Zobacz nowości:

Informacje organizacyjne

Skype me

Nie mam teraz włączonego Skype, proszę o meila: agnieszka@agnieszkajurko.pl

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj29
mod_vvisit_counterWczoraj100
mod_vvisit_counterTen tydzień205
mod_vvisit_counterPoprz. tydz.289
mod_vvisit_counterTen miesiąc647
mod_vvisit_counterPoprz. mies.2780
mod_vvisit_counterWszystkie3684882

Czytelnicy online: 2
Twój IP: 34.239.176.54
Dziś jest: 2024-06-14 07:42Jestem - czyli Pełnia Żywej Obecności. 30 wakacje z Akademią Życia

Joga, ustawienia Hellingera, świadome oddychanie, medytacje..

Jacek Borowicz, Kornelia Popek, Paweł Trzciński

23-30 lipca 2023 w Czarnowie k. Kamiennej Góry (dolnośląskie)

Zapraszamy na kolejną, jubileuszową bo 30-tą edycję Wakacyjnych Warsztatów Akademii Życia. Za nami z górą 30 lat wspólnej drogi, spotkań z niezwykłymi ludźmi i dzielenia się w ich gronie swoimi historiami. Za nami ponad 30 lat gromadzenia doświadczeń, rozwoju, poznawania i testowania metod, technik, narzędzi służących rozwojowi, pogłębianiu świadomości i coraz lepszemu rozpoznawaniu przeżywanych emocji. Przez ten czas stworzyliśmy przestrzeń, do której co roku przywołujemy ludzi chcących dzielić się swoimi opowieściami, ludzi otwartych na nowe możliwości  i nowe życiowe scenariusze.  A w tym szczególnym momencie zapraszamy Cię do wspólnego świętowania, zapraszamy do tego, aby wyjść z „matrixa” codzienności i zatrzymać się, być z nami w tu i teraz w obecności, w odczuwaniu, wśród życzliwych ludzi i pięknej przyrody.

Ale czym jest moja obecność? Co to znaczy, że… jestem? Jaka jest moja historia, jakimi etykietami się opisuję, w jakich rolach występuję? I jak one mnie określają, definiują, jak wyznaczają możliwości lub granice mojego działania? A kim będę w momencie, w którym choć na chwilę wyjdę poza te role, porzucę historie, jakie opowiadam o sobie  i historie innych ludzi opowiadających mi moje życie, co będzie gdy zrzucę moje rutynowe maski? Jak wtedy będzie przejawiać się moja obecność i czy to wpłynie na moje życiowe możliwości?

Po raz 30ty zatem otwieramy dla nas przestrzeń możliwości zmiany i twórczej pracy nad swoim rozwojem. Chcemy doświadczyć tego, w jaki sposób praca rozwojowa na wyższym poziomie świadomości, w obszarze tożsamości i wartości, może wpłynąć na to, jak funkcjonujemy w swoim środowisku i w relacjach z ludźmi. Jakie nowe zachowania możemy zacząć przejawiać, jakie umiejętności uaktywniać lub zdobywać i jak  – dzięki odpowiedzi na pytanie: „kim naprawdę jestem” - możemy zmieniać nasze przekonania czyniąc je wspierającymi i wzmacniającymi.

Zapraszamy Ciebie do udziału w warsztacie, w trakcie którego:

