Zobacz nowości:

Skype me

Nie mam teraz włączonego Skype, proszę o meila: agnieszka@agnieszkajurko.pl

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj70
mod_vvisit_counterWczoraj111
mod_vvisit_counterTen tydzień70
mod_vvisit_counterPoprz. tydz.596
mod_vvisit_counterTen miesiąc266
mod_vvisit_counterPoprz. mies.3684
mod_vvisit_counterWszystkie3676418

Czytelnicy online: 4
Twój IP: 44.200.77.92
Dziś jest: 2024-03-03 20:05Prywatny pobyt w Cheopsie + 7 Piramid i Kair. Wyjazd potwierdzony!
5

Prywatny pobyt w Wielkiej Piramidzie Cheopsa! Tylko dla nas będą otwarte dodatkowe pomieszczenia niedostępne dla innych turystów!

4-10 listopada 2021 w Egipcie. Kameralna grupa max 12 osób.

Szlakiem Faraonów i starożytnych zagadek!

7 STAROŻYTNYCH PIRAMID I KAIR
Kair, Giza, Sakkara, Daszur, Meidum, Lahun
4-10 listopada 2021

Dzięki specjalnemu zezwoleniu od Ministerstwa d/s Starożytności w Kairze specjalnie dla naszej grupy w piramidzie Cheopsa zostaną otwarte dwie dodatkowe komnaty Królowej i Dolna, które nigdy nie są udostępniane innym turystom mających dostęp tylko do komnaty Króla.

W maju odbyła się w Kairze niezwykła uroczystość Złota Parada Faraonów, podczas której zaśpiewano w staroegipskim Hymn do Izydy - fragment tzw. Tekstów Piramid odkrytych w piramidzie Unisa na Sakkarze. Warto posłuchać: tutaj. Podczas tego wydarzenia przeniesiono 22 mumie: Faraonów (m.in. Ramzesa II, Setiego I, Tutmozsisa III) i Królowych (m.in Hatszepsut) do nowo otwartego Muzeum Cywilizacji, które natychmiast dodałam do naszego programu. Cała uroczystość: tutaj. 2

Zobaczymy  niezwykłe miejsca...część z nich dopiero od niedawna została udostępnione turystom i dzięki temu wejdziemy do środka piramidy Dżosera, do piramid w Daszur oraz do Serapeum - podziemnego korytarza z 24 monolitycznymi granitowymi sarkofagami (każdy k. 80 ton), które według historyków zostały zbudowane dla świętych byków Apisów. Zachęcam do obejrzenia mojego minutowego nagrania z Serapeum z lutego tego roku (kliknij tutaj).

Cały tydzień spędzimy w Kairze i to będzie czas na podziwianie, zwiedzanie i odpoczynek przy kawie z kardamonem w lokalnych kafejkach:)


PROGRAM
4 listopada:  poranny lot rejsowy z Warszawy do Kairu
5 listopada:  Stary Koptyjski Kair i Muzeum Kairskie przy placu Tahrir, nowo otwarte Muzeum Cywilizacji.
6 listopada: Prywatny pobyt - Wielka Piramida Cheopsa - Komnata Króla z sarkofagiem, Komnata Królowej i Dolna tzw. Jama oraz Piramida Chefrena, Sfinks, spacer po płaskowyżu i po pustyni.
7 listopada:  Wycieczka do piramid w Meidum i Lahun
8 listopada: Cytadela i meczet sułtana Mohameda Ali. Średniowieczny arabski Kair, ulica al Muizz, meczet-muzeum z madrasą i hammamem (łaźnią), najsłynniejszy bazar al Khalili i klimatyczna kawiarnia al Fishawi z 1773 r. Dla osób chętnych widowisko Światło i Dźwięk pod piramidami (dodatkowo płatne)
9 listopada: Sakkara: piramida Dżosera (otwarta w 2021!), mastaba faraona Tetiego, grobowiec dostojnika Mereuki i Kagemni, Serapeum. Daszur: Piramida Złamana i Czerwona (otwarte dla turystów w 2019!)
10 listopada:  poranny wylot z Kairu do Warszawy

 

Zdjęcia z poprzedniej wyprawy do 7 Piramid i Kairu: luty 2021, maj 2021.

