Zobacz nowości:

Informacje organizacyjne

Skype me

Nie mam teraz włączonego Skype, proszę o meila: agnieszka@agnieszkajurko.pl

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj83
mod_vvisit_counterWczoraj101
mod_vvisit_counterTen tydzień559
mod_vvisit_counterPoprz. tydz.546
mod_vvisit_counterTen miesiąc1547
mod_vvisit_counterPoprz. mies.2444
mod_vvisit_counterWszystkie3680339

Czytelnicy online: 2
Twój IP: 44.210.149.205
Dziś jest: 2024-04-20 14:52Wyprawa do 7 Starożytnych Piramid i Kairu
5

Zapraszam na unikalną wyprawę do mistycznego Egiptu... szlakiem Faraonów i starożytnych zagadek!

20-27 maja 2021 w Egipcie. Kameralna grupa max 12 osób.

Odkryj koptyjską i starożytną duszę Kairu! Poczuj mistyczny Kair!

7 STAROŻYTNYCH PIRAMID I KAIR
Kair, Giza, Sakkara, Daszur, Meidum, Lahun
20-27 maja 2021

 

 

Kilka dni temu odbyła się w Kairze niezwykła uroczystość Złota Parada Faraonów, podczas której zaśpiewano w staroegipskim Hymn do Izydy - fragment tzw. Tekstów Piramid odkrytych w piramidzie Unisa na Sakkarze. Warto posłuchać: tutaj. Podczas tego wydarzenia przeniesiono 22 mumie: Faraonów (m.in. Ramzesa II, Setiego I, Tutmzsisa III) i Królowych (m.in Hatszepsut) do nowo otwartego Muzeum Cywilizacji, które natychmiast dodałam do naszego programu. Cała uroczystość: tutaj. 2

Zobaczymy  niezwykłe miejsca...część z nich dopiero od niedawna została udostępnione turystom i dzięki temu wejdziemy do środka piramidy Dżosera, do piramid w Daszur oraz do Serapeum - podziemnego korytarza z 24 monolitycznymi granitowymi sarkofagami (każdy k. 80 ton), które według historyków zostały zbudowane dla świętych byków Apisów. Zachęcam do obejrzenia mojego minutowego nagrania z Serapeum z lutego tego roku (kliknij tutaj).

Cały tydzień spędzimy w Kairze i to będzie czas na podziwianie, zwiedzanie i odpoczynek przy kawie z kardamonem w lokalnych kafejkach:)


PROGRAM
20 maja:  lot rejsowy z Warszawy do Kairu
21 maja: Wielka Piramida Cheopsa (Komnata Króla z sarkofagiem), Piramida Chefrena, Sfinks, spacer po płaskowyżu i po pustyni. Muzeum Sztuki Islamskiej
22 maja: Stary Koptyjski Kair i Muzeum Kairskie przy placu Tahrir
23 maja: Wycieczka do piramid w Meidum i Lahun
24maja: Cytadela i meczet sułtana Mohameda Ali. Muzeum Powozów. Średniowieczny islamski Kair, ulica Muizz, meczet-muzeum z madrasą i hamamem, najsłynniejszy bazar al Khalili. Dla osób chętnych widowisko Światło i Dźwięk pod piramidami (dodatkowo płatne)
25 maja: Sakkara: piramida Dżosera, mastaba faraona Tetiego, grobowiec dostojnika Mereuki, Serapeum. Daszur: Piramida Złamana i Czerwona (otwarte dla turystów w 2019!)
26 maja: nowo otwarte Muzeum Cywilizacji
27 maja: wylot z Kairu do Warszawy

Zdjęcia z poprzedniej wyprawy do Piramid i Kairu (luty 2021): tutaj

Cena za Pakiet: 1200 zł + 990 usd (k. 3800 zł). Cena zawiera:
 • 5***** hotel Cairo Pyramids w Gizie (sieć Steigenberger, 7 nocy),
 • śniadania w formie bufetu (napoje w cenie),
 • obiady i kolacje (napoje płatne dodatkowo),
 • wszystkie przejazdy zgodnie z programem,
 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów zgodnie z programem,
 • lokalnego przewodnika mówiącego po polsku,
 • sprawdzonego i doświadczonego egipskiego organizatora wszystkich moich wypraw do Egiptu, który jest z nami cały czas i opiekuje się naszą grupą.
Cena Pakietu dotyczy miejsca w pokoju dwuosobowym z łazienką, jedynka za dopłatą za cały pobyt 170 usd.  Osoby, które zgłoszą się jako ostatnie i nie będzie dla nich wolnego miejsca w pokoju dwuosobowym będą spały w jedynce za dopłatą.
4


UWAGA: Wyjazd zostanie potwierdzony po zebraniu min. 6 osób, grupa kameralna max 12 osób. Ważne: paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od momentu wjazdu do Egiptu (należy przesłać skan paszportu organizatorce). PRZED WYLOTEM NALEŻY ZROBIĆ TEST WYMAZOWY Z OPISEM PO ANGIELSKU. PO POWROCIE DO POLSKI, ABY UNIKNĄĆ KWARANTANNY, NALEŻY ZROBIĆ TEST ANTYGENOWY W HALI BAGAŻOWEJ PRZED ODPRAWĄ PASZPORTOWĄ LUB POKAZAĆ ZAŚWIADCZENIE O ZASZCZEPIENIU SIĘ.

Terminy płatności:

 • 1200 zł płatne w ciągu 7 dni od momentu zgłoszenia się na konto organizatorki,
 • 990 usd (k. 3800 zł) płatne gotówką pierwszego dnia w Egipcie,
 • bilet lotniczy płatny indywidualnie przy zakupie internetowym (podam link do zakupu) koszt 1600-2000 zł.


Ponadto:

 • bilet na lot rejsowy Warszawa-Kair-Warszawa. Lot z 1 przesiadką, nie ma lotów bezpośrednich, koszt na 9 kwietnia 1600 zł. Dla porównania lot czarterowy do Hurghady kosztuje 1300-1400 zł + 2 loty krajowe Hurghada-Kair-Hurghada k 1000 zł. Ceny lotów rejsowych będą rosnąć im bliżej daty wylotu i najlepiej byłoby kupić bilety lotnicze w ciągu najbliższych tygodni.
 • standardowe ubezpieczenie turystyczne k. 80 zł,
 • warto rozważyć zakup dodatkowego ubezpieczenia od rezygnacji z biletu lotniczego, ale je należy wykupić do 19 kwietnia,
 • 25 usd za wizę kupowaną po przylocie na lotnisku
 • własne wydatki (napoje do posiłków, pamiątki, zwyczajowe napiwki).

ZAPISY: Agnieszka Jurko, email: agnieszka@agnieszkajurko.pl, tel: 501 625 528