Zobacz nowości:

Informacje organizacyjne

Skype me

Nie mam teraz włączonego Skype, proszę o meila: agnieszka@agnieszkajurko.pl

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj64
mod_vvisit_counterWczoraj111
mod_vvisit_counterTen tydzień64
mod_vvisit_counterPoprz. tydz.596
mod_vvisit_counterTen miesiąc260
mod_vvisit_counterPoprz. mies.3684
mod_vvisit_counterWszystkie3676412

Czytelnicy online: 3
Twój IP: 44.200.77.92
Dziś jest: 2024-03-03 19:19



KOBIECOŚĆ, MĘSKOŚĆ - SPOTKANIE - XXV wakacje z Akademią Życia

XXV Wakacje z Akademią Życia - joga, ustawienia Hellingera, rebirthing, tańce w kręgu

prowadzący: Jacek Borowicz, Kornelia Popek, Paweł Trzciński, Jolanta Misiarz

04-14 sierpnia w Muchowie k. Jawora (dolnośląskie)

 

KOBIECOŚĆ, MĘSKOŚĆ - SPOTKANIE

 

Pojawiliśmy się na tym świecie jako kobiety i mężczyźni i żyjemy na nim tu i teraz jako kobiety i mężczyźni. Jednocześnie, tak jak to pokazuje znak yin-yang, nosimy w sobie cząstkę tej drugiej energii… Pytanie z jakim spotykamy się często podczas różnych praktyk rozwoju osobistego brzmi: czy jestem w stanie przyjąć, zaakceptować, zintegrować moją mniejszą cząstkę – męską/żeńską? Ale – żeby móc przyjąć i zintegrować ten dar – ważne jest jeszcze by odpowiedzieć na inne pytanie: co to dla mnie oznacza być kobietą/być mężczyzną.

Żyjąc w czasach ogromnych zmian kulturowych, czasach niejasności i płynności żeńskich/męskich ról mogliśmy ulec złudzeniu uznając, że prawdziwy rozwój polega na przyjęciu wszystkich właściwości drugiej płci. Pozbawieni wsparcia matek lub ojców staraliśmy się zadowolić ważne dla nas kobiety/ważnych mężczyzn spełniając ich oczekiwania i wyzbywając się siebie… Cierpimy nie wiedząc kim jesteśmy. A więc - kim jesteś kobieto? Kim jesteś mężczyzno? W jaki unikalny sposób TY przejawiasz w życiu swoją kobiecość/męskość?

Pojawiliśmy się na tym świecie, jako kobiety i mężczyźni i spotykamy się w nim, jako kobiety i mężczyźni. I rodzi się pomiędzy nami napięcie, przepływa energia i rodzi się moc - i dzięki temu staje się życie, stają się sprawy i stają się rzeczy i my – kobiety i mężczyźni, razem - stajemy się stwórcami… Jak więc mogę poprawić moje relacje z Tobą Kobieto/Mężczyzno? Opowiedz mi o sobie – chcę Cię słuchać! Posłuchaj, chcę Ci opowiedzieć o sobie! Porozmawiaj z nią… porozmawiaj z nim… porozmawiajmy.

Już od ponad 25 lat spotykamy się w sierpniu by dzielić się swoimi doświadczeniami i doświadczać nowego pracując w bezpiecznych, przyjaznych warunkach. Tak więc w tym roku szczególnie zapraszamy Cię na nasz specjalny, prawdziwie świąteczny XXV Wakacyjny Warsztat Akademii Życia, w trakcie którego razem z nami zajmiesz miejsce w Kręgu Kobiet i Mężczyzn, gdzie:

1. poprzez praktykę hatha yogi, świadomego oddychania (rebirthing) oraz tańca spontanicznego i tańca w kręgu:

