Zobacz nowości:

Skype me

Nie mam teraz włączonego Skype, proszę o meila: agnieszka@agnieszkajurko.pl

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj41
mod_vvisit_counterWczoraj113
mod_vvisit_counterTen tydzień321
mod_vvisit_counterPoprz. tydz.638
mod_vvisit_counterTen miesiąc1490
mod_vvisit_counterPoprz. mies.2171
mod_vvisit_counterWszystkie3687828

Czytelnicy online: 2
Twój IP: 44.200.140.218
Dziś jest: 2024-07-18 11:305 Wymiarów Świadomej Seksualności

Ustawienia Hellingera, świadome oddychanie, medytacje

prowadzący: Jacek Borowicz, Paweł Trzciński

2 - 6 sierpnia 2022 w Czarnowie k. Kamiennej Góry (dolnośląskie)

AKADEMIA ŻYCIA

STOWARZYSZENIE REBIRTHERÓW POLSKICH

zapraszają na 2 edycję zaawansowanego warsztatu

"5 WYMIARÓW ŚWIADOMEJ SEKSUALNOŚCI"

 

Nasza seksualność jest naturalna. A jednak historycznie patriarchalna i chrześcijańska cywilizacja zachodu potraktowała ją surowo - w szczególności w odniesieniu do kobiet. Nacechowała ją poczuciem winy i wstydu. Czy tego chcemy czy nie to jest część naszej historii, która w niewidoczny sposób zalega nam w podświadomości. Ogranicza dostęp do przejawiania pełnego spektrum naszej seksualności w ciele, emocjach, umyśle i duchowości. Czas przywrócić należne jej miejsce, czas przywrócić jej lekkość, radość i sens - a nade wszystko jej niewinność.

Zapraszamy na drugą edycję niezwykłej podróży w głąb własnej seksualności. Na naszym warsztacie przyjrzysz się jej relacji ze sobą, odkryjesz i uwolnisz blokady emocjonalne i przekonania utrudniające swobodny przepływ własnej energii seksualnej. Zainicjujemy Proces – wyruszysz na wyprawę do wyższego, piątego wymiaru doświadczenia – w obszar świadomej seksualności, w którym są harmonijnie zintegrowane cztery podstawowe wymiary naszego istnienia – umysłu, emocji, ciała i duchowości.

Podczas warsztatów stosujemy:

- świadomy oddech (rebirthing)
- ustawienia systemowe
- procesy komunikacyjne w parach i w grupie
- techniki uwalniania negatywnych stanów emocjonalnych
- medytacje z dźwiękami synchronizującymi półkule mózgowe
- medytacje w ruchu
- obecność w kręgu

Naszym celem jest stworzenie w trakcie pobytu środowiska wspierającego psychoedukację, rozwój osobisty i samoświadomość. Pracujemy nad naszą seksualnością z otwartością, wrażliwością i pełnym poszanowaniem granic uczestniczek i uczestników. Na warsztatach nie pracujemy z nagością.

Nasz ramowy program obejmuje całodniowe zajęcia rozwojowe. Składają się na niego 2 bloki zajęć: przedobiednich i popołudniowych (ok. 4 godz. i ok. 3 godz.) obejmujące warsztaty grupowe, na których poprzez prace i ćwiczenia w grupie oraz pracę indywidualną możesz podejmować swoje osobiste, rozwojowe tematy. W czasie wolnym chętnie realizujemy spontaniczne aktywności, jest więc czas na spacer, poznawanie magicznych miejsc w pobliżu,  wieczorny taniec, saunę i jacuzzi.

Dr Jacek Borowicz - pedagog twórczego myślenia i trener w zakresie metod rozwoju osobistego, współtwórca i wieloletni animator wrocławskiego Ośrodka Spotkań Akademii Życia (www.akademiazycia.pl), praktyk NLP (Practitioner of Art of NLP, The Society of NLP, R. Bandler & Associates), nauczyciel akademicki oraz trener umiejętności psychologicznych przydatnych do funkcjonowania w biznesie. Metodę ustawień systemowych poznawał (i wciąż doskonali) na szkoleniach i grupach superwizyjnych prowadzonych przez Heiko Hinrichs, dyplomowanego terapeuty rodzinnego, założyciela Instytutu Terapii Systemowej "Family Affair" w Bremie, gdzie odbywają się ustawiczne szkolenia dla terapeutów od kilkunastu lat zajmującego się metodą Berta Hellingera.