Cena za Pakiet: 1200 zł + 990 usd (k. 3800 zł). Cena zawiera:
 • 4**** hotel Cairo Pyramids w Gizie (sieć Steigenberger, 6 nocy),
 • śniadania w formie bufetu w restauracji w 5***** hotelu Steigenberger połączonym restauracją z naszym hotelem (napoje w cenie),
 • obiady i kolacje (napoje płatne dodatkowo),
 • wszystkie zezwolenia i przejazdy zgodnie z programem,
 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów zgodnie z programem,
 • lokalnego przewodnika z licencją mówiącego po polsku,
 • sprawdzonego i doświadczonego egipskiego organizatora wszystkich moich wypraw do Egiptu (od 15 lat), który jest z nami cały czas i opiekuje się naszą grupą,
 • polską organizatorkę czyli mnie:) i całodobową opiekę nad grupą oraz mini kurs praktycznych słówek po arabsku zakończony testem z atrakcyjnymi nagrodami:)
Cena Pakietu dotyczy miejsca w pokoju dwuosobowym z łazienką, jedynka za dopłatą za cały pobyt 150 usd.  Osoby, które zgłoszą się jako ostatnie i nie będzie dla nich wolnego miejsca w pokoju dwuosobowym będą spały w jedynce za dopłatą.
4


UWAGA: Wyjazd zostanie potwierdzony po zebraniu min. 6 osób, grupa kameralna max 12 osób. Ważne: paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od momentu wjazdu do Egiptu (należy przesłać skan paszportu organizatorce). Zasady podróżowania do Egiptu: PRZED WYLOTEM WYMAGANY TEST WYMAZOWY Z OPISEM PO ANGIELSKU LUB POTWIERDZENIE ZASZCZEPIENIA SIĘ. PO POWROCIE DO POLSKI  ZAŚWIADCZENIE O ZASZCZEPIENIU SIĘ LUB KWARANTANNA (7-10 DNI), W Egipcie zwiedzamy bez maseczek, na lotnisku i w samolocie zakładamy maseczki.Terminy płatności:

 • 1200 zł płatne w ciągu 7 dni od momentu zgłoszenia się na konto organizatorki,
 • 990 usd (k. 3700 zł) płatne gotówką pierwszego dnia w Egipcie,
 • bilet na lot rejsowu płatny indywidualnie przy zakupie internetowym (podam link do zakupu) koszt 1600-2000 zł.


Ponadto:

 • bilet na lot rejsowy Warszawa-Kair-Warszawa. Lot z 1 przesiadką, nie ma lotów bezpośrednich, koszt w maju podczas ostatniej wyprawy to 1670 zł. Dla porównania lot czarterowy do Hurghady kosztuje k. 1400 zł + 2 loty krajowe Hurghada-Kair-Hurghada k 1200 zł. Ceny lotów rejsowych będą rosnąć im bliżej daty wylotu i najlepiej byłoby kupić bilety lotnicze w ciągu najbliższych tygodni.
 • opłata za wynajęcie na wyłączność Piramidy Cheopsa, pobyt 2 godziny. Cena stała do podzielenia na całą grupę (900-1200 zł, cena zależy od ilości osób)
 • ubezpieczenie turystyczne k. 80 zł
 • 25 usd za wizę kupowaną po przylocie na lotnisku
 • własne wydatki: napoje do obiadów i kolacji, pamiątki, zwyczajowe napiwki.

ZAPISY: Agnieszka Jurko, email: agnieszka@agnieszkajurko.pl, tel: 501 625 528