 • odblokujesz dostęp do swojej kobiecości i męskości pogłębiając kontakt ze wszystkimi emocjami związanymi z doświadczaniem siebie jako kobiety/mężczyzny we wszystkich tego przejawach i aspektach życia,
 • zintegrujesz swój wewnętrzny męski i żeński pierwiastek wzbogacając swą pierwotną kobiecość/męskość
 • będziesz doświadczać życia w pełni jako kobieta/mężczyzna, w całej gamie wrażeń, barw, dźwięków, smaków i zapachów, otwierając się na swobodny przepływ energii życiowej,
 • odpoczniesz i uwolnisz się od nagromadzonego stresu,


2. poprzez pracę metodą ustawień systemowych - działając dzisiaj, tu i teraz, zmienisz postrzeganie swojej przeszłości - a dzięki temu:

 • zrobisz to, co możliwe by rozwiązać zakorzenione w przeszłości problemy dotyczące Ciebie jako kobiety/mężczyzny i ról jakie pełnisz w życiu oraz relacji z innymi kobietami/mężczyznami,
 • uzyskasz dostęp do kobiecej i męskiej energii płynącej z linii twoich żeńskich/męskich przodków,
 • poprzez akceptację i przyjęcie do serca swojej historii uzyskasz pełniejszy dostęp do ukrytych dotąd bogactw twego rodu – dostęp do zasobów, talentów, możliwości twoich przodków - kobiet i mężczyzn, które są Twoim dziedzictwem,


3. poprzez wizualizację i głęboką relaksację z muzyką medytacyjną zawierającą dźwięki synchronizujące półkule mózgowe oraz ustawienia w przyszłości (FPL) skomunikujesz się ze swoją podświadomością, dzięki czemu:

 • uświadomisz sobie i rozwiążesz blokujące Cię wewnętrzne konflikty wartości, zasad i celów życiowych,
 • zintegrujesz kobiece i męskie aspekty siebie, tak aby zgodnie współtworzyły twoją rzeczywistość.


Nasz ramowy program obejmuje całodniowe zajęcia rozwojowe:
zajęcia poranne (ok. 1.5 godz. przed śniadaniem), poświęcone głównie pracy z ciałem (w szczególności hatha joga) oraz 2 bloki zajęć: przedobiednich i popołudniowych (ok. 4 godz. i ok. 3 godz.) obejmujące warsztaty grupowe, na których poprzez prace i ćwiczenia w grupie oraz pracę indywidualną możesz podejmować swoje osobiste, rozwojowe tematy.

Natomiast wieczory to czas swobodnego relaksu, w ramach którego będziemy oddawać się radosnej ekspresji na przykład poprzez taniec w kręgu, słuchanie muzyki gongów i mis tybetańskich – ale też śpiewy czy też oglądanie spadających gwiazd ze szczytów okolicznych skał. W trakcie pobytu zawsze rezerwujemy czas na wyjście w teren na spacer czy dłuższą wycieczkę w okolice pełne magicznych miejsc tak, aby wędrując wśród pól, lasów, prastarych wulkanów Parku Krajobrazowym „Chełmy” zaczerpnąć energii żywiołów ziemi, wody, powietrza i ognia. Znajdziemy czas by rozluźnić się, zrzucić napięcia zgromadzone przez ostatnie tygodnie, miesiące, a może i lata.

WAŻNE – naszym celem jest stworzenie w trakcie pobytu środowiska wspierającego rozwój osobisty i samodzielne doskonalenie uczestników. Nie zajmujemy się żadną formą leczenia, nie mamy również kompetencji w zakresie terapii uzależnień.

 

Akademia Życia - nasza kadra:

Metody, jakimi pracujemy są różne, ale zawsze inspirujące, ciekawe i ważne. Wierzymy przy tym, że to nie metody pomagają, ale ludzie - ci, którzy tę czy inną metodę proponują i stosują. Pracujemy ze sobą od dobrych kilkunastu lat a znamy się niejednokrotnie dłużej. Jako zespół osiągnęliśmy coś, co możemy określić, jako współpraca w przepływie. Zapraszamy!

