Zobacz nowości:

Skype me

Nie mam teraz włączonego Skype, proszę o meila: agnieszka@agnieszkajurko.pl

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj35
mod_vvisit_counterWczoraj90
mod_vvisit_counterTen tydzień367
mod_vvisit_counterPoprz. tydz.500
mod_vvisit_counterTen miesiąc638
mod_vvisit_counterPoprz. mies.2960
mod_vvisit_counterWszystkie3668673

Czytelnicy online: 8
Twój IP: 44.220.249.141
Dziś jest: 2023-12-08 07:58Mądrość i Wiedza Starożytnego Egiptu - warsztat i uzdrawiające sesje z Adelem
IMGP2207

prowadzi słynny uzdrowiciel Adel el Atara z Luksoru (Egipt)

warsztat 11-12 października, uzdrawiające sesje: 9-19 października, Warszawa

To już trzecia wizyta w Polsce Adela, do którego zwracają się o pomoc ludzie z Egiptu i Europy.
O tajemnej wiedzy i magicznej mocy ziół oraz olejków z dalekiego wschodu. Ten duchowy nauczyciel przekaże wiele egipskich tajemnic osiągnięcia i utrzymania dobrego zdrowia fizycznego i psychicznego.
Zgłoszenie na  warsztaty

Od kilku lat organizuję medytacyjne wyjazdy do świętych miejsc w Egipcie i dzięki temu miałam możliwość "przypadkowego" poznania niezwykłej osoby Adela.  Pewnego wieczoru mój egipski organizator siedząc w kafejce "przypadkowo" spotkał dawno nie widzianego znajomego, który jak usłyszał, że pracuje z "nietypowymi" turystami czyli nami:) polecił wizytę u lokalnego uzdrowiciela Adela el Atara w Luksorze.

I w ten sposób w 2009 r. poznałam niezwykłą duchową i jednocześnie skromną osobę, która korzysta ze swoich wrodzonych darów do pomagania i uzdrawiania innych. Od tego czasu regularnie odwiedzam Adela zarówno z grupami medytującymi jak i indywidualnymi osobami, które przyjeżdzają do niego na tygodniowe kuracje oczyszczająco-uzdrawiające. Do Adela zwracają się po pomoc ludzie nie tylko z całego Egiptu, ale i z Europy. Od wielu lat prowadzi warsztaty oraz uzdrawiające sesje także w Francji i dzięki swojej pracy posiada kilkuletnią wizę Schengen, która umożliwia swobodnie podróżowanie po Europie. Na prośbę wielu znajomych zaprosiłam Adela po raz pierwszy do Polski w listopadzie 2013, następnie w lutym 2014. Jego pobyty cieszyły się tak ogromnym powodzeniem, że ponownie przyjedzie na jesieni.

 

Zdjęcia z Adelem: 2014 r. kliknij tutaj, 2012 r. kliknij tutaj

Wywiad z Adelem opublikowany na www.zwierciadlo.pl: kliknij tutaj

Relacje z pierwszej edycji warsztatu: Iwona tutaj, Bożena: tutaj, Mira: tutaj

 

IWONA <<Bardzo się ucieszyłam, kiedy dowiedziałam się, że Adel, egipski uzdrowiciel i naturoterapeuta, którego poznałam w Luksorze przyjedzie do Polski... Przywitał nas ciepłym uśmiechem w tradycyjnym, dostojnym stroju muzułmańskich mężczyzn z nad Nilu. Na wstępie zaznaczył radośnie, że będzie przekazywał nam wiedzę, którą ma w swoim sercu, tak jakbyśmy byli jego najbliższą rodziną, poprosił nas też o całkowitą swobodę i naturalność. Ku mojemu zdziwieniu rozpoczął tematem medytacji, przestawiając ją, jako sposób na radosne życie w dobrostanie ciała, duszy i umysłu.

