Zobacz nowości:

Skype me

Nie mam teraz włączonego Skype, proszę o meila: agnieszka@agnieszkajurko.pl

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj85
mod_vvisit_counterWczoraj70
mod_vvisit_counterTen tydzień505
mod_vvisit_counterPoprz. tydz.706
mod_vvisit_counterTen miesiąc2383
mod_vvisit_counterPoprz. mies.2656
mod_vvisit_counterWszystkie3683763

Czytelnicy online: 4
Twój IP: 44.223.39.67
Dziś jest: 2024-05-25 21:20FONTANNA ŻYCIA - XXVIII wakacje z Akademią Życia

Joga, ustawienia Hellingera, świadome oddychanie, medytacje..

Jacek Borowicz, Małgorzata Janusiewicz, Kornelia Popek, Paweł Trzciński

26 lipca - 3 sierpnia 2021 w Czarnowie k. Kamiennej Góry (dolnośląskie).

BRAK MIEJSC. ZAPRASZAMY NA DRUGI WAKACYJNY WARSZTAT.

FONTANNA ŻYCIA

czyli jakie mieć więcej Życia w Życiu!

 

W przeszłości wielu wyruszało w poszukiwaniu mitycznej Fontanny Życia, źródła z którego biła cudowna woda, której wypicie gwarantować miało oddalenie końca ziemskiej, biologicznej egzystencji. Ale czy oddalenie w czasie - być może naszego największego lęku - samo w sobie stanowi gwarancję doświadczania pełni i szczęścia tu i teraz? Czy spędzenie czasu swego życia na wędrówce na krańce świata w ciągłej nienasyconej pogoni za umykającym mitycznym celem nie bywa czasem ucieczką przed sobą samym i tym, co w nas samych domaga się dostrzeżenia, wyrażenia i ukochania? Ktoś zadał kiedyś pytanie – czy rzeczywiście potrzebujemy dłuższego życia? A może… potrzebujemy więcej życia  w naszym życiu - tym jakie mamy tu i teraz? Być może Fontanna Życia, Źródło Witalności bije tuż obok, a może zgoła mieści się w nas samych – niekiedy stłumione, zasypane pokładami wstydu, braku akceptacji, niskiej samooceny i negatywnych przekonań o sobie i świecie.

Zapraszamy Ciebie na intensywny warsztat, na którym praktykować będziesz zanurzanie się w swej wewnętrznej Fontannie Życia realizując w praktyce hasło - więcej Życia w Życiu - oraz szukając i odnajdując to co Ciebie odżywia, ożywia i czyni prawdziwie żywą/żywym.

W jego trakcie będziemy:

 • ożywiać i relaksować nasze ciała, umysły, dusze poprzez praktykę jogi, ćwiczenia inspirowane metodą Feldenkreisa a także medytacje w ruchu i taniec,
 • rozbudzać naszą energię życiową uwalniając swobodny jej przepływ i wyrażając swoje emocje poprzez świadomy oddech – doświadczysz pracy z oddechem metodą rebirthingu, będącą – poza jogiczną pracą z oddechem - jedną z najdłużej praktykowanych metod pracy z oddechem w zachodniej kulturze terapeutycznej - i wyprzedzającej wiele obecnie propagowanych,
 • łączyć się z energią życia płynąca w naszym rodzie – pracując metodą ustawień systemowych, krok po kroku, powoli i bezpiecznie zrobisz to, co dostępne i możliwe na dany moment by rozwiązać zakorzenione w przeszłości problemy ograniczające Twoją zdolność do celebrowania przepływu życia. Poprzez akceptację i przyjęcie do serca swojej historii uzyskasz pełniejszy dostęp do ukrytych dotąd bogactw Twojego rodu – dostęp do zasobów, talentów, możliwości Twoich przodków, które są Twoim dziedzictwem,
 • pracować nad rozpoznaniem i uwolnieniem ograniczających nas przekonań i blokad w przepływie energii życiowej, na którą składają się energie: pasji, twórczości i seksualności. Ostatnia z wymienionych stanowi najsilniejszą energię kreacji, która nas zasila na wielu poziomach – fizycznym, emocjonalnym i duchowym. Blokada w przepływie tej energii może przekładać się na blokady przepływu energii życiowej w wielu innych aspektach naszego życia,
 • doświadczać witalności, przyjemności i radości życia czerpiąc obficie z spotkań z ludźmi towarzyszącymi na warsztacie, doświadczając niezwykłej transformującej magii niezwykłego miejsca, w którym się spotkamy – Czarnów ze swą duchową atmosferą, tradycjami, miejscami mocy i pięknem sam w sobie pobudzi naszą żywotność,
 • wędrować ścieżką wewnętrznych symboli do indywidualnego źródła mocy i motywacji, ucząc się  przy tym odczytywania symboliki sennej, znaczenia kart tarota i budząc własną kreatywność.