Jacek Borowicz - pedagog myślenia twórczego i trener w zakresie metod rozwoju osobistego, współtwórca i wieloletni (od 1989 r.) animator wrocławskiego Ośrodka Spotkań Akademii Życia (www.akademiazycia.pl), praktyk NLP, na co dzień także nauczyciel akademicki oraz trener umiejętności psychologicznych przydatnych do funkcjonowania w biznesie. Metodę ustawień systemowych doskonali na szkoleniach i superwizjach prowadzonych przez Heiko Hinrichs’a z Bremy (o pracy J.Borowicza czytaj na http://www.hellinger.com.pl/artyku-y/ustawienie-na-miejscu-zdarzenia-odnalezieni-krewni.htmlhttp://www.hellinger.com.pl/artyku-y/ustawienie-na-miejscu-zdarze-verdun-1916.html, http://miejscekobiet.org/?page_id=340). Inspiruje się także NLP, metodą Katy Byron i metodą Sedony. W czasie wolnym grywa na gitarze i śpiewa autorskie ballady.

Kornelia Popek - plastyczka, nauczycielka jogi (od 1995), masażystka dźwiękiem. W 2006 roku założyła autorską Pracownię Jogi i Działań Twórczych w Rybniku. Od 2008 roku współpracuje z wrocławską Akademią Życia na wakacyjnych warsztatach rozwojowych.  Jogę praktykuje od 1992 roku. Jest instruktorem rekreacji ruchowej ze specjalnością ćwiczenia  psychofizyczne (2003) oraz nauczycielem jogi w tradycji Sivanandy (kurs 2007). Plastyczne działania to malarstwo (także spontaniczne)   oraz fotografia. Ukończyła studia na kierunku edukacja artystyczna w specjalności techniki malarskie i  projektowanie witrażu.

Paweł Trzciński - od lat podążający ścieżką rozwoju eksplorator pola możliwości i współpracownik wrocławskiej Akademii Życia, praktyk technik oddechowych i wieloletni rebirther Stowarzyszenia Rebirtherów Polskich (www.rebirthing.pl), twórca muzyki wspomagającej medytacje i relaksację, członek profesjonalny Instytutu Monroe w USA (www.monroeinstitute.org). W swojej pracy wykorzystuje także metodę Theta Healing opracowaną przez Viannę Stibal oraz dwupunkt  dr Richarda Bartletta.

Jolanta Misiarz - z wykształcenia filolożka, arte - i choreoterapeutka. Jej pasją jest taniec. Od 2008 roku jest instruktorką etnicznych tańców w kręgu. Umiejętności taneczne rozwija w kraju i za granicą, także u źródła – na Bałkanach. Poza tym śpiewa białym głosem w Zespole Śpiewu Tradycyjnego „Kuczeryki”. Podróżuje i – jak sama mówi - szeroko otwartymi oczyma ogląda świat. Fascynuje ją przepływ życia, ludzkie relacje i mądrość naszego ciała

 

Relacje uczestniczek:
Słowa, które przychodzą mi do głowy, gdy myślę o Wakacjach z Akademią Życia, to akceptacja, nieinwazyjne towarzystwo ludzi, subtelne zainteresowanie, które jednak bardzo odbiega od obojętności. A gdybym miała napisać jak to czuję, gdy myślę o Wakacjach z Akademią Życia,  to takie puchate, bezpieczne ciepło, w które  wnika się  z bagażem własnych przeżyć, nierzadko splątanych emocji, po to, by przez  kilkanaście dni tworzyć pewną migotliwą całość, spotkać się z ludźmi, dostrzec ich, ale także zobaczyć (w nich) siebie.