Otrzymaliśmy wiedzę o najważniejszych centrach energetycznych człowieka i o tym jak podnieść w nich energię stosując moc określonych ziół oraz olejków, zarówno zewnętrznie i jak i wewnętrznie. Ponieważ podstawą medytacji jest zdrowie, nasz nauczyciel zdradził nam też wiele egipskich tajemnic osiągnięcia i utrzymania dobrego zdrowia fizycznego i psychicznego. Poznaliśmy na przykład prostą a jednocześnie bardzo skuteczną ziołową miksturę, aby wyregulować trawienie, które ma olbrzymie znaczenie dla naszego nastroju, a nawet, jakości i ilości naszych myśli. Nasze myśli sprawiają nam wiele bólu – powiedział Adel, dając nam jednocześnie recepturę mikstury olejków stosowanych zewnętrznie do masażu tzw. trzeciego oka, centrum naszego myślenia, którego nieprawidłowa praca, powoduje narażenie na stres, cierpienie, bóle głowy czy depresje i na odwrót. Na każdą z czakr otrzymaliśmy przepis na konkretną recepturę z naturalnych składników, a także informację na temat zachowania, które poprawia lub pogarsza pracę danego ośrodka.

Zostało omówione też znaczenie współczesnej i tradycyjnej medycyny. W ramach wiedzy na temat kultywacji fizycznego zdrowia, bardzo cenionej w starożytnym Egipcie, nauczyliśmy się kilku egipskich ćwiczeń. Poznaliśmy także egipskie metody kultywacji zdrowia mentalnego, w tym magiczny przepis na pozbycie się wszelkiego rodzaju lęków i wspomnień lękowych oraz na oczyszczanie z negatywnych energii, przestrzeni, w których przebywamy. Okazało się, że skutecznym starożytnym sposobem na pozbycie się depresji jest picie wody różanej. Róża jest niezwykłym kwiatem, o silnych właściwościach otwierających serce.

Adel stworzył też wiele niezwykłych wonnych esencji uzdrawiających. Jedną z nich jest specyfik o nazwie „Uzdrawianie Duszy” dla ludzi bardzo wrażliwych psychicznie i emocjonalnie, także wspierający kreatywność wszelkiego rodzaju artystów, w którym najważniejszym składnikiem jest tzw. duchowe piżmo.

Bardzo cenię Adela el Atar, jako zwykłego-niezwykłego człowieka, nowoczesnego-starożytnego mędrca i pełnego miłującej dobroci uzdrowiciela.>> Pełna relacja TUTAJ

 

Warsztat MĄDROŚĆ I WIEDZA STAROŻYTNEGO EGIPTU, 11-12 października w Warszawie

Medycyna w starożytnym Egipcie była bardzo rozwinięta i cieszyła się ogromną sławą i renomą. Lekarze stosowali aromaterapeutyczne rośliny takie jak: czosnek, cynamon, kmin, kadzidło, mirrę i szereg innych. A kapłani - lekarze prowadzili w świątyniach laboratoria medyczne.  A swoje sposoby leczenia zapisywali m.in w formie hieroglifów na świątynnych ścianach i niektóre z nich przetrwały aż do czasów współczesnych. Z tamtych czasów pochodzi także wiedza o leczniczych ziołach, które w odpowiednich proporcjach wzmacniają i leczą osłabiony organizm. Współczesna medycyna konwencjonalna nie jest w stanie zastąpić  działania naturalnych ziół żadnym substytutem, bowiem tylko naturalne olejki i rośliny mają najwyższą wibrację. W starożytnych czasach pracowano także z olejkami energetyzującymi i duchowymi (spiritual), które stosowano w postaci kropli na poduszce, w kąpieli, w kominku do inhalacji oraz do fizycznego masażu. Znano też czakry i sposoby ich wzmacniania oraz harmonizowania.