Czeka nas wielka przygoda na drodze tarotowego Adepta!
Przez trzy wieczory będziemy spotykać się z naszymi wewnętrznymi symbolami - poprzez karty Tarota, marzenia senne i dostrzeganie synchroniczności w naszym życiu - wszystko po to, by odnaleźć i czerpać z własnego źródła siły, energii i mądrości. Od tego momentu będziesz wiedział gdzie i jak znaleźć odpowiedzi na ważne dla ciebie pytania. Poszukamy klucza szybkiego dostępu do Wewnętrznego Mędrca - Jaźni i Dziecka - Ekscytacji, po to, by w czas wątpliwości i zniechęcenia zaczerpnąć z nich poczucie celu i energii.

Etapy i Metody Drogi Adepta:

 • Dla umysłu chwila teorii: Medytacja, Stan Percepcji Szamana /SPS/. Kanały wewnętrznych przekazów: Tarot, Sen, Synchroniczność.
 • Dla serca czas relacji z innymi i spotkania ze Sobą: medytacja, spotkania i rozmowy w grupach, inspiracje.
 • Dla ciała działanie: Taniec, Sen, Spacer, Malowanie.
 • Dla ducha: zrozumienie (odnalezienie wewnętrznego źródła Wiedzy i Mocy).

Nasz ramowy program obejmuje całodniowe zajęcia rozwojowe. Składają się na niego: zajęcia poranne (ok. 1.5 godz. przed śniadaniem), poświęcone głównie pracy z ciałem (w szczególności hatha joga) oraz 2 bloki zajęć: przedobiednich i popołudniowych (ok. 4 godz. i ok. 3 godz.) obejmujące warsztaty grupowe, na których poprzez prace i ćwiczenia w grupie oraz pracę indywidualną możesz podejmować swoje osobiste, rozwojowe tematy.

Wieczory to czas swobodnego relaksu, w ramach którego będziemy oddawać się radosnej ekspresji na przykład poprzez taniec, słuchanie muzyki gongów i mis tybetańskich – ale też śpiewy czy też tradycyjne oglądanie spadających gwiazd. Będziemy praktykować doświadczanie szczęścia i lekkości poprzez śmiech i zabawę, ruch i taniec oraz kontakt z przyrodą relaksując się i zrzucając napięcia zgromadzone przez ostatnie tygodnie, miesiące, a może i lata.

WAŻNE – naszym celem jest stworzenie w trakcie pobytu środowiska wspierającego psychoedukację, rozwój osobisty i samodzielne doskonalenie uczestników. Nie zajmujemy się żadną formą leczenia stanów chorobowych, nie mamy również kompetencji w zakresie terapii uzależnień.

NASZA KADRA:
Metody, jakimi pracujemy są różne, ale zawsze inspirujące, ciekawe i ważne. Wierzymy przy tym, że to nie metody pomagają, ale ludzie - ci, którzy tę czy inną metodę proponują i stosują. Pracujemy ze sobą od dobrych kilkunastu lat - a znamy się niejednokrotnie dłużej. Jako zespół osiągnęliśmy coś, co możemy określić, jako współpraca w przepływie. Zapraszamy!

Jacek Borowicz - pedagog myślenie twórczego i trener w zakresie metod rozwoju osobistego, współtwórca i wieloletni (od 1988 r.) animator wrocławskiego Ośrodka Spotkań Akademii Życia (www.akademiazycia.pl),  na co dzień także nauczyciel akademicki oraz trener umiejętności społecznych przydatnych do funkcjonowania w biznesie. Wieloletni praktyk rebirthingu i NLP. Od 2008 roku pracuje metodę ustawień systemowych. Inspiruje się także metodą Katy Byron i metodą Sedony. Jest także artystą - pieśniarzem grającym na gitarze i śpiewającym autorskie ballady. szkoleniach i superwizjach prowadzonych przez Heiko Hinrichs’a (Instytut Terapii Systemowej "Family Affair" w Bremie).

