Zobacz nowości:

Skype me

Nie mam teraz włączonego Skype, proszę o meila: agnieszka@agnieszkajurko.pl

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj39
mod_vvisit_counterWczoraj113
mod_vvisit_counterTen tydzień319
mod_vvisit_counterPoprz. tydz.638
mod_vvisit_counterTen miesiąc1488
mod_vvisit_counterPoprz. mies.2171
mod_vvisit_counterWszystkie3687826

Czytelnicy online: 1
Twój IP: 44.200.140.218
Dziś jest: 2024-07-18 11:05Wyprawa do Egiptu z archeologiem Andrzejem Niwińskim + REJS po NILU
IMG 20230610 110909

Wyjazd dla osób zafascynowanych Starożytnym Egiptem i archeologią!

3-10 grudnia 2023 - Luksor, Dendera, Edfu, Kom Ombo, File, Asuan, Abu Simbel.

Kameralna grupa, max 10 osób. II edycja wyprawy z archeologiem!

Druga egipska wyprawa ze słynnym archeologiem

Profesorem Andrzejem Niwińskim

uzdrowiciel sufi Adel el Atar

Rejs po Nilu i zwiedzanie Starożytnych Świątyń

 

Zdjęcia z poprzednich wypraw na południe Egiptu: TUTAJ , TUTAJ, TUTAJ.

 

Zapraszam na unikalną wyprawę - spędzimy tydzień razem z egiptologiem i archeologiem Prof. Andrzejem Niwińskim, który podzieli się z nami swoją wiedzą o Starożytnym Egipcie. To będzie czas na odkrywanie starożytnych zagadek i na wieczorne opowieści o bogach i symbolach Starożytnego Egiptu.

Ten wyjątkowy program obejmuje rejs po Nilu oraz odległe świątynie, do których nie docierają polscy turyści. Pojedziemy bowiem do świątyni Hathor w Denderze oraz do bardzo odległych świątyń w Abu Simbel na dalekim południu Egiptu. W latach 70-tych UNESCO pod kierownictwem polskiego archeologa i prof. Michałowskiego przesunęło te świątynie w głąb lądu, aby je uratować przed zalaniem i zachować dla przyszłych pokoleń.

 

Program:

Kolejność zwiedzania świątyń może ulec zmianie, zależy od programu statku wycieczkowego.

Cena za Wyprawę: 2170 zł + 1270 usd. Cena zawiera:

 • wykłady o Starożytnym Egipcie prowadzone przez archeologa UW Prof. Andrzeja Niwińskiego
 • mini kurs czytania hieroglifów przygotowany przez Profesora
 • 5***** statek wycieczkowy (4 noclegi, 3 posiłki FB),
 • 4**** hotel Iberotel nad Nilem w Luksorze (1 nocleg),
 • 4**** hotel Golden Beach w Hurghadzie nad Morzem Czerwonym (2 dni all inclusive),
 • śniadania w formie bufetu (napoje w cenie),
 • obiady i kolacje w Luksorze/Asuanie/na statku (napoje płatne dodatkowo),
 • wszystkie przejazdy i zezwolenia dla grup turystycznych zgodnie z programem,
 • licencjonowanego polskojęzycznego przewodnika,
 • bilety wstępów zgodnie z programem,
 • egipskiego organizatora, który opiekuje się naszą grupą,
 • polską organizatorkę czyli mnie:) i całodobową opiekę nad grupą oraz mini kurs praktycznych słówek po arabsku zakończony testem z atrakcyjnymi nagrodami:)
 • wykład uzdrowiciela sufi Adela el Atar i wizytę w jego Centrum Uzdrawiania i Dobrostanu.
Abu Simbel

W powyższej cenie miejsce w pokoju dwuosobowym z łazienką. Jedynka za dopłatą 540 usd - rezerwację jedynki proszę zgłaszać przy rezerwacji miejsca. Większość uczestników to osoby pojedyncze, więc przydzielam współlokatorów/-lokatorki. Pokoje w tych przypadkach będą damskie albo męskie (nie mieszane). Osoba, która zgłosi się jako ostatnia i nie będzie dla niej wolnego miejsca w pokoju dwuosobowym będzie spała w jedynce za dopłatą.

PONADTO: przelot czarterem w dwie strony Warszawa-Hurghada-Warszawa k. 2100-2200 zł (nie ma bezpośrednich połączeń z Luksorem). Koszt całej wyprawy z czarterem koło 9 300 zł + ubezpieczenie turystyczne k. 100 zł (kupie ubezpieczenie dla całej grupy w UNIQA)+ 25 usd za wizę kupowaną indywidualnie po przylocie na lotnisku w Hurghadzie oraz własne wydatki na pamiątki i zwyczajowe napiwki (1 usd dla bagażowego/sprzątaczki).