Warsztat obejmuje:

  • zagadnienia związane z medycyną starożytnego i tradycyjnego Egiptu - m.in. specjalne mieszanki ziół, naturalne olejki, esencje zapachowe dla poprawy zdrowia fizycznego oraz olejki duchowe do oczyszczania i wzmacniania aury;
  • centra energetyczne  człowieka oraz metody ich wzmacniania przy pomocy określonych ziół oraz olejków, zarówno zewnętrznie i wewnętrznie;
  • wykład o medytacji jako sposobu na radosne życie w dobrostanie ciała, duszy i umysłu;
  • wykład o inkarnacji, reinkarnacji, guru;
  • medytacje mistyków sufi;
  • duchowe porady: np. „czyste serce” to otwarte serce i dobre życie; w relację seksualną powinny wchodzić jedynie kochające się wzajemnie osoby, miłość powinna być zadeklarowana, a relacja stworzona na zasadzie zaufania i bliskości; każdy człowiek powinien być wolny od pożądania, ale nie bez pożądania,
  • ćwiczenia gimnastyczne;
  • czas wolny na pytania uczestników;
  • dodatkowo dla chętnych osób indywidualne bezpłatne sesje oczyszczające i otwierające czakrę Trzeciego Oka, które odbędą się po warsztacie w sobotę i w niedzielę.

Opłata z rabatem: 440 zł w przypadku wpłaty zaliczki 150 zł do 31 sierpnia. Opłata standardowa: 540 zł w przypadku wpłaty zaliczki 150 zł po 31 sierpnia. Osoby powtarzające warsztat: 250 zł

Miejsce: ul. Nowolipki 21 A, wejście dla personelu, sala gimnastyczna w przedszkolu. Godziny zajęć: 10.00-17.30.

Dodatkowe uwagi:

* warunkiem uczestnictwa w warsztacie jest bezzwrotna przedpłata 150 zł 
* z uwagi na ograniczoną ilość miejsc decyduje kolejność zgłoszeń oraz wpłaconych zaliczek
* na warsztaty proszę wziąć luźne ubranie, obuwie na zmianę, kubek na gorące napoje (do dyspozycji uczestników będzie kawa i herbata).
* warsztaty są tłumaczone z angielskiego na polski

 

UZDRAWIAJĄCE SESJE. Terminy: 9, 13, 15, 16, 18, 19 października w Warszawie.

Godziny: 10.00, 12.00, 15.00, 17.00, 19.00.  Sesja trwa  od 1,5 godz. do 2 godzin.

Na początku sesji jest rozmowa, w trakcie której pacjent opowiada o swoim problemie a Adel dzieli się swoimi odczuciami i wglądami. Następnie robi zabieg oczyszczający ciało, umysł i duszę. W zależności od potrzeb to może być: zabieg energetyczny i harmonizujący czakry i/lub masaż i/lub refleksologia głowy lub stóp i/lub zabieg oczyszczający ciało z negatywnych podłączeń. Na końcu udziela praktycznych porad i wskazówek, jak w codziennym życiu zachować dobre zdrowie (fizyczne, psychiczne, energetyczne) i dobrostan.

Sesje bez tłumaczenia: 15, 18 października

Sesje z tłumaczeniem: 9, 13, 16, 19 października

Opłata: 200 zł sesja bez tłumaczenia, 250 zł sesja z tłumaczeniem. Zaliczka 100 zł jest warunkiem rezerwacji miejsca, zaliczka jest bezzwrotna w przypadku anulowania sesji na krócej niż 48 godzin.

 

Adel el Atara

Adel el Atara (http://www.adel-el-atara.com) urodził się w rodzinie uzdrowicieli i ma niezwykły wrodzony dar pomagania innym. Pochodzi z południa Egiptu, gdzie do dzisiaj wszelkie problemy zdrowotne leczone są naturalnymi metodami sięgającymi czasów starożytnego Egiptu. Mieszka z rodziną w Luksorze i prowadzi Oils, Herbs and Spices Center for Mind, Body and Soul (Centrum olejków, ziół i przypraw dla Umysłu, Ciała i Duszy). Jest osobą wykształconą, skończył studia z literatury francuskiej w Paryżu i z pedagogiki w Besancon (Francja), obecnie pisze doktorat z medytacji w literaturze francuskiej, skończył szereg szkoleń z zakresu pedagogiki i psychologii, 17 lat uczył francuskiego w szkołach w Egipcie.