 • będziemy eksplorować Obecność w jej rozmaitych przejawach – będziemy jej doświadczać, jako twórcę naszego swobodnego ruchu, jako świadka, który sięga do źródeł naszej energii życiowej. Doświadczymy naszej fizycznej i energetycznej obecności poprzez praktykę jogi, ćwiczenia inspirowane metodą Feldenkreisa a także medytacje w ruchu i spontaniczny taniec,
 • będziemy uwalniać swój oddech przywracając tym samym swobodny przepływ energii życiowej oraz swobodną ekspresję naszych emocji – na warsztacie doświadczysz bowiem pracy z oddechem metodą Rebirthingu, będącą – poza jogiczną pracą z oddechem - jedną z najdłużej praktykowanych metod pracy z oddechem w zachodniej kulturze terapeutycznej - i wyprzedzającej wiele obecnie propagowanych metod oddechowych,
 • z uważnością zbadamy zależności, uwikłania, zasady, reguły, prawidła i przekonania rządzące funkcjonowaniem naszego rodu i nas samych w tym rodzie – pracując metodą ustawień systemowych nad swoim indywidualnym tematem, krok po kroku, powoli i bezpiecznie zrobisz to, co dostępne i możliwe na dany moment by poszerzyć swoją autonomię i możliwość maksymalnie wolnego wyboru oraz decydowania w ważnym dla Ciebie obszarze życia. Poprzez akceptację i przyjęcie do serca swojej historii uzyskasz pełniejszy dostęp do ukrytych dotąd bogactw Twojego rodu – dostęp do zasobów, talentów, możliwości Twoich przodków, które są Twoim dziedzictwem,
 • będziemy doświadczać obecności, witalności, przyjemności i radości życia czerpiąc obficie ze spotkań z ludźmi towarzyszącymi na warsztacie, doświadczając niezwykłej transformującej magii niezwykłego miejsca, w którym się spotkamy – Czarnów ze swą duchową atmosferą, tradycjami, miejscami mocy, zaludniającymi go ludźmi-wolnymi duchami i pięknem sam w sobie pobudzi naszą żywotność i pozwoli się zrelaksować.

Nasz ramowy program obejmuje całodniowe zajęcia rozwojowe. Składają się na niego: zajęcia poranne (ok. 1.5 godz. przed śniadaniem), poświęcone głównie pracy z ciałem (hatha joga) oraz 2 bloki zajęć: przedobiednich i popołudniowych (ok. 4 godz. i ok. 3 godz.) obejmujące warsztaty grupowe, na których poprzez prace i ćwiczenia w grupie oraz pracę indywidualną możesz podejmować swoje osobiste, rozwojowe tematy. Wieczory to czas swobodnego relaksu, w ramach którego będziemy oddawać się radosnej ekspresji na przykład poprzez taniec, słuchanie muzyki gongów i mis tybetańskich – ale też śpiewy czy też tradycyjne oglądanie spadających gwiazd. Będziemy praktykować doświadczanie szczęścia, lekkości i wolności poprzez śmiech i zabawę, ruch i taniec oraz kontakt z przyrodą relaksując się i zrzucając napięcia zgromadzone przez ostatnie tygodnie, miesiące, a może i lata.


WAŻNE – naszym celem jest stworzenie w trakcie pobytu środowiska wspierającego psychoedukację, rozwój osobisty i samodzielne doskonalenie uczestników. Nie zajmujemy się żadną formą leczenia stanów chorobowych, nie mamy również kompetencji w zakresie terapii uzależnień.

 

Nasza kadra:

Metody, jakimi pracujemy są różne, ale zawsze inspirujące, ciekawe i ważne. Wierzymy przy tym, że to nie metody pomagają, ale ludzie - ci, którzy tę czy inną metodę proponują i stosują. Pracujemy ze sobą od dobrych kilkunastu lat - a znamy się niejednokrotnie dłużej. Jako zespół osiągnęliśmy coś, co możemy określić, jako współpraca w przepływie. Zapraszamy!

Jacek Borowicz - pedagog myślenie twórczego i trener w zakresie metod rozwoju osobistego, współtwórca i wieloletni (od 1988 r.) animator wrocławskiego Ośrodka Spotkań Akademii Życia (www.akademiazycia.pl). Na co dzień także nauczyciel akademicki oraz trener umiejętności społecznych przydatnych do funkcjonowania w biznesie. Wieloletni praktyk rebirthingu i NLP. Od 2008 roku pracuje metodę ustawień systemowych, doskonaląc się min. na szkoleniach i superwizjach prowadzonych przez Heiko Hinrichs’a (Instytut Terapii Systemowej "Family Affair" w Bremie). Inspiruje się także metodą Katy Byron i metodą Sedony. Łącząc różne metody wypracował własne, unikalne bazujące na empatii i wspieraniu ludzkiej kreatywności podejście do pracy z drugim człowiekiem.  Z lekkością i radością wyraża się także poprzez rysunek oraz tworzenie  krótkich form literackich, w których daje wyraz swojej pasji snucia inspirujących opowieści. Jako aktywny muzyk i wokalista, twórca autorskich ballad zajmuje się także pracą z głosem.

