Zobacz nowości:

Skype me

Nie mam teraz włączonego Skype, proszę o meila: agnieszka@agnieszkajurko.pl

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj22
mod_vvisit_counterWczoraj90
mod_vvisit_counterTen tydzień354
mod_vvisit_counterPoprz. tydz.500
mod_vvisit_counterTen miesiąc625
mod_vvisit_counterPoprz. mies.2960
mod_vvisit_counterWszystkie3668660

Czytelnicy online: 2
Twój IP: 44.220.249.141
Dziś jest: 2023-12-08 06:48MĄDROŚĆ PRZYSZŁOŚCI - Jak żyć z pasją dziś czerpiąc energię z jutra?

XXIII Wakacje z Akademią Życia - joga, ustawienia Hellingera, rebirthing, tańce w kręgu

prowadzący: Jacek Borowicz, Kornelia Popek, Paweł Trzciński, Jolanta Misiarz

05-15 sierpnia w Muchowie k/Wrocławia

 

MĄDROŚĆ PRZYSZŁOŚCI

JAK ŻYĆ Z PASJĄ DZIŚ CZERPIĄC ENERGIĘ Z JUTRA?

 

"Jakie przesłanie, jaką wskazówkę i jaką wypracowaną przez siebie mądrość życiową przekazałbyś/przekazałabyś sobie z młodości?" – pytanie takie zadano gronu osób znanych ze swoich życiowych osiągnięć. A jak Ty odpowiedziałbyś/odpowiedziałabyś na to pytanie?

"Gdybym miał mądrość taką jak dziś i tamte lata" – te magiczne, z pozoru niemożliwe do spełnienia życzenia wypowiadamy czasami także my. Jednocześnie wiele metod terapeutycznych i rozwojowych koncentruje się wokół czegoś, co możemy nazwać umownie „uzdrawianiem” przeszłości. Z perspektywy naszego „dziś” patrzymy na nasze „wczoraj” i używamy różnorodnych technik, aby zmienić własną percepcję tego, co się wydarzyło w przeszłości.

Jeżeli zastanowić się głębiej nad tym wszystkim to pojawia się nowa perspektywa działania. Rozmaite podejścia odwołujące się do fizyki kwantowej sugerują, że w danym momencie istnieje nieskończona liczba scenariuszy Twojego życia rozgrywających się równocześnie. Istnieją także ciekawe doświadczenia naukowe potwierdzające możliwość wpływu umysłu obserwatora z przyszłości na przebieg procesów fizycznych rozgrywających się w teraźniejszości. Jeśli zaakceptujemy te spostrzeżenia, to możemy założyć, że tak jak możliwe jest sięganie naszą świadomością w obszar, który nazywamy przeszłością – tak samo możliwe jest sięgnięcie nią do obszaru nazywanego przez nas przyszłością!

Wyobraźmy sobie, że osoba „A1” chce jutro przeprowadzić bardzo trudną rozmowę. Wyobraźmy sobie, że jednocześnie w matrycy wszelkich możliwości istnieje też osoba „A2”, która ma już za sobą doświadczenie tej rozmowy! Ma już w związku z tym jakieś spostrzeżenia i wnioski.  Może więc czegoś nauczyć młodszego siebie – czyli swoją wersję „A1”. Wyobraźmy sobie zatem, że np. dzięki znanemu z ustawień systemowych fenomenowi wiedzącego pola, możemy otrzyma takie właśnie wsparcie z…przyszłości. Zauważ, w podejściu tym nie chodzi o przewidywanie przyszłości, ale o uzyskanie wsparcia potrzebnego dziś, tu i teraz. Nie chodzi też o wymyślanie przyszłości, stawianie celów, tworzenie wyobrażeń o przyszłym idealnym Ja, idealnej pracy, idealnym związku – ale uznanie przyszłości taką, jak się pojawi, z jej unikalną mądrością. I pozwolenie na przepływ tej mądrości do Ciebie w tu i teraz. Tak jak „uzdrawiamy” naszą przeszłość sięgając do niej z teraźniejszości, tak możemy oddziaływać na naszą teraźniejszość sięgając do niej…z przyszłości. Podejście to nazwaliśmy Modelem FPL („Future – present loopback” - sprzężenie zwrotne pomiędzy przyszłością a teraźniejszością). Zapraszamy Ciebie więc do powrotu do… przyszłości.

Ustawienia systemowe w modelu FPL, praca z ciałem i oddechem w modelu FPL i wiele innych działań sprawi, że nasze warsztaty w roku 2016 będą unikalne! Także w tym roku dzięki nauce i praktyce pradawnych etnicznych tańców w kręgu połączymy naszą przeszłość, teraźniejszość i przyszłość w ruchomej mandali. W ten sposób, tak jak nasi pradawni przodkowie, wejdziemy w doświadczenie projekcji świadomości poza nasze codzienne koncepcje czasu.