Uczestniczyłam w Wakacjach z AŻ sześciokrotnie. Zawsze w tym samym miejscu (tj. w Muchowie), zawsze w innym momencie życia. Wypłakałam wiele łez, wielokrotnie waliłam pięściami w podłogę… zaczynam się obawiać, że ten opis przypomina antyreklamę :)… ale po przebiciu się czy wyrzuceniu bólu, złości, żalu, docieram zdumiona do szczęścia, radości, miłości – a co najważniejsze w poczuciu bezpieczeństwa, zadbania i troski ze strony Prowadzących.  Myślę, że trzeba trochę odwagi, by uczestniczyć w zajęciach z AŻ, że to taka przygoda, gdzie nagroda w zamian jest z kategorii tych niewyobrażalnych, gdyż człowiek zyskuje  poczucie wewnętrznej wolności, dostaje narzędzia, jakby wędkę i naukę łowienia ryb. A co zrobi z tym później pozostawiam otwarte.  GRAŻYNA.


TERMIN: zaczynamy 4-go sierpnia (sobota) kolacją o  godz. 18.00  i kończymy 14-go sierpnia (wtorek) obiadem k. 15.00.

OPŁATY
1)  całodzienne warsztaty rozwoju osobistego: 1040 zł lub 940 zł od osoby w przypadku pary. RABAT 100 zł dla osób po raz kolejny uczestniczących w wakacjach z Akademią Życia. RABAT 60 zł przy wpłacie 500 zł zaliczki opłaconej do końca maja 2018.
2) zakwaterowanie i pełne wyżywienie (mięsne lub wegetariańskie): 850 zł (85zł/dziennie).
3)  ubezpieczenie NW: 20 zł

Razem: od 1650 zł -końcowa cena zależy od daty wpłaty za warsztat oraz od przysługujących zniżek.

 

ZAPISY: Agnieszka Jurko, mail: agnieszka@agnieszkajurko.pl,  tel: 501 625 528

 

MIEJSCE: Ośrodek szkoleniowo-wypoczynkowy "Pałacyk", Muchów 7, 59-424 Męcinka k/Jawora (woj dolnośląskie, 1,5 godz. jazdy samochodem od Wrocławia, na drodze 365 z Jawora do Świerzawy). Lokalizacja: http://palacyk-muchow.e-meteor.pl/lokalizacja.html . Będziemy mieszkać w otoczonym starym parkiem, ponad stuletnim "Pałacyku". Do naszej dyspozycji są  pokoje trzy- i czteroosobowe ze wspólnymi łazienkami. O przydziale pokoju decyduje data wpłaconej zaliczki, w pierwszej kolejności trójki, potem czwórki.

Muchów to stara wieś wymieniana w 1203 r. jako własność cystersów, słynąca z hodowli ryb. Miejscowość Muchów wymieniona jest w dokumencie księcia Henryka I legnickiego z 1283 r., kiedy podarował on mnichom łany i część lasu. Jest tu pałacyk z początku XX wieku. Był on własnością właściciela pobliskiej cukrowni. Z pałacem związana jest legenda o Dąbku i skarbach ukrytych w lochach w okolicy Świerzawy, Starej Kraśnicy, Muchowa, Dobkowa. Legendą tą interesowali się niemieccy oficerowie i pod koniec wojny pojawiły się w pałacu ciężarówki, wg legendy właśnie ze skarbami III Rzeszy. Część z nich była rozładowana w pałacu, a część zniknęła w muchowskich lasach.

UWAGI:

 • warunkiem uczestniczenia jest dokonanie bezzwrotnej przedpłaty 500 zł. Reszta płatności za warsztat,  należność za zakwaterowanie i wyżywienie oraz NW jest płatne gotówką pierwszego dnia zajęć,
 • ilość miejsc ograniczona,
 • możliwość wyboru wyżywienia wegetariańskiego lub mięsnego,
 • pomagamy w transporcie do Muchowa - odbieramy ze stacji PKP lub PKS w Jaworze. Koordynujemy także wolne miejsca w samochodach u zmotoryzowanych uczestników,
 • strona www Akademii Życia: kliknij tutaj