzielane przez Ministerstwo d/s Starożytności - płacimy jedną cenę za całą grupę (niezależnie od ilości osób) i ta kwota będzie podzielona przez ilość uczestników. Opłata zazwyczaj wynosi k. 900-1000 zł od osoby. Płatność w Egipcie gotówką w usd lub pln.

  RAZEM: od 10 400 zł. Końcowa cena zależy m.in od kursu dolara oraz od ilości uczestników (dot. opłaty za Cheopsa i Sfinksa).


  Ceny nie zawierają:

  • wizy egipskiej 25 usd płatnej na lotnisku w Egipcie,
  • indywidualnego transferu (lotnisko-hotel, hotel-lotnisko) k. 35 usd w jedną stronę dla osób przylatujących z Gdańska, Poznania, Wrocławia, Katowic lub z innych krajów,
  • zwyczajowych napiwków  (1 usd) i innych wydatków osobistych.
  ZAPISY: agnieszka@agnieszkajurko.pl, tel: 501 625 528. Przy zgłaszaniu się  proszę podać: imię i nazwisko, datę urodzenia, narodowość, adres zameldowania, numer paszportu, telefon kontaktowy i meila.

  Informacje odnośnie warsztatu: Monika Burzyńska: warsztaty@instytutarete.pl


  WARUNKI PŁATNOŚCI - połowa opłat w Polsce a reszta opłat dopiero w Egipcie.

  Samolot: płatność na konto biura podróży - numer konta zostanie wysłany mailem.

  Warsztat i udział w medytacjach: 2 990 zł (numer konta będzie wysłany mailem osobom zapisanym). Możliwa zniżka 200 zł w przypadku wpłaty 2790 zł do 15 marca.

  Opłata za Pakiet: 1 100 usd płatne gotówką pierwszego dnia pobytu w Egipcie.

  Opłata za Sfinksa i Cheopsa: płatna gotówką w złotówkach lub w dolarach w Egipcie.

   

  Warunki rezygnacji - w przypadku rezygnacji można bez dodatkowych kosztów anulacji zaproponować inną osobę na swoje miejsce. Uwaga - opłata za zmianę nazwiska na bilecie lotniczym w biurze podróży wynosi ok. 300 zł od osoby. Zmianę nazwiska można dokonać najpóźniej na 30 dni przed wylotem.

  W przypadku rezygnacji bez podania innej osoby na swoje miejsce opłata za anulację:

  • od 60 do 31 dni = 50% ceny warsztatu i udziału w medytacjach;
  • rezygnacja poniżej 30 dni przed rozpoczęciem imprezy, w dniu rozpoczęcia imprezy lub nie stawienie się na zbiórkę = 100% ceny warsztatu i udziału w medytacjach.

   


  WYCIECZKI

  Wycieczka do KAIRU

  Wycieczka do KAIRU

  PROGRAM

  • Muzeum Narodowe w Kairze
  • Dzielnica Koptyjska (Stary Kair)
  • rejs łodzią po Nilu
  • wejście na teren piramid i Sfinksa
  • wejście do Wielkiej Piramidy Cheopsa i Sfinksa

   

  Muzeum Narodowe: największe archeologiczne odkrycia naszych czasów  – m.in. eksponaty z luksorskiego grobowca faraona Tutenchamona. Kolekcja 1700 przedmiotów znalezionych w małym grobie króla-chłopca jest ogromna. Każdy obiekt jest ogromnej wartości np. złote kaplice, niegdyś jedna w drugiej, z sarkofagiem i mumią (która jest nadal w Tebach), złota maska grobowa, wspaniała biżuteria.

  Dzielnica Koptyjska (Stary Kair) - to unikalna chrześcijańska enklawa. Dzielnicę koptyjską zbudowano na początku VI w. wokół zamku strzegącego kanału, który łączył Nil z Morzem Czerwonym. Jest tu wiele wspaniałych, starych kościołów o tajemniczych wnętrzach. Można w nich podziwiać stare ikony, freski, płaskorzeźby z kości słoniowej i przepiękne gobeliny.

  Giza: Piramidy Cheopsa, Chefrena i Mykerinosa oraz największy posąg świata Sfinks. Już w czasach starożytnych piramidy były zaliczane do Siedmiu Cudów Świata. Są to najsłynniejsze zabytki na świecie i najczęściej fotografowane.