Umiejętności Adela: oczyszczanie energetycznie całego ciała, aktywacja i harmonizacja czakr, usuwanie negatywnych podłączeń energetycznych i różnego rodzajów bytów, praca z naturalnymi eterycznymi i duchowymi (spiritual) olejkami oraz ziołami, siła modlitwy. Jest specjalistą od refleksologii głowy i stóp. W swoim centrum posiada szereg mieszanek opartych wyłącznie na naturalnych składnikach (na bazie ziół i olejków) stosowanych na różne dolegliwości: m.in. na problemy z układem oddechowym (astma, zapalenie płuc, oskrzeli i zatok), z układem trawiennym (żołądek, wątroba, trzustka, jelita), z układem moczowym, z system odpornościowym, ze skórą (łuszczyca, egzema, trądzik), artretyzmem, żylakami, hemoroidami, bólami mięśni i innymi.

Adel w swoim centrum w Luksorze prezentuje grupom medytującym przede wszystkim olejki do oczyszczenia i harmonizacji czakr oraz uzdrawiające zioła i maści.  Za każdym razem proponuje też sesje naszym grupom, które zazwyczaj odbywają się późnym wieczorem. Adel jest niezwykłą osobą,  o której barwnie opisała jedna z uczestniczek:

<..Było już dobrze po 21:00, gdy przekroczyliśmy progi sklepu. Mimo późnej pory jego właściciel, Egipcjanin Adel, będący równocześnie kimś w rodzaju bioenergoterapeuty czy szamana, przywitał nas bardzo serdecznie. Poczęstował nas herbatą, jednym ze specjałów sklepu, i przedstawił nam swoje szczególne towary: wonności, olejki, zioła, przyprawy itd. Na jednej z koleżanek zademonstrował też energetyczne działanie jednego ze specyfików. Kiedy niemal wszyscy przywarliśmy do kantoru, by robić zakupy, Adel wskazał na kilka osób, w tym na mnie, że dobrze by było aby mógł nam zrobić zabieg, ponieważ w każdym z nas jest coś z przeszłości, co wymaga oczyszczenia. Zgodziliśmy się. Ciekawe, że przy tym powtórzył kilka razy po cichu, jakby do siebie, że jesteśmy specjalną grupą. Ponieważ następnego dnia wyjeżdżaliśmy z Luksoru o 8-ej rano, było jasne, że zabiegi trzeba będzie zrobić jeszcze tego dnia. Już późną nocą w sklepie została nas wiadoma garstka. Nie bez zaskoczenia stwierdziłam, że nasze grono, to niemal te same osoby, które wraz ze mną były w świątyni bogini Hathor i później w sanktuarium Amenhotepa III. Czułam, że zabiegi terapeutyczne naszego przemiłego gospodarza, to kolejny prezent od losu.  Adel nie żądał od nas pieniędzy, twierdząc, że oni (?) nie przyjmują zapłaty. Jeśli chcemy, możemy dać co łaska, a on przeznaczy to na cele charytatywne. Tak też się stało. Gdy nasz gospodarz robił zabieg dla mnie, otrzymałam „z góry” wgląd w przyczyny, dla których wspomniana wcześniej tajemnicza relacja ma miejsce w moim życiu i jaki będzie jej dalszy przebieg. Adel dał mi też od siebie rady, które mogą okazać się pomocne przy jej transformowaniu..>.  Pełna relacja Beaty: kliknij tutaj

Relacja innej uczestniczki z indywidualnych sesji u Adela:

