Zobacz nowości:

Informacje organizacyjne

Skype me

Nie mam teraz włączonego Skype, proszę o meila: agnieszka@agnieszkajurko.pl

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj19
mod_vvisit_counterWczoraj90
mod_vvisit_counterTen tydzień351
mod_vvisit_counterPoprz. tydz.500
mod_vvisit_counterTen miesiąc622
mod_vvisit_counterPoprz. mies.2960
mod_vvisit_counterWszystkie3668657

Czytelnicy online: 2
Twój IP: 44.220.249.141
Dziś jest: 2023-12-08 06:19Opis Treningu Alfa Instytutu Biocybernaut

Opis Intensywnego Treningu Alfa-1

prowadzonego przez Instytut Biocybernaut w Maierhöfen (płd. Niemiec)


.

Instytut Biocybernaut w swojej ofercie posiada ponad dwanaście zaawansowanych programów treningowych do samoregulacji fal mózgowych. Etapem wstępnym do nich wszystkich jest Siedmiodniowy Intensywny Program Alfa-1.

Na początku Treningu Alpha-1 oznacza się pełne EEG, wzmacnia się je, a następnie zapisuje dane z pozycji ośmiu elektrod. Feedback fal alfa jest generowany dla czterech kolejnych miejsc: O1, O2, C3, C4.

elektrody_headDzień rozpoczyna się od umieszczenia elektrod na głowie, w punktach zaznaczonych na powyższym rysunku. Podczas tej fazy uczestnicy treningu rozmawiają ze sobą lub wykonują inne czynności, takie jak np. oglądanie filmów. Po umieszczeniu elektrod uczestnik szkolenia przechodzi do specjalnie wydzielonej, wyciszonej kabiny, która jest również zabezpieczona przed dopływem światła z zewnątrz.

W kabinie znajduje się system audio oraz komputer. Używa się ich do dostarczania uczestnikowi treningu feedbacku na podstawie impulsów dochodzących z elektrod. Za kabiną znajduje się pomieszczenie wypełnione sprzętem elektronicznym, który obserwuje, rejestruje i przesyła informacje podczas przesyłania feedbacku.


Uczestnik treningu siada w kabinie, a elektrody podłączane są do gniazdka za fotelem. Uczestnik treningu siada w kabinie, a elektrody podłączane są do gniazdka za fotelem. Uczestnik siedzi wygodnie w fotelu pomiędzy kilkoma głośnikami umieszczonymi na różnych wysokościach, które będą używane do emitowania dźwięków o różnej głośności w zależności od impulsów przesyłanych z poszczególnych elektrod oraz ich natężenia. Na wprost fotela znajduje się ekran komputera, który wyświetla wizualne informacje zwrotne. W kabinie znajduje się również interkom do „świata zewnętrznego” na wypadek, gdyby uczestnik potrzebował przerwy na skorzystanie z toalety czy uzyskanie dodatkowych informacji.

Po fazie sesji z biofeedbackiem i badaniu nastroju w kabinie uczestnik przechodzi do następnego wygodnego pomieszczenia, w którym zostanie z nim wszystko omówione , czego doświadczył podczas sesji. W tym momencie lub trochę później, w zależności od poziomu zmęczenia i burczenia w brzuchu:) można zrobić przerwę na kolację. Po posiłku rozpoczyna się sesja poświęcona badaniu nastroju i analizie wykresów EEG uzyskanych podczas sesji biofeedbacku.

Trener przebywa z uczestnikiem przez cały dzień. Po zakończeniu wieczornej sesji uczestnicy udają się na zasłużony odpoczynek. Warto zabrać ze sobą opaskę na oczy  w celu uzyskania maksymalnego komfortu spania.


Więcej informacji o Instytucie Biocybernaut: kliknij tutaj