  Wielka Piramida Cheopsa to pierwsza z piramid, która pojawia się przed naszymi oczami, kiedy zbliżamy się do niej Drogą  Piramid. To najstarsza i największa  piramida  w tej grupie i nie sposób pominąć tutaj liczb. Została zbudowana z ok. 2,3 milionów bloków wapiennych, który każdy waży ok.  2,5 tony. Oryginalnie miała 147 m wysokości, ale utrata błyszczącej okładziny obniżyła ją do 137 m. W środku w  Komorze Króla znajduje się pusty sarkofag (mumii nigdy nie odnaleziono), który jest znany z niezwykłych właściwości. 

  Sfinks:
  tradycja mówi, że Chefren znalazł złoża miękkiego wapienia, z których jego ojciec  Cheops wydobywał kamień na swoją piramidę i z tego wykuto Sfinksa. Pojawiły się jednak teorie niektórych archeologów, którzy zakładają, że Sfinks został wybudowany przez ludzi zaginionej cywilizacji, która żyła ponad 2600 lat przed Chefrenem. Między przednimi łapami Sfinksa znajduje się stella (kamień grobowy), na której jest zapisany sen Totmesa IV mówiący o tym, że gdy odkopie piasek z posągu, stanie się faraonem, co zresztą nastąpiło.

   

  UWAGA!
  Cena nie zawiera "Prywatnego Pobytu" w Piramidzie Cheopsa czyli specjalnego zezwolenia od Ministerstwa ds. Starożytności na dwugodzinny naszej grupy tzn. bez innych turystów w tym samym czasie. Ponadto zostaną dla nas otwarte dwie dodatkowe komnaty, które nie są udostępniane innym turystom mającym dostęp tylko do Komnaty Króla.

  W piramidzie Cheopsa są wąskie i niskie korytarze, gdzie trzeba iść schylonym. Będzie też duszno, dlatego koniecznie trzeba zabrać wodę ze sobą, przyda się też zapasowa koszulka do przebrania.

   

  Cena obejmuje

  • bilety wstępu (oprócz prywatnego pobytu grupy w piramidzie Cheopsa i u Sfinksa)
  • lunch w formie bufetu (napoje płatne dodatkowo)
  • transport w klimatyzowanym autokarze z WC
  • wynagrodzenie oraz napiwki dla kierowcy i przewodnika
  • opłatę za wjazd do Kairu

  Proszę zabrać wodę do picia (w autokarze można też kupić napoje), nakrycie głowy, lekki i przewiewny strój oraz coś do przykrycia w klimatyzowanym autokarze (żeby nie zmarznąć:). Przejazd trwa k. 5 godz.  Wyjazd z hotelu o 2.00 rano,  powrót k. 2 w nocy. Na śniadanie będzie breakfast box (skromniejsza forma śniadania tzw. suchy prowiant), który wyda restauracja przed odjazdem.

   

  27

  2 dniowa wycieczka do  Luksoru

  PROGRAM

  • Wschodni Brzeg: świątynia Karnak
  • Zachodni Brzeg: Dolina Królów, świątynia Hatszepsut, Kolosy Memnona
  • wizyta u uzdrowiciela sufi Adela el Atar

  Dolina Królów: Od czasów Totmesa I wszyscy faraonowie  a także wysocy dostojnicy byli chowani w wyschniętym korycie rzeki wśród Wzgórz Teb. Ukryte grobowce wykute w skałach, ozdobione przez najlepszych rzemieślników, miały na wieki przechować mumie faraonów. Faraonowie rozpoczynali budowę swojego grobowca zwykle po wstąpieniu na tron. Pomimo  środków zabezpieczających przed kradzieżami  skarby (chowane ze zmarłymi) były regularnie grabione. Ukryto więc część mumii i pochowane z nimi przedmioty w sekretnych schowkach, które przetrwały nie naruszone do XIX wieku. W 1922 r Howard Carter odkrył słynny grób Tutenhamona, ostatni z 62 grobów odkrytych do tego czasu.