Paweł Trzciński - profesjonalista IT i realizator dźwięku. Praktyk i certyfikowany trener rebirthingu (www.rebirthing.pl), od ponad 30 lat interesuje się technikami oddechowymi i eksploracją świadomości. Swoją wiedzę techniczną łączy z medytacyjnymi eksperymentami. Pracuje z realizacją nagrań muzycznych ułatwiających wchodzenie w stan alfa i theta z prowadzonymi słownie medytacjami eksplorującymi te stany umysłu. Eksperymentuje też z afirmacjami i indukcjami hipnotycznymi pozytywnych umiejętności przekazywanymi w stanie theta. Kilka lat temu opracował autorską metodę zmiany przekonań życiowych (ARLS - Advanced Reprograming Life Scripts) przy użyciu nagrań z dudnieniami różnicowymi. Od ponad 20 lat współpracownik wrocławskiej Akademii Życia (www.akademiazycia.pl), a od 16 lat członek profesjonalny Instytutu Monroe w USA (www.monroeinstitute.org).

Relacje uczestników poprzedniej edycji warsztatów:

Jestem po zeszłorocznej edycji warsztatów „5 wymiarów świadomej seksualności” i już zapisałam się na kolejne. Jacek i Paweł jako prowadzący stworzyli wyjątkową i bezpieczną przestrzeń, która pomogła mi otworzyć się i dzielić się swoimi doświadczeniami. Czułam się tam zaopiekowana, zrozumiana. Warsztaty pomogły mi lepiej zrozumieć siebie, swoje emocje, myśli i odczucia płynące z ciała.
Anna

Przez cztery dni, w grupie kilkunastu kobiet i mężczyzn, doświadczaliśmy i obserwowali wyzwania tak ważnego obszaru życia, jakim jest seksualność. Pojmowana nie tylko jako intymna relacja, ale przede wszystkim energia kreacji, pasji, rozwoju. Poprzez kontakt z ciałem, oddechem, emocjami, przekonaniami, pod okiem uważnych i doświadczonych prowadzących. We wzajemnym szacunku i uważności dla siebie samych i innych uczestników, każdy z nas badał własne granice, zadawał osobiste pytania, szukał odpowiedzi i poznawał rozwiązania..  Na tyle, na ile sam/ sama miał gotowość. Dla mnie samej to doświadczenie było bardzo cennym wkładem we własny rozwój i osobiste doświadczanie seksualności jako energii życiowej. Przyniosło lepsze zrozumienie, kontakt ze sobą i przydatne narzędzia samopoznania. Z radością i zaciekawieniem czekam na kolejne w tym roku!
Hanna

W zeszłym roku brałem udział w warsztacie „5 wymiarów świadomej seksualności”. Wspaniała atmosfera, świetni prowadzący w uroczym pensjonacie w Czarnowie. Udział w tych warsztatach poprawił zdecydowanie moje relacje z kobietami. W sierpniu II edycja warsztatów, oczywiście już zarezerwowałem miejsce i nie mogę się doczekać spotkania. Serdecznie polecam, naprawdę warto.
Andrzej

OPŁATY:

1) warsztaty rozwoju osobistego: 640 zł. RABAT 100 zł dla osób po raz kolejny uczestniczących w wakacyjnych lub weekendowych warsztatach z Akademią Życia, cena 540 zł.

2) zakwaterowanie w 3 i 4 os. pokojach z łazienkami + pełne wyżywienie wegetariańskie: 720 zł (4 dni x 180 zł). Cena zawiera także 1 wejście do sauny i jakuzzi, ręcznik, kosmetyki, szlafrok.

3) ubezpieczenie NW: 20 zł.

UWAGI:

  • warunkiem uczestnictwa jest bezzwrotna przedpłata 500 zł najpóźniej do 30 czerwca, reszta płatna gotówką pierwszego dnia zajęć,
  • o udziale decyduje data wpłaty zaliczki - ilość miejsc ograniczona, max 16 uczestników,
  • pomagamy w transporcie - koordynujemy wolne miejsca w samochodach u zmotoryzowanych uczestników lub odbieramy z Kamiennej Góry,
  • zaczynamy we wtorek 2 sierpnia kolacją o godz. 18.00, kończymy w sobotę  6 sierpnia obiadem o 14.00,
  • można przyjechać dzień wcześniej 1 sierpnia na dodatkowy wypoczynek (kolacja+nocleg+śniadanie+obiad 180 zł),
  • strona www Akademii Życia: tutaj.

Miejsce: Pensjonat MONTE LUNA,  pokoje 3 i 4-osobowe z łazienkami. Adres:  ul. Czarnów 29, 58-400 Pisarzowice k. Kamiennej Góry, woj. dolnośląskie.

ZAPISY: Agnieszka Jurko, mail: agnieszka@agnieszkajurko.pl,  tel: 501 625 528