<Jeśli chodzi o sesje to u mnie to było bardzo głębokie przeżycie na poziomie duchowym, to jakby spotkanie dwóch dusz z tej samej duchowej rodziny. Adel ma ogromną wiedzę i kieruje się czystym i otwartym Sercem i właśnie o to chodzi w dzisiejszych czasach. Jak wykłada to kieruje się czystą bezwarunkową miłością i to się czuje. W sesji prywatnej ze względu na dar jasnowidzenia widzi zablokowane czakry, które utrudniają kreatywne i szczęśliwe życie, a także przeszłe wcielenia. Poprzez jego zabiegi następuje odblokowanie danej czakry i energia zaczyna prawidłowo płynąć, zarazem zmieniając punkt naszego postrzegania, poprzez daną czakrę, a przy tym pięknie tłumaczy w czym jest problem i co powinno się zmienić w swoim życiu, aby czuć się spełnionym. Adel ma wgląd holistyczny w ludzkie ciało, a przy tym czuje się sesje poprzez dusze i głównie o to chodzi w tym chwilowym ludzkim życiu.

Opisałam pokrótce swoje przeżycia, ale były też inne, bo wróciła mi pamięć poprzednich wcieleń co bardzo głęboko przeżyłam, ale to już osobista sprawa. Zresztą tak właśnie działa Egipt, wiele razy tam żyłam, wcześniej przeszliśmy tam z Atlantydy. Zresztą każda dusza ma swoją drogę, najważniejsze to powrót do Źródła w Miłości, Świetle i Jedności. Jeszcze chciałam dodać, że moja córka też była na sesji u Adela i też ma takie zdanie o nim jak ja. No jeszcze dochodzą jego cudowne olejki i perfumy, jak maznę sobie za uchem, to nie ma osoby, która by nie zapytała co tak cudnie pachnie. A maść, którą posmarowałam sobie szyję, gdyż bolało mnie gardło, od razu przeszło. Także jego leczenie holistyczne to rewelacja, przebudzenie i leczenie duchowe i fizyczne. Życzę z całego Serca Tobie i Adelowi, aby się wszystko dobrze ułożyło, niech Bóg i Aniołki Was prowadzą, na pewno skorzysta na tym wiele ludzi. Jesteś kochana, że pomagasz w ten sposób duszyczkom, wykonujesz wspaniałą pracę dla dobra ludzi, Matki Ziemi i całego Wszechświata.  L.N.>

 

MIEJSCE:

Warsztat: ul. Nowolipki 21 A (nie Nowolipie), przedszkole w głębi podwórka, wejście dla personelu, sala gimnastyczna (I piętro).

Noclegi w okolicy warsztatu -  rezerwacja we własnym zakresie: Hostel Apiano (kilka minut od miejsca warsztatów): www.apiano.pl, Al. Jana Pawła II 57, ceny od 49 zł w pokoju wieloosobowym, tel. 22/630 05 3022/630 05 30 , Kom: 883 155 877883 155 877 , mail: hostel@apiano.pl.  //El-Hostel (kilka minut od miejsca warsztatów), www.elhostel.pl, ul. Smocza 1, ceny od 40 zł w pokoju wieloosobowym, tel: 691 409 173691 409 173 , mail: info@elhostel.pl.

Jak dojechać na Nowolipki 21 A: najlepiej tramwajem (podróż trwa około 6 minut), przystanek tramwajowy znajduje się pod wiaduktem, kierunek Żoliborz. Na przystanek można się dostać wyłącznie przejściem podziemnym, bezpośrednio z dworca. Tramwaje: 16 w kierunku ŻERAŃ FSO, 19 w kierunku PIASKI, 33 w kierunku KOŁO, 17 w kierunku ŻOLIBORZ. Tramwaj jedzie cały czas prosto Al. Jana Pawła II. Należy wysiąść na przystanku czwartym o nazwie: Nowolipki. Skręcić w lewo, przejść przez pasy i cały czas trzymać się lewej strony ulicy Nowolipki (ul. Nowolipki jest ulicą prostopadłą do Al. Jana Pawła II). Przedszkole pod numerem 21 A znajduje się wewnątrz podwórka. Zajęcia odbędą się na 1 piętrze, w sali gimnastycznej.

Indywidualna sesja uzdrawiająca: miejsce zostanie podane meilem osobom zapisanym.

 

ZAPISY: Agnieszka Jurko, email: agnieszka@agnieszkajurko.pl, 501 625 528501 625 528