  Świątynia Królowej Hatszepsut: Hatszepsut, córka Totmesa I, poślubiła swego przyrodniego brata Totmesa II, który zmarł w młodym wieku. Ponieważ nie pozostawił żadnego potomka  w  linii prostej, Hatszepsut ogłosiła się regentką i objęła rządy w imieniu młodego Totmesa III, syna króla z jednej z niższych rang żon. Zawsze przedstawiano ją jako mężczyznę, z brodą i w męskim stroju. Po śmierci królowej Totmes III odzyskał pełnię władzy, kazał skuć wszystkie kartusze z jej imieniem oraz wizerunki, próbując nieskutecznie skazać ją na zapomnienie.  Hatszepsut nazwała swoją świątynię Dżeser Dżeseru (Wspaniałość Wspaniałości). W starożytności od Nilu do świątyni prowadziła prawdopodobnie aleja sfinksów. Cześć reliefów została zniszczona, a pozostała część przedstawia sceny życia na wsi, sceny rodzinne, podróże morskie.

  Świątynia Karnak: świątynia w Karnaku jest większa niż inne świątynie  faraońskie i zajmuje ponad 100 akrów (powierzchnia do wybudowania  10 dużych katedr europejskich). Przez 13 wieków faraonowie starali się uczynić z niej najwspanialszy zespół świątynny  w kraju, a nawet w całym świecie starożytnym.


  Cena obejmuje:

  • bilety wstępów zgodnie z programem
  • śniadanie w formie bufetu, kolację i obiady (napoje płatne dodatkowo)
  • 1 nocleg w 4 * hotelu w Luksorze nad Nilem
  • transport w klimatyzowanym autokarze
  • wynagrodzenie oraz napiwki dla kierowcy i przewodnika
  • wizytę w manufakturze alabastru i papirusów

  Proszę zabrać wodę do picia (w autokarze będzie można kupić napoje), nakrycie głowy, lekki i przewiewny strój oraz coś do przykrycia w klimatyzowanym autokarze (żeby nie zmarznąć:). Przejazd do Luksoru trwa około 4,5 godzin.  Wyjazd z hotelu o 6.30 rano.

   

  Po raz kolejny w programie mamy wizytę w Oils, Herbs and Spices Center for Mind, Body and Soul (centrum olejków, ziół i przypraw dla Umysłu, Ciała i Duszy) należący do lokalnego uzdrowiciela  Adela el Atara  w Luksorze (http://www.adel-el-atara.com). Przyjeżdżają do niego po pomoc ludzie z całego Egiptu, z Europy i nawet z USA. Adel prowadzi także regularnie warsztaty oraz indywidualne sesje we Francji i w Polsce. Trafiliśmy do niego "przez przypadek" w listopadzie 2009 roku i od tamtego czasu zawsze planujemy wizytę w jego centrum.  Adel prezentuje, zwłaszcza grupom medytującym, olejki do czyszczenia i harmonizacji czakr oraz  uzdrawiające zioła  i maści.  Za każdym razem proponuje też sesje naszym grupom, które zazwyczaj odbywają się późnym wieczorem. Adel jest niezwykłą osobą,  o której barwnie opisała jedna z uczestniczek:

  <..Było już dobrze po 21:00, gdy przekroczyliśmy progi sklepu. Mimo późnej pory jego właściciel, Egipcjanin Adel, będący równocześnie kimś w rodzaju bioenergoterapeuty czy szamana, przywitał nas bardzo serdecznie. Poczęstował nas herbatą, jednym ze specjałów sklepu, i przedstawił nam swoje szczególne towary: wonności, olejki, zioła, przyprawy itd. Na jednej z koleżanek zademonstrował też energetyczne działanie jednego ze specyfików. Kiedy niemal wszyscy przywarliśmy do kantoru, by robić zakupy, Adel wskazał na kilka osób, w tym na mnie, że dobrze by było aby mógł nam zrobić zabieg, ponieważ w każdym z nas jest coś z przeszłości, co wymaga oczyszczenia. Zgodziliśmy się. Ciekawe, że przy tym powtórzył kilka razy po cichu, jakby do siebie, że jesteśmy specjalną grupą. Ponieważ następnego dnia wyjeżdżaliśmy z Luksoru o 8-ej rano, było jasne, że zabiegi trzeba będzie zrobić jeszcze tego dnia. Już późną nocą w sklepie została nas wiadoma garstka. Nie bez zaskoczenia stwierdziłam, że nasze grono, to niemal te same osoby, które wraz ze mną były w świątyni bogini Hathor i później w sanktuarium Amenhotepa III. Czułam, że zabiegi terapeutyczne naszego przemiłego gospodarza, to kolejny prezent od losu.  Adel nie żądał od nas pieniędzy, twierdząc, że oni (?) nie przyjmują zapłaty. Jeśli chcemy, możemy dać co łaska, a on przeznaczy to na cele charytatywne. Tak też się stało. Gdy nasz gospodarz robił zabieg dla mnie, otrzymałam „z góry” wgląd w przyczyny, dla których wspomniana wcześniej tajemnicza relacja ma miejsce w moim życiu i jaki będzie jej dalszy przebieg. Adel dał mi też od siebie rady, które mogą okazać się pomocne przy jej transformowaniu..>.  Pełna relacja: kliknij tutaj