Wierzymy, że warto dać sobie solidny kawałek czasu, by zająć się sobą i swoim życiem. Wierzymy, że warto wyjść z rutyny codzienności, zmienić na jakiś czas miejsce, środowisko, warto spotkać ludzi dzielących Twoją pasję życia. Wierzymy, że warto poćwiczyć nowe zachowania, warto ubrać się swobodnie, spacerować z lekkością, oddychać pełna piersią. Warto zdobyć nowe umiejętności, odkrywać i dziwić się. Warto zweryfikować swoje poglądy, wyjść poza przekonania na swój temat. Warto pytać siebie o to, kim jestem i co jest dla mnie ważne. Warto na chwilę wspiąć się na wzgórze i jego szczytu popatrzeć na swoje życie. 

Jeżeli pragniesz:

 • skontaktować się z własną mądrością z przyszłości,
 • pogłębić akceptację siebie jako właściwej, odpowiedniej oraz wartościowej osoby i dać sobie czas i przestrzeń na pracę nad ważnymi dla Ciebie tematami/wyzwaniami/problemami dotyczącymi np. rodziny, związków, zdrowia czy pracy zawodowej,
 • zainspirować się do dalszych poszukiwań i zmian,
 • prowadzić swoje poszukiwania przy wsparciu zgranego, współpracującego w przepływie zespołu animatorów,
 • spędzić czas wśród życzliwych ludzi dzielących Twoje zainteresowanie rozwojem,
 • odpocząć i zrzucić nagromadzony stres


…to zapraszamy Ciebie na kolejny, XXIII już Wakacyjny Warsztat Akademii Życia – przedsięwzięcie bazujące na naszych ponad 20-letnich doświadczeniach. W roku 2016 pracujemy i bawimy się intensywnie od 5-go do 15-tego sierpnia.

Nasz ramowy program obejmuje całodniowe zajęcia rozwojowe:
składają się na niego: zajęcia poranne (ok. 1.5 godz. przed śniadaniem), poświęcone głównie pracy z ciałem (w szczególności hatha yoga) oraz 2 bloki zajęć: przedobiednich i popołudniowych (ok. 4 godz. i ok. 3 godz.) obejmujące warsztaty grupowe, na których poprzez prace i ćwiczenia w grupie oraz pracę indywidualną możesz podejmować swoje osobiste, rozwojowe tematy. Wieczory to czas swobodnego relaksu, w ramach którego będziemy oddawać się radosnej ekspresji na przykład poprzez taniec w kręgu, słuchanie, muzyki gongów i mis tybetańskich – ale też śpiewy czy też oglądanie spadających gwiazd ze szczytów okolicznych skał. W trakcie pobytu zawsze rezerwujemy czas na wyjście w teren na spacer czy dłuższą wycieczkę w okolice pełne magicznych miejsc tak, aby wędrując wśród pól, lasów, prastarych wulkanów Parku Krajobrazowym „Chełmy” zaczerpnąć energii żywiołów ziemi, wody, powietrza i ognia. Znajdziemy czas by rozluźnić się, zrzucić napięcia zgromadzone przez ostatnie tygodnie, miesiące, a może i lata.

WAŻNE – naszym celem jest stworzenie w trakcie pobytu środowiska wspierającego rozwój osobisty i samodzielne doskonalenie uczestników. Nie zajmujemy się żadną formą leczenia, nie mamy również kompetencji w zakresie terapii uzależnień.

 

Akademia Życia - nasza kadra:

Metody, jakimi pracujemy są różne, ale zawsze inspirujące, ciekawe i ważne. Wierzymy przy tym, że to nie metody pomagają, ale ludzie - ci, którzy tę czy inną metodę proponują i stosują. Pracujemy ze sobą od dobrych kilkunastu lat a znamy się niejednokrotnie dłużej. Jako zespół osiągnęliśmy coś, co możemy określić, jako współpraca w przepływie. Zapraszamy!

Jacek Borowicz - pedagog myślenia twórczego i trener w zakresie metod rozwoju osobistego, współtwórca i wieloletni (od 1989 r.) animator wrocławskiego Ośrodka Spotkań Akademii Życia (www.akademiazycia.pl), praktyk NLP, na co dzień także nauczyciel akademicki oraz trener umiejętności psychologicznych przydatnych do funkcjonowania w biznesie. Metodę ustawień systemowych doskonali na szkoleniach i superwizjach prowadzonych przez Heiko Hinrichs’a z Bremy (o pracy J.Borowicza czytaj na http://www.hellinger.com.pl/artyku-y/ustawienie-na-miejscu-zdarzenia-odnalezieni-krewni.htmlhttp://www.hellinger.com.pl/artyku-y/ustawienie-na-miejscu-zdarze-verdun-1916.html, http://miejscekobiet.org/?page_id=340). Inspiruje się także NLP, metodą Katy Byron i metodą Sedony. W czasie wolnym grywa na gitarze i śpiewa autorskie ballady.

