niedziela, 23 stycznia 2022

Zobacz nowości:

Informacje organizacyjne

Skype me

Nie mam teraz włączonego Skype, proszę o meila: agnieszka@agnieszkajurko.pl

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj391
mod_vvisit_counterWczoraj670
mod_vvisit_counterTen tydzień391
mod_vvisit_counterPoprz. tydz.4571
mod_vvisit_counterTen miesiąc13338
mod_vvisit_counterPoprz. mies.21124
mod_vvisit_counterWszystkie2561683

Czytelnicy online: 10
Twój IP: 52.203.18.65
Dziś jest: 2022-01-23 13:24Wyprawa do 7 Starożytnych Piramid i Kairu
IMG-20211018-WA0048

Zapraszam na unikalną wyprawę do mistycznego Egiptu... szlakiem Faraonów i starożytnych zagadek!

8-14 lutego 2022 w Egipcie. Kameralna grupa max 12 osób.

Odkryj koptyjską i starożytną duszę Kairu! Poczuj mistyczny Kair!

7 STAROŻYTNYCH PIRAMID I KAIR
Kair, Giza, Sakkara, Daszur
8-14 lutego 2022

W maju odbyła się w Kairze niezwykła uroczystość Złota Parada Faraonów, podczas której zaśpiewano w staroegipskim Hymn do Izydy - fragment tzw. Tekstów Piramid odkrytych w piramidzie Unisa na Sakkarze. Warto posłuchać: tutaj. Podczas tego wydarzenia przeniesiono 22 mumie: Faraonów (m.in. Ramzesa II, Setiego I, Tutmozsisa III) i Królowych (m.in Hatszepsut) do nowo otwartego Muzeum Cywilizacji, które natychmiast dodałam do naszego programu. Cała uroczystość: tutaj. 2

Zobaczymy  niezwykłe miejsca...część z nich dopiero od niedawna została udostępnione turystom i dzięki temu wejdziemy do środka piramidy Dżosera, do piramid w Daszur oraz do Serapeum - podziemnego korytarza z 24 monolitycznymi granitowymi sarkofagami (każdy k. 80 ton), które według historyków zostały zbudowane dla świętych byków Apisów. Zachęcam do obejrzenia mojego minutowego nagrania z Serapeum z lutego 2021 (kliknij tutaj).

Cały tydzień spędzimy w Kairze i to będzie czas na podziwianie, zwiedzanie i odpoczynek przy kawie z kardamonem w lokalnych kafejkach:)


PROGRAM
8 lutego:  poranny lot rejsowy z Warszawy do Kairu
9 lutego:  Wielka Piramida Cheopsa (Komnata Króla z sarkofagiem), Piramida Chefrena, Sfinks, spacer po płaskowyżu i po pustyni.
10 lutego:  Stary Koptyjski Kair, nowo otwarte Muzeum Cywilizacji. Godzinny rejs po Nilu.
11 lutego: spotkanie z archeologiem prof. Andrzejem Niwińskim na terenie pracy jego Projektu Sarkofagowego UW w Muzeum Kairskim, wykład profesora oraz archeolożki Dagmary Haładaj o projektach Stowarzyszenia Miłośników Egiptu "Herhor", którego profesor jest założycielem.
12 lutego: Średniowieczny arabski Kair, ulica al Muizz, meczet-muzeum z madrasą i hammamem (łaźnią), najsłynniejszy bazar al Khalili i klimatyczna kawiarnia al Fishawi z 1773 r.
13 lutego: Sakkara: piramida Dżosera (otwarta w 2021!), piramida faraona Tetiego, grobowiec dostojnika Mereuki i Kagemni, Serapeum z tajemniczymi sarkofagami, Daszur: Piramida Złamana i Czerwona (otwarte w 2019!)
14 lutego:  poranny wylot z Kairu do Warszawy

Uwaga: termin wyjazdu może się zmienić o dzień lub dwa dni wcześniej. Najpóźniej na 3 tygodnie przed wylotem ostateczny termin zostanie potwierdzony.