  Adel przyjeżdża także regularnie do Polski, gdzie prowadzi warsztaty i uzdrawiające sesje, więcej informacji: TUTAJ

   


   

   

  PRAKTYCZNE PORADY

  1. apteczka - w Egipcie występuje inna (niż europejska) flora bakteryjna, dlatego warto się przygotować na różne niespodzianki trawienne:). Przez kilka pierwszych dni proszę unikać jedzenia świeżych owoców w skórce (obrane będą ok), surowych warzyw, świeżych soków, kostek lodów w napojach. Wodę należy pić wyłącznie butelkową, zęby można myć wodą z kranu. Na około dwa tygodnie przed wyjazdem proszę wzmocnić żołądek biorąc probiotyk/suplement do stosowania w podróży ze zmianą strefy klimatycznej i ze zmianą w składzie mikroflory np. Acidolac lub Vivomixx lub inny polecany przez farmaceutę (bez recepty w aptece). Przez cały pobyt warto jeszcze brać probiotyk. Z własnego doświadczenia wiem, że wódka (ale w dawkach homeopatycznych czyli łyczek po każdym posiłku:) pomaga w procesach trawiennych.  Wódkę można kupić w polskiej strefie bezcłowej, po odprawie paszportowej.
  2. obowiązkowo należy wziąć krem z filtrem do opalania (min 30-tka), przykrycie na głowę oraz okulary przeciwsłoneczne
  3. pieniądze - w Egipcie powszechnie używa się dolarów amerykańskich (można też płacić w euro), ale najwygodniej jest  w dolarach. Dolary powinny być wydrukowane po 1990 roku  roku. Starsze banknoty nie są przyjmowane w rozliczeniu za wycieczki, hotel, sklepach. Warto zabrać trochę dolarów w mniejszych nominałach np 1 usd, 5 usd i wymienić (na drobne zakupy) 50 usd na funty egipskie (1 USD = 19,00 funtów egipskich). Walutę można wymieniać w bankach i kantorach. Akceptowane są również popularne karty kredytowe (Visa, Mastercard). Można także korzystać z bankomatów.
  4. obuwie:  wygodne sandały, klapki nie nadają się na wycieczkę do Kairu czy Luksoru.
  5. ubranie: warto wziąć coś z długim rękawem lub letnią kurtkę na podróże autokarem  (ze względu na klimatyzację) oraz na powrót do chłodniejszej Polski:). Długie spodnie przydatne będą jedynie na powrót lub z cienkiego materiału do spacerów wieczorem.  Co do damskiego ubioru (np. do meczetu) ubieramy się w spódnicę zakrywającą kolana/lub długie spodnie i w koszulkę z rękawkami (w przeciwnym razie należy zabrać dużą chustę lub szal, aby zakryć ramiona)
  6. pogoda - w czerwcu k.  30-40 C
  7. do bagażu podręcznego/torebki w samolocie nie można zabierać ostrych narzędzi  (nożyczki, cążki, pilniczek do paznokci), płynów powyżej 100 ml w jednym opakowaniu (perfumy, dezodoranty). W/w przedmioty należy zapakować do bagażu podstawowego, w przeciwnym razie trzeba będzie je wyrzucić przy odprawie celnej. Wodę/napoje na podróż będzie można kupić w strefie bezcłowej po odprawie celnej.
  8. pamiątki - zawsze warto się targować na bazarach i w sklepach, zacznij od 50% ceny wyjściowej, ale są też sklepy ze stałymi cenami. Sklepy są czynne do późnych godzin nocnych. Sprzedawcy mówią po angielsku i rosyjsku, czasami znają też przydatne polskie słówka.
  9. telefony komórkowe - należy aktywować w Polsce roaming (rozmowy międzynarodowe). Proszę pamiętać również o ładowarce. Gniazdka elektryczne są takie same jak w Europie.

   

  Do zobaczenia już wkrótce!

  Agnieszka