Zobacz nowości:

Informacje organizacyjne

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj62
mod_vvisit_counterWczoraj111
mod_vvisit_counterTen tydzień62
mod_vvisit_counterPoprz. tydz.596
mod_vvisit_counterTen miesiąc258
mod_vvisit_counterPoprz. mies.3684
mod_vvisit_counterWszystkie3676410

Czytelnicy online: 2
Twój IP: 44.200.77.92
Dziś jest: 2024-03-03 19:02Relacja: Mądrość i Wiedza Starożytnego Egiptu, Adel el Atara (Iwona)

Warsztat prowadził uzdrowiciel z Egiptu Adel el Atara

 

Termin: 23-24 listopada 2013 w Warszawie

.

Bardzo się ucieszyłam, kiedy dowiedziałam się, że Adel, egipski uzdrowiciel i naturoterapeuta, którego poznałam w Luksorze przyjedzie do Polski. Pamiętałam go, jako tryskającego niemal dziecięcą radością, spontanicznego, zaskakującego, trochę tajemniczego człowieka, z którego zarazem promieniowała ponadczasowa mądrość. Dało się odczuć, że jest kimś z wyższej półki rozwoju duchowego. Z radością i ciekawością wybrałam się na jego warsztat.

Adel przywitał nas ciepłym uśmiechem w tradycyjnym, dostojnym stroju muzułmańskich mężczyzn z nad Nilu. Na wstępie zaznaczył radośnie, że będzie przekazywał nam wiedzę, którą ma w swoim sercu, tak jakbyśmy byli jego najbliższą rodziną, poprosił nas też o całkowitą swobodę i naturalność. Ku mojemu zdziwieniu rozpoczął tematem medytacji, przestawiając ją, jako sposób na radosne życie w dobrostanie ciała, duszy i umysłu.

Okazało się, że medytacja była znana i praktykowana w starożytnym Egipcie, a tajemnicze uśmiechy na twarzach faraonów były jej efektem. Doświadczenia mistyczne pozwalające zobaczyć naturę rzeczywistości, jednoczące wszystko, co istnieje – to stan medytacyjny, który wychodzi ponad wszelkie podziały, kultury, tradycje i religie, oddając jednocześnie szacunek im wszystkim – mówił Adel, podkreślając wnoszenie medytacyjnej słodyczy do codziennego życia. To właśnie po waszym zachowaniu można poznać jak medytujecie, czy na waszej twarzy jest uśmiech zarówno w domu, w pracy jak i na ulicy. To medytacja rozwija waszą wizję bezwarunkowej miłości pozwalając zrozumieć sprzeczności w sobie, w innych i w świecie. To uśmiech i mądrość w działaniu – mówił mędrzec i uzdrowiciel.

Dowiedzieliśmy się, jakie warunki trzeba spełnić, aby medytacja była skuteczna tzn. jej skutki zostały wniesione do naszego życia, abyśmy mogli powrócić do bycia naturalnymi niczym radosne dzieci, aby przynosiła korzyści nie tylko nam, ale także naszej rodzinie, przyjaciołom, współpracownikom. Sednem medytacji jest uzdrowienie naszego życia.

Grupowe 2013

Adel opowiedział nam o stosowanych w starożytnym Egipcie ziołach i esencjach zapachowych oraz ich skutecznych miksturach, które nie tylko leczą fizyczne dolegliwości, ale także wspomagają i przyspieszają efekty medytacji. Ich działanie Adel potwierdził w swojej wieloletniej praktyce uzdrowicielskiej.