Małgorzata Janusiewicz - to pedagog i literaturoznawczyni łącząca wiedzę o literaturze, teatrze i reklamie z fascynacją nowymi technologiami, zmieniającymi  obraz kultury. Nieustannie i od lat wielu tropi i odkrywa wewnętrzny świat symboli poprzez sztuki mantyczne, elementy psychoanalizy i szamanizmu.

Kornelia Popek - plastyczka, nauczycielka jogi, masażystka dźwiękiem. W 2006 roku założyła autorską Pracownię Jogi i Działań Twórczych w Rybniku.  Jogę praktykuje od 1992 roku. Jest instruktorem rekreacji ruchowej ze specjalnością ćwiczenia psychofizyczne oraz nauczycielem jogi w tradycji Sivanandy.  Ukończyła studia na kierunku edukacja artystyczna w specjalności techniki malarskie  i projektowanie witrażu. Plastyczne działania to malarstwo oraz fotografia. Pracą z dźwiękiem zajmuje się od 11 lat (w tym kurs masażu oraz gry na gongu u Don’a Conreaux). W zakres tego wchodzi indywidualny masaż, sesje relaksacyjne   oraz udział w różnych projektach związanych z połączeniem dźwięku, ruchu czy   tworzenia przestrzeni dźwiękowej do sesji malowania spontanicznego.   Od 2017 roku wraz z Michaelem Jonesem (muzykiem z Londynu) tworzy sesje relaksacji dźwiękowej pod nazwą „Muzyczna Przestrzeń Medytacji”.  Współpracuje (od 2004) z wrocławską Akademią Życia na wakacyjnych warsztatach rozwojowych prowadząc zajęcia jogi, relaksacje dźwiękowe oraz ćwiczenia inspirowane neuroświadomą pracą z ciałem.

Paweł Trzciński - jest profesjonalistą IT i realizatorem dźwięku. Praktyk i certyfikowany trener rebirthingu (www.rebirthing.pl), od ponad 30 lat interesuje się eksploracją świadomości. Swoją wiedzę techniczną łączy z medytacyjnymi eksperymentami. Pracuje z realizacją nagrań muzycznych ułatwiających wchodzenie w stan alfa i theta z prowadzonymi słownie medytacjami eksplorującymi te stany umysłu. Eksperymentuje też z afirmacjami i indukcjami hipnotycznymi pozytywnych umiejętności przekazywanymi w stanie theta. Kilka lat temu opracował autorską metodę zmiany przekonań życiowych (ARLS - Advanced Reprograming Life Scripts) przy użyciu nagrań z dudnieniami różnicowymi. Od ponad 20 lat współpracownik wrocławskiej Akademii Życia (www.akademiazycia.pl), a od 16 lat członek profesjonalny Instytutu Monroe w USA (www.monroeinstitute.org).


OPŁATY
1) całodzienne warsztaty rozwoju osobistego: 890 zł. RABAT 100 zł dla osób po raz kolejny uczestniczących w wakacjach z Akademią Życia.
2) zakwaterowanie i pełne wyżywienie wegetariańskie: 1200 zł (8 dni x 150 zł). Zaczynamy kolacją 26-go lipca (poniedziałek) o godz. 18.00 i kończymy obiadem 3-tego sierpnia (wtorek) k. 15.00
3) ubezpieczenie NW: 25 zł.

Miejsce: Pensjonat MONTE LUNA,  pokoje 3 i 4-osobowe z łazienkami. Adres:  ul. Czarnów 29, 58-400 Pisarzowice k. Kamiennej Góry, woj. dolnośląskie,

ZAPISY: Agnieszka Jurko, mail: agnieszka@agnieszkajurko.pl,  tel: 501 625 528

 

DODATKOWE INFORMACJE:

 • warunkiem uczestniczenia jest dokonanie bezzwrotnej przedpłaty 700 zł. Reszta płatności za warsztat, należność za zakwaterowanie i wyżywienie oraz NW płatne gotówką pierwszego dnia zajęć,
 • ilość miejsc ograniczona,
 • pomagamy w transporcie - koordynujemy wolne miejsca w samochodach u zmotoryzowanych uczestników,
 • strona www Akademii Życia: tutaj,
 • kronika wyjazdów wakacyjnych: tutaj
 • zdjęcia z ostatnich wakacyjnych warsztatów: Czarnów 2020, Przesieka 2019, Muchów 2018