Kornelia Popek - plastyczka, nauczycielka jogi (od 1995), masażystka dźwiękiem. W 2006 roku założyła autorską Pracownię Jogi i Działań Twórczych w Rybniku. Od 2008 roku współpracuje z wrocławską Akademią Życia na wakacyjnych warsztatach rozwojowych.  Jogę praktykuje od 1992 roku. Jest instruktorem rekreacji ruchowej ze specjalnością ćwiczenia  psychofizyczne (2003) oraz nauczycielem jogi w tradycji Sivanandy (kurs 2007). Plastyczne działania to malarstwo (także spontaniczne)   oraz fotografia. Ukończyła studia na kierunku edukacja artystyczna w specjalności techniki malarskie i  projektowanie witrażu.

Paweł Trzciński - od lat podążający ścieżką rozwoju eksplorator pola możliwości i współpracownik wrocławskiej Akademii Życia, praktyk technik oddechowych i wieloletni rebirther Stowarzyszenia Rebirtherów Polskich (www.rebirthing.pl), twórca muzyki wspomagającej medytacje i relaksację, członek profesjonalny Instytutu Monroe w USA (www.monroeinstitute.org). W swojej pracy wykorzystuje także metodę Theta Healing opracowaną przez Viannę Stibal oraz dwupunkt  dr Richarda Bartletta.

Jolanta Misiarz - z wykształcenia filolożka, arte - i choreoterapeutka. Jej pasją jest taniec. Od 2008 roku jest instruktorką etnicznych tańców w kręgu. Umiejętności taneczne rozwija w kraju i za granicą, także u źródła – na Bałkanach. Poza tym śpiewa białym głosem w Zespole Śpiewu Tradycyjnego „Kuczeryki”. Podróżuje i – jak sama mówi - szeroko otwartymi oczyma ogląda świat. Fascynuje ją przepływ życia, ludzkie relacje i mądrość naszego ciała

 

TERMIN: zaczynamy kolacją o  godz. 18.00 w piątek 5-tego sierpnia i kończymy obiadem k 15.00 w  poniedziałek 15-tego sierpnia.

OPŁATY
1)  całodzienne warsztaty rozwoju osobistego: 940 zł lub 840 zł od osoby w przypadku pary. RABAT 100 zł dla osób po raz kolejny uczestniczących w wakacjach z Akademią Życia. RABAT 50 zł przy wpłacie 500 zł zaliczki opłaconej do końca maja 2016.
2) zakwaterowanie i pełne wyżywienie (mięsne lub wegetariańskie): 800 zł (80zł/dziennie)
3)  ubezpieczenie NW: 20 zł

Razem: od 1510 zł do 1760 zł. Końcowa cena zależy od daty wpłaty za warsztat oraz od przysługujących zniżek.

 

ZAPISY: Agnieszka Jurko,  agnieszka@agnieszkajurko.pl,  tel. .

 

MIEJSCE: Ośrodek szkoleniowo-wypoczynkowy "Pałacyk", Muchów 7, 59-424 Męcinka k/Jawora (woj dolnośląskie, 1,5 godz. jazdy samochodem od Wrocławia, na drodze 365 z Jawora do Świerzawy). Lokalizacja: http://palacyk-muchow.e-meteor.pl/lokalizacja.html . Będziemy mieszkać w otoczonym starym parkiem, ponad stuletnim "Pałacyku". Do naszej dyspozycji są  pokoje trzy- i czteroosobowe ze wspólnymi łazienkami. O przydziale pokoju decyduje data wpłaconej zaliczki, w pierwszej kolejności trójki, potem czwórki.

Muchów to stara wieś wymieniana w 1203 r. jako własność cystersów, słynąca z hodowli ryb. Miejscowość Muchów wymieniona jest w dokumencie księcia Henryka I legnickiego z 1283 r., kiedy podarował on mnichom łany i część lasu. Jest tu pałacyk z początku XX wieku. Był on własnością właściciela pobliskiej cukrowni. Z pałacem związana jest legenda o Dąbku i skarbach ukrytych w lochach w okolicy Świerzawy, Starej Kraśnicy, Muchowa, Dobkowa. Legendą tą interesowali się niemieccy oficerowie i pod koniec wojny pojawiły się w pałacu ciężarówki, wg legendy właśnie ze skarbami III Rzeszy. Część z nich była rozładowana w pałacu, a część zniknęła w muchowskich lasach.

UWAGI:

 • warunkiem uczestniczenia jest dokonanie bezzwrotnej przedpłaty 500 zł. Reszta płatności za warsztat,  należność za zakwaterowanie i wyżywienie oraz NW jest płatne gotówką pierwszego dnia zajęć,
 • ilość miejsc ograniczona,
 • możliwość wyboru wyżywienia wegetariańskiego lub mięsnego
 • pomagamy w transporcie do Muchowa - odbieramy ze stacji PKP lub PKS w Jaworze. Koordynujemy także wolne miejsca w samochodach u zmotoryzowanych uczestników.
 • poczytaj o naszych poprzednich obozach: kliknij tutaj