 

Otrzymaliśmy wiedzę o najważniejszych centrach energetycznych człowieka i o tym jak podnieść w nich energię stosując moc określonych ziół oraz olejków, zarówno zewnętrznie i jak i wewnętrznie. Ponieważ podstawą medytacji jest zdrowie, nasz nauczyciel zdradził nam też wiele egipskich tajemnic osiągnięcia i utrzymania dobrego zdrowia fizycznego i psychicznego. Poznaliśmy na przykład prostą a jednocześnie bardzo skuteczną ziołową miksturę, aby wyregulować trawienie, które ma olbrzymie znaczenie dla naszego nastroju, a nawet, jakości i ilości naszych myśli. Nasze myśli sprawiają nam wiele bólu – powiedział Adel, dając nam jednocześnie recepturę mikstury olejków stosowanych zewnętrznie do masażu tzw. trzeciego oka, centrum naszego myślenia, którego nieprawidłowa praca, powoduje narażenie na stres, cierpienie, bóle głowy czy depresje i na odwrót. Na każdą z czakr otrzymaliśmy przepis na konkretną recepturę z naturalnych składników, a także informację na temat zachowania, które poprawia lub pogarsza pracę danego ośrodka. Na przykład przy okazji omawiania podnoszenia energii czakry serca Adel powiedział, iż najlepszą duchową receptą dla właściwej pracy tego ośrodka jest bycie szczerym, „czyste serce” to otwarte serce i dobre życie. Dowiedzieliśmy się też, że najprostszym zewnętrznym sposobem „otwierania” serca jest masaż klatki piersiowej olejem z czarnuszki. Wewnętrznym: picie zagotowanej z wodą pół łyżeczki tzw. kadzidłowca (żywicy z drzewa Boswellia carteri).

Adel podkreślił też, jak ważna jest czakra sakralna, zwana seksualną, prawidłowa praca tej czakry to pozytywne zmiany w każdym aspekcie naszego życia. Poznaliśmy też magiczną miksturę dla mężczyzn na przedłużenie stosunku, działającą jednocześnie na dobre samopoczucie. Adel udzielił nam duchowych rad dotyczących energetycznej „higieny” tego ośrodka, która brzmi: w relację seksualną powinny wchodzić jedynie kochające się wzajemnie osoby, miłość powinna być zadeklarowana, a relacja stworzona na zasadzie zaufania i bliskości. Następnie Adel wypowiedział zdanie brzmiące niczym koan „Nie żyj bez pożądań, ale bądź od nich wolny”, tym samym zwrócił uwagę jak bardzo ograniczają naszą wewnętrzną wolność fałszywe przekonania, mentalne nałogi czy kulturowe schematy

Zostało omówione też znaczenie współczesnej i tradycyjnej medycyny. W ramach wiedzy na temat kultywacji fizycznego zdrowia, bardzo cenionej w starożytnym Egipcie, nauczyliśmy się kilku egipskich ćwiczeń. Poznaliśmy także egipskie metody kultywacji zdrowia mentalnego, w tym magiczny przepis na pozbycie się wszelkiego rodzaju lęków i wspomnień lękowych oraz na oczyszczanie z negatywnych energii, przestrzeni, w których przebywamy. Okazało się, że skutecznym starożytnym sposobem na pozbycie się depresji jest picie wody różanej. Róża jest niezwykłym kwiatem, o silnych właściwościach otwierających serce.

Adel stworzył też wiele niezwykłych wonnych esencji uzdrawiających. Jedną z nich jest specyfik o nazwie „Uzdrawianie Duszy” dla ludzi bardzo wrażliwych psychicznie i emocjonalnie, także wspierający kreatywność wszelkiego rodzaju artystów, w którym najważniejszym składnikiem jest tzw. duchowe piżmo.

Na koniec warsztatu chętni uczestnicy zadali swoje pytania, a odpowiedź w niektórych przypadkach sięgała głębszej duchowej przyczyny. Adel w swojej szczodrości zaofiarował także zrobienie każdemu krótkiej sesji masażu trzeciego oka, podczas, której bardzo wyraźnie mogliśmy dostrzec jego zdolności głębokiego wglądu i jasnowidzenia.

Bardzo cenię Adela el Atar, jako zwykłego-niezwykłego człowieka, nowoczesnego-starożytnego mędrca i pełnego miłującej dobroci uzdrowiciela.

Iwona K.

Aktualne terminy warsztatu i indywidualnych sesji z Adelem el Atara: kliknij tutaj