Kornelia Popek - plastyczka, nauczycielka jogi, masażystka dźwiękiem. W 2006 roku założyła autorską Pracownię Jogi i Działań Twórczych w Rybniku. Jogę praktykuje od 1992 roku. Jest instruktorem rekreacji ruchowej ze specjalnością ćwiczenia psychofizyczne oraz nauczycielem jogi w tradycji Sivanandy. Ukończyła studia na kierunku edukacja artystyczna w specjalności techniki malarskie i projektowanie witrażu. Plastyczne działania to malarstwo oraz fotografia. Pracą z dźwiękiem zajmuje się od 11 lat (w tym kurs masażu oraz gry na gongu u Don’a Conreaux). Od 2017 roku wraz z Michaelem Jonesem (muzykiem z Londynu) tworzy sesje relaksacji dźwiękowej pod nazwą „Muzyczna Przestrzeń Medytacji”. Współpracuje (od 2004) z wrocławską Akademią Życia na wakacyjnych warsztatach rozwojowych prowadząc zajęcia jogi, relaksacje dźwiękowe oraz ćwiczenia inspirowane neuroświadomą pracą z ciałem.  

Paweł Trzciński - profesjonalista IT i realizator dźwięku. Praktyk i certyfikowany trener rebirthingu (www.rebirthing.pl), od ponad 30 lat interesuje się eksploracją świadomości. Swoją wiedzę techniczną łączy z medytacyjnymi eksperymentami. Pracuje z realizacją nagrań muzycznych ułatwiających wchodzenie w stan alfa i theta z prowadzonymi słownie medytacjami eksplorującymi te stany umysłu. Eksperymentuje też z afirmacjami i indukcjami hipnotycznymi pozytywnych umiejętności przekazywanymi w stanie theta. Kilka lat temu opracował autorską metodę zmiany przekonań życiowych (ARLS - Advanced Reprograming Life Scripts) przy użyciu nagrań z dudnieniami różnicowymi. Od ponad 20 lat współpracownik wrocławskiej Akademii Życia (www.akademiazycia.pl), a od 16 lat członek profesjonalny Instytutu Monroe w USA (www.monroeinstitute.org).

Opłaty:
1) całodzienne warsztaty rozwoju osobistego: 970 zł. RABAT 100 zł dla osób po raz kolejny uczestniczących w wakacjach z Akademią Życia, cena 870 zł.
2) zakwaterowanie i pełne wyżywienie wegetariańskie: 1680 zł (7 dni x 240 zł), cena zawiera także 1 wejście do sauny i jacuzzi.
3) ubezpieczenie NW: 25 zł.

Dodatkowe informacje:

 • warunkiem uczestniczenia jest dokonanie bezzwrotnej przedpłaty 700 zł w ciągu 7 dni. Reszta płatności za warsztat, należność za zakwaterowanie i wyżywienie oraz NW płatne gotówką pierwszego dnia zajęć,
 • ilość miejsc ograniczona,
 • zaczynamy kolacją w niedzielę o 18.00 i kończymy obiadem w niedzielę
 • można przyjechać dzień wcześniej na dodatkowy wypoczynek (240 zł/doba)
 • pomagamy w transporcie - koordynujemy wolne miejsca w samochodach u zmotoryzowanych uczestników,
 • o naszych ostatnich wakacyjnych wyjazdach – do poczytania tutaj
 • zdjęcia z wakacji: Czarnów 2021, Czarnów 2020, Przesieka 2019

Miejsce: Monte Luna, Czarnów 29, 58-400 Pisarzowice k. Kamiennej Góry (dolnośląskie). Pokoje 3 i 4 osobowe z łazienkami w głównym budynku, pokoje 1 osobowe lub 2 osobowe w domkach oddalonych k. 800 metrów.

ZAPISY:

Agnieszka Jurko, mail: agnieszka@agnieszkajurko.pl,  tel: 501 625 528