 

Zdjęcia z poprzednich wypraw do 7 Piramid i Kairu: luty 2021, maj 2021, październik 2021, listopad 2021.

Cena za Pakiet: 1200 zł + 990 usd (k. 3800 zł). Cena zawiera:
 • 4**** hotel Cairo Pyramids w Gizie (sieć Steigenberger, 6 nocy),
 • śniadania w formie bufetu w restauracji w 5***** hotelu Steigenberger połączonym restauracją z naszym hotelem (napoje w cenie),
 • obiady i kolacje (napoje płatne dodatkowo),
 • wszystkie zezwolenia i przejazdy zgodnie z programem,
 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów zgodnie z programem,
 • lokalnego przewodnika z licencją mówiącego po polsku,
 • sprawdzonego i doświadczonego egipskiego organizatora wszystkich moich wypraw do Egiptu (od 15 lat), który jest z nami cały czas i opiekuje się naszą grupą,
 • polską organizatorkę czyli mnie:) i całodobową opiekę nad grupą oraz mini kurs praktycznych słówek po arabsku zakończony testem z atrakcyjnymi nagrodami:)
Cena Pakietu dotyczy miejsca w pokoju dwuosobowym z łazienką, jedynka za dopłatą za cały pobyt 150 usd.  Osoby, które zgłoszą się jako ostatnie i nie będzie dla nich wolnego miejsca w pokoju dwuosobowym będą spały w jedynce za dopłatą.
4


UWAGA: Wyjazd zostanie potwierdzony po zebraniu min. 6 osób, grupa kameralna max 12 osób. Ważne: paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od momentu wjazdu do Egiptu (należy przesłać skan paszportu organizatorce). Zasady podróżowania do Egiptu: PRZED WYLOTEM WYMAGANY TEST WYMAZOWY Z OPISEM PO ANGIELSKU LUB PASZPORT COVIDOWY. PO POWROCIE DO POLSKI  ZAŚWIADCZENIE O ZASZCZEPIENIU SIĘ LUB KWARANTANNA (10-14 DNI), ale w przypadku podróży z krajów nienależących do strefy Schengen kwarantanna może zostać skrócona w przypadku uzyskania negatywnego wyniku testu antygenowego lub PCR wykonanego nie wcześniej niż 7 dni po przekroczeniu granicy Polski. W Egipcie zwiedzamy bez maseczek, na lotnisku i w samolocie zakładamy maseczki.Terminy płatności:

 • 1200 zł płatne w ciągu 7 dni od momentu zgłoszenia się na konto organizatorki,
 • 990 usd (k. 3900 zł) płatne gotówką pierwszego dnia w Egipcie,
 • bilet na lot rejsowu płatny indywidualnie przy zakupie internetowym (podam link do zakupu) koszt 1600-2000 zł.


Ponadto:

 • bilet na lot rejsowy Warszawa-Kair-Warszawa. Lot z 1 przesiadką, nie ma lotów bezpośrednich, koszt w maju podczas ostatniej wyprawy to 1670 zł. Dla porównania lot czarterowy do Hurghady kosztuje k. 1400 zł + 2 loty krajowe Hurghada-Kair-Hurghada k 1200 zł. Ceny lotów rejsowych będą rosnąć im bliżej daty wylotu i najlepiej byłoby kupić bilety lotnicze w ciągu najbliższych tygodni.
 • ubezpieczenie turystyczne k. 80 zł oraz dodatkowe ubezpieczenie od rezygnacji z biletu lotniczego k. 40 zł,
 • 25 usd za wizę kupowaną po przylocie na lotnisku
 • własne wydatki: napoje do obiadów i kolacji, pamiątki, zwyczajowe napiwki.

ZAPISY: Agnieszka Jurko, email: agnieszka@agnieszkajurko.pl, tel: 501 625 528