UWAGI: Wyjazd zostanie potwierdzony po zebraniu min. 6 osób, grupa max 14 osób. Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od momentu wyjazdu z Egiptu (w momencie rezerwacji należy przesłać skan/zdjęcie paszportu organizatorce) .

Terminy płatności:

 • 2170 zł płatne w ciągu 7 dni od momentu zgłoszenia się na konto organizatorki,
 • 1270 usd płatne gotówką pierwszego dnia w Egipcie,
 • bilet lotniczy płatny bezpośrednio na konto biura podróży w październiku.

ZAPISY: Agnieszka Jurko, email: agnieszka@agnieszkajurko.pl, tel: 501 625 528

212

 

 

PROFESOR ANDRZEJ NIWIŃSKI - skończył studia archeologiczne na Uniwersytecie Warszawskiem u prof. Kazimierza Michałowskiego, w 2000 r. uzyskał tytuł profesora. Jest międzynarodowym autorytetem w dziedzinie badań nad okresem 21 Dynastii (XI-X w. p.n.e.), jak również w dziedzinie badań nad egipskimi sarkofagami i papirusami grobowymi. Prowadził wykłady m.in. na paryskiej Sorbonie a także Turynie i Lille. Jest autorem 230 publikacji naukowych, w tym książek naukowych, popularnych (m.in. Mity i symbole Starożytnego Egiptu, Czekając na Herhora) i powieści Hieny i Lotosy. Jest także tłumaczem i wydawcą książek m.in. edycji analitycznej Faraona Bolesława Prusa.

Profesor jest założycielem Stowarzyszenia Miłośników Egiptu HERHOR i naczelnym redaktorem wydawanego przez to Stowarzyszenie Biuletynu "Herhor".

Od 1999 r. kieruje tzw. Misją Skalną w Deir el-Bahari (nad świątynią Hatszepsut w Luksorze w Egipcie), która w ostatnich latach przyczyniła się do rozwiązania kilku zagadek archeologicznych a w 2019 r. wykopaliska przyniosły kolejne rewelacyjne odkrycie depozytu królewskiego Totmesa II.

12 

Adel el Atara

Adel el Atar (http://www.adel-el-atara.com) urodził się w rodzinie uzdrowicieli i ma niezwykły wrodzony dar pomagania innym. Pochodzi z południa Egiptu, gdzie do dzisiaj wszelkie problemy zdrowotne leczone są naturalnymi metodami sięgającymi czasów starożytnego Egiptu. Mieszka z rodziną w Luksorze i prowadzi Oils, Herbs and Spices Center for Mind, Body and Soul (Centrum olejków, ziół i przypraw dla Umysłu, Ciała i Duszy). Jest osobą wykształconą, skończył studia z literatury francuskiej w Paryżu i z pedagogiki w Besancon (Francja), obronił doktorat z medytacji w literaturze francuskiej, skończył szereg szkoleń z zakresu pedagogiki i psychologii, od 17 lat uczy francuskiego w szkołach w Egipcie.

Od  kilku lat Adel przyjeżdża regularnie do Warszawy, gdzie prowadzi warsztaty o Leczniczej Wiedzy Starożytnego Egiptu oraz udziela indywidualnych sesji uzdrawiających.

Umiejętności Adela: oczyszczanie energetycznie całego ciała, aktywacja i harmonizacja czakr, usuwanie negatywnych podłączeń energetycznych i różnego rodzajów bytów, praca z naturalnymi eterycznymi i duchowymi (spiritual) olejkami oraz ziołami, siła modlitwy. Jest specjalistą od refleksologii głowy i stóp. W swoim centrum posiada szereg mieszanek opartych wyłącznie na naturalnych składnikach (na bazie ziół i olejków) stosowanych na różne dolegliwości: m.in. na problemy z układem oddechowym (astma, zapalenie płuc, oskrzeli i zatok), z układem trawiennym (żołądek, wątroba, trzustka, jelita), z układem moczowym, z system odpornościowym, ze skórą (łuszczyca, egzema, trądzik), artretyzmem, żylakami, hemoroidami, bólami mięśni i innymi.

Adel w swoim centrum w Luksorze prezentuje grupom medytującym przede wszystkim olejki do oczyszczenia i harmonizacji czakr oraz uzdrawiające zioła i maści.  Za każdym razem proponuje też sesje naszym grupom, które zazwyczaj odbywają się